Bywam w życiu bardzo niecierpliwa. Nie potrafię latami na coś oszczędzać, powoli się urządzać, jak już za coś się bierzemy to chcę mieć wszystko od początku do końca skończone, aby móc z tego w pełni korzystać. Ale umówmy się – nie zawsze nas na to stać i wtedy właśnie zaczyna się kombinowanie:) Bo tak naprawdę najważniejsze to kreatywność, zakasanie rękawów i możemy zrobić masę rzeczy samodzielnie i w dodatku małym kosztem. Dlatego uwielbiam wszelkie DIY, pozwalają mi natychmiast spełnić moje małe marzenia bez zbytniego nadszarpnięcia portfela. Dziś mam dla Was niespodziankę! Pokażę Wam krok po kroku jak wykonać drewniany stół ogrodowy, którego koszt wyniósł nas ok 250 zł. Poniżej czeka instrukcja, jestem pewna, że każdy sobie z tym poradzi.
Skończyliśmy już prawie nasz taras i zamarzyło mi się żeby móc już tu jadać posiłki. Ale oprócz starych mebli wypoczynkowych nie mieliśmy nic, gdzie moglibyśmy sobie wygodnie usiąść i pałaszować kulinarne pyszności. Kocham biesiadować, cieszyć się jedzeniem i jakoś nie przekonywała mnie wizja trzymania talerza na kolanach;) Tradycyjnie, jak to mój Mąż ma w zwyczaju, postanowił, że sam coś nam zbuduje niewielkim kosztem. I jak zwykle wyszło mu to perfekcyjnie:) Stół jest bardzo solidny, ciężki i mam nadzieję, że będzie nam służyć przez lata. Blat jest nakładany, dzięki czemu będziemy mogli łatwo przechowywać go zimą i nie zajmie dużo miejsca w garażu, bo póki co nie dorobiliśmy się jeszcze żadnego domku zewnętrznego, na tego typu rzeczy. Jeśli Wam również się podoba, to łapcie instrukcję i do dzieła!
Stół do ogrodu DIY
Potrzebujemy:
- 4 kawałki Tarcicy Sosnowej nieobrzynanej, suszonej o grubości ok. 4 cm i długości 2 m
- 2 kozły metalowe z IKEA
- wkręty do drewna o długości 6 cm
- 4 mb deski 10 cm x 2 cm
- 2 mb kantówki 2 cm x 2 cm
- olej do drewna lub lakier do drewna
- Papier ścierny
Wykonanie:
Najpierw należy przyciąć deski na długości piłą tarczową. W tym celu zaznacz linię cięcia za pomocą poziomicy lub innej deski i przetnij piłą końcówki. Pamiętaj aby środkowe deski przyciąć z obu stron, a zewnętrzne tylko z jednej.
Następnie przeszlifuj całość papierem ściernym. Najpierw gruboziarnistym, a na koniec drobnym.
Następnie obetnij deskę o grubości 2 cm na odcinki trochę węższe niż szerokość stołu. Potrzebujesz 4 kawałki.
Przykręć je za pomocą wkrętów do drewna.
Na koniec z kantówki wytnij 2 kawałki o szerokości kozła (60 cm) i przykręć je tak jak na poniższym zdjęciu. Ograniczy nam to przesuwanie się kozłów.
Na koniec zabezpiecz całość lakierem lub olejem do drewna.
13 komentarzy