fbpx

Lipiec w ogrodzie.

by Home on the Hill

Życie ogrodnika nie należy do najprostszych. Ileż to się człowiek wiecznie nadenerwuje! Co chwilę jakieś plagi, susze, a jak już pada, to oczywiście z gradobiciem, tak że tylko najsilniejsi są w stanie to przetrwać. Ślimaki wiecznie się moimi daliami obżerają, mszyce nieprzerwanie atakują róże, wichury łamią rośliny jednoroczne i ciągle tylko jakieś straty w tym ogrodzie. Człowiek na chwilę nie usiądzie, bo tu trzeba coś nawieźć, tam przyciąć, choć lipiec w głównej mierze mija mi na obławianiu… Co też ja w głowie miałam, że tyle kwiatów nasadziłam! A teraz tylko chodzę i co chwilę obrywam te wszystkie przekwitnięte. Całe wiadra ich zbieram, a i tak nie jestem w stanie nadążyć. No dzieje się Kochani, dzieje… Ale wiecie co jest w tym najpiękniejsze? Że mimo wszystko, jaką to radość sprawia! I coś czuję, że w tym momencie wszyscy ogrodnicy-amatorzy z aprobatą kiwają głową;) Zapraszam Was więc na spacer po moim lipcowym, rozgrzanym ogrodzie. Nieidealnym, ale za to najukochańszym. 

Jest pięknie! Wszystko pachnie i bzyczy. Rabaty uginają się od kwiatów. Tyle kolorów wokół, tyle radości, że aż człowieka to szczęście rozpiera. Wystawiam twarz do słońca i po sto razy dziennie przechadzam się po tym moim zakątku zieleni. Wiecznie coś tu nowego odkrywam. Oglądam roślina po roślinie. Tworzę wizję nowych nasadzeń, snuję już plany na kolejne sezony. Ogród to najlepsza terapia na smutki, na gorszy humor i dzień. Uwielbiam tu wypoczywać, obserwować przyrodę, cieszyć się tak po prostu tym moim skrawkiem zieleni.

Dziś mam dla Was mnóstwo zdjęć. Zostawiam Was z nimi, tak bez słów. Odetchnijcie głęboko, nacieszcie oczy kolorami, niech te kadry same za siebie przemówią. Mam nadzieję, że te obrazki uchwycą naszą miłość do tego miejsca, radość z tego wszystkiego. Fajne jest to, że we własnym domu zdarza nam się czuć, jak na wakacjach. Kiedy dzieci szaleją w basenie, ja wygrzewam się na leżaku, obok mój Mąż z książką w ręku, kot leniwie się przeciąga i czego tu chcieć więcej? No lubię to miejsce, tu zdecydowanie jest nam dobrze. Mam nadzieję, że Wy również korzystacie ze słońca?:)

Przyjemności dla Was!

Zobacz również

6 komentarzy

Dorota 13 lipca, 2021 - 9:15 pm

Wygląda bajecznie, zazdroszczę

Odpowiedz
Ewa 13 lipca, 2021 - 9:26 pm

Ale pięknie!

Odpowiedz
Katarzyna 14 lipca, 2021 - 6:44 am

Ogród przy swoim nowo wybudowanym domu zakładałam dopiero rok temu. Wtedy też siałam trawę oraz sadziłam krzewy. Widać było jedynie zarys ogrodu.

W tym roku dopiero wszystko rozkwitło oraz widzę jak pięknie prezentują się rośliny 🙂 Ogród rozkwitł. Najbadziej w sumie zadowolona jestem z wyglądu lawendy. Wydawało mi sie, ze lawenda jest roślin bardzo trudna w uprawie a tutaj miłe zaskoczenie 🙂

Odpowiedz
Artur 14 lipca, 2021 - 12:49 pm

Uwielbiam ten lipiec za to, że jest tak ciepły. Bardzo mi to odpowiada. Picie kawy popołudniu w ogródku. O tym marzyłem.

Odpowiedz
Maria 25 lipca, 2021 - 12:23 am

Piękny ten Twój ogród Olu! I ta pnąca róża i ten biały taras. Bardzo szybko i sprawnie zagospodarowaliscie to Wasze miejsce na ziemi!!! Pięknych wakacji!!!
Gorące pozdrowienia z upalnej Hiszpanii.

Odpowiedz
waaldeczek 3 sierpnia, 2021 - 9:09 am

Naprawdę cudownie. I te przepiękne kwiaty. Śmiało można pozazdrościć.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej