fbpx

Jak wybrać mieszkanie? Wymarzone cztery kąty – o tym musisz pamiętać!

by Home on the Hill
jak wybrać mieszkanie

jak wybrać mieszkanie

Kupno nieruchomości to spore wyzwanie i mnóstwo emocji. Szukamy wymarzonego gniazdka, sprawdzamy możliwości, analizujemy swoje oczekiwania. Jak znaleźć idealne mieszkanie tak, żeby nie żałować zaraz po wprowadzeniu? Na co warto uważać, o czym należy pamiętać? Dziś mam dla Was kilka praktycznych wskazówek, które mam nadzieję, ułatwią Wam cały proces i pomogą uniknąć błędów.

Kupno wymarzonego mieszkania nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Jest to stresujący moment. Musimy podjąć mnóstwo decyzji, które będą miały duży wpływ na naszą przyszłość. W dodatku wielu z nas kupując nieruchomość, zaciąga kredyt, który będzie spłacać przez wiele lat, co również nie ułatwia tego zadania. Z drugiej strony, kiedy znajdziemy już to nasze wymarzone gniazdko, gdy je urządzimy i odetchniemy głęboko, to poczujemy ogromną radość. Najważniejsze to podejmować decyzje świadomie, określić swoje potrzeby i dobrze wszystko sprawdzić. Tak, żeby później nic nas negatywnie nie zaskoczyło. Pamiętajcie też, że oprócz wyboru mieszkania ważne jest zastanowienie się, jak zabezpieczyć siebie i bliskich na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. I o tym również dziś porozmawiamy.

Jak znaleźć swoje wymarzone cztery kąty?

jak wybrać mieszkanie

Lista potrzeb

Na samym początku warto określić wszystkie potrzeby. Zastanowić się, co jest dla nas kluczowe, a w jakich kwestiach możemy iść na kompromis. Najlepiej spisać to wszystko na kartce. Świadome określenie naszych oczekiwań ułatwi nam poszukiwania wymarzonego mieszkania. Zastanówmy się, jakie są potrzeby wszystkich domowników, myślmy długofalowo. Czy za jakiś czas nasza rodzina może się powiększyć? Jaki mamy styl życia? Jak lubimy spędzać czas? Jak wiele miejsca potrzebujemy? Jasno określmy swój budżet. Czy za jakiś czas planujemy zmienić pracę? Jeśli mamy dzieci, to zastanówmy się, do jakich szkół chcielibyśmy je posłać. Czy mamy samochód? Ewentualnie czy możemy pozwolić sobie na to, żeby być niezależnym od komunikacji miejskiej? Czy mamy zwierzęta, czy planujemy je mieć? Czy będziemy pracować w domu? Jak często będą u nas nocować goście? Wolimy jadać w domu, czy na mieście? Bardziej odpowiada nam kuchnia otwarta, czy zamknięta?

Te wszystkie kwestie mogą okazać się priorytetowe i kiedy jasno je określimy, znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję i znaleźć wymarzone miejsce.

Lokalizacja

Kolejna kluczowa rzecz to lokalizacja. Właściwie powinna się wyłonić już podczas określania naszych potrzeb. Czy potrzebujemy mieszkania w centrum, a może wolimy za tę cenę kupić niewielki dom pod miastem? Ile czasu możemy poświęcić na dojazd do pracy? Czy nasze dzieci będą miały jak samodzielnie dojeżdżać do szkoły? W jakiej odległości chcemy mieszkać od rodziny? Odpowiedzi na te pytania mogą mocno zawęzić obszar naszych poszukiwań.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na różne niedogodności lokalizacyjne. Tu rodzą się kolejne kwestie do rozważenia: czy za oknem nie mamy głośnej ulicy, przy której będzie ciężko zasypiać? Czy w bliskiej odległości nie znajduje się coś, co wytwarza przykry zapach? Czy jesteśmy w stanie mieszkać przy torach kolejowych, bądź czy nie przeszkadza nam brak zieleni wokół? Należy przeanalizować każdy aspekt dotyczący rozpatrywanej nieruchomości. Czasami cena jest bardzo atrakcyjna, ale może za tym kryć się jakaś niedogodność. Musimy świadomie określić, czy nie będzie ona dla nas zbyt trudna do zaakceptowania.

Otoczenie mieszkania

jak wybrać mieszkanie

Dokładnie sprawdźmy otoczenie naszego przyszłego mieszkania. Ile jest wokół sklepów? Czy jest apteka? Jak wygląda komunikacja? Jakie wokół są szkoły, przedszkola? Jakie są dalsze plany przestrzennego zagospodarowania? Czy te piękne pola, które potencjalnie będziemy widzieć z naszych okien, nie zamienią się zaraz w wielkie centrum handlowe? Sprawdźmy wszystko, co możemy, dzięki czemu później unikniemy wielkiego rozczarowania.

Przeanalizujmy również lokalizację mieszkania w bloku. Czy chcemy mieszkać na parterze z ogródkiem, czy raczej wolimy wyższe piętro z balkonem? Czy w budynku jest winda? Jeśli nie, to czy nie będzie utrudnieniem codzienne wchodzenie na czwarte piętro? Czy nasze zdrowie zawsze na to pozwoli? Pamiętajcie też, że lokalizacja mieszkania często wpływa na wysokość opłat. Na parterze najczęściej jest chłodniej, więc musimy więcej płacić za ogrzewanie, za to latem możemy cieszyć się prywatną zielenią. To wszystko trzeba wziąć pod uwagę, rozważyć wszystkie plusy i minusy.

Rynek pierwotny, czy wtórny

Warto również zastanowić się, czy chcemy nieruchomość zakupić na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Rynek pierwotny często kojarzony jest z nowoczesną technologią, budynki są bardziej energooszczędne, lepiej ocieplone. Mają dodatkowe miejsca postojowe, czasem hale garażowe, ogródki itd. Wielu deweloperów pozwala również na zmianę układu ścian i liczby pomieszczeń według projektu, upodobań klienta.

Z drugiej strony na rynku wtórnym czasami możemy znaleźć prawdziwą perełkę w naprawdę atrakcyjnej cenie. Są też mieszkania z większą duszą i klimatem, na przykład w starych kamieniach. Tu znów sami musimy dostrzec, co dla nas jest lepsze i atrakcyjniejsze. Przeanalizujmy opłaty, otoczenie, sprawdźmy historię dewelopera, zastanówmy się, która z opcji jest dla nas korzystniejsza. Wybierając mieszkanie z rynku wtórnego, możemy zaoszczędzić na remoncie, wprowadzić się na „gotowe”. Kupując dom na rynku pierwotnym, możemy urządzić go totalnie po swojemu.

Strony świata

jak wybrać mieszkanie

jak wybrać mieszkanie

Kupując mieszkanie, trzeba dobrze przemyśleć strony świata, na jakie jest usytuowane. Zastanówmy się, czy zależy nam na tym, żeby było jasno rano, czy też w godzinach popołudniowych, kiedy wracamy z pracy. Sprawdźmy, ile tego światła w rzeczywistości wpada nam do środka. Mieszkanie może i jest od strony południowej, ale naprzeciwko stoi wielki blok, który sprawia, że promienie nie są w stanie przedrzeć się do naszych okien. Ciemne mieszkanie sprawi, że będziemy więcej wydawać na prąd, będziemy potrzebować więcej punktów świetlnych.

Pamiętajcie też, że w zależności od strony świata będziemy mogli operować inną paletą barw. Co z tego, że podobają nam się pomarańcze, jeśli mamy pokój od zachodniej strony i może się okazać, że ten kolor na ścianach będzie zbyt jaskrawy. Zamiast zdobić, zacznie męczyć. Wnętrza od strony północnej mają w sobie naturalną szarość, trzeba więc uważać, aby nie stały się jeszcze ciemniejsze i chłodniejsze.

Układ funkcjonalny

Kolejna zasadnicza rzecz, którą musimy wziąć pod uwagę to układ funkcjonalny. Wybierając mieszkanie, wyobraźmy sobie, jak je urządzimy. Przemyślmy ilość rzeczy, zastanówmy się, czy jest tu wystarczająco dużo miejsca na szafy tak, żebyśmy mogli się ze wszystkim pomieścić. Pamiętajcie, że sam metraż to nie wszystko. Liczy się układ. Co z tego, że mieszkanie ma 70m2, gdy ponad 10 m2 z tego to przedpokój z samymi drzwiami. W żaden sposób nie wykorzystamy już tej przestrzeni. Czasami teoretycznie mniejsze mieszkania mogą mieć lepiej zaplanowany układ i sprawią, że będzie nam się tam wygodniej mieszkać.

Zastanówmy się, co w danym pomieszczeniu chcielibyśmy, aby się znalazło. Wymierzmy wszystko. Możemy zrobić to, bazując na samym rzucie mieszkania. Nie sugerujcie się tym, co jest już tam wyrysowane, patrzcie tylko na dokładne wymiary ścian. Odnosząc się do tego, sprawdzajcie podstawowe wymiary mebli i innych sprzętów. Wtedy z łatwością zobaczycie, czy jest tam miejsce na wszystko, co potrzebujecie. Czy układ pozwala na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie

jak wybrać mieszkanie

Kiedy już w końcu znajdziemy to nasze wymarzone mieszkanie, to koniecznie pomyślmy o komforcie i bezpieczeństwie swoim oraz naszych bliskich. Pamiętajcie, że życie pisze różne scenariusze. Na szczęście będąc odpowiedzialnym, możemy – choć częściowo – się przed nimi zabezpieczyć.

Własna nieruchomość to oprócz wygody, spore wyzwanie oraz obciążenie finansowe. Niezależnie czy finansujemy je ze środków własnych, czy bierzemy kredyt na kilkadziesiąt lat, musimy wziąć pod uwagę różne przykre zdarzenia. Oprócz inwestowania w wymarzone meble i dodatki pomyślmy również o tym, by zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi okolicznościami. Wiele rzeczy może nas zaskoczyć, nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro.

Biorąc kredyt na zakup lub budowę pierwszej nieruchomości, musimy pamiętać, by zabezpieczyć małżonka oraz dzieci na wypadek swojej śmierci. Wybierając szerszy zakres, możemy też dodatkowo się zabezpieczyć przed utratą pracy, czy zachorowaniem. I teraz dokładnie Wam opowiem, jak to działa.


Ubezpieczenie na życie i zdrowie – sprawdź, co obejmuje i ile kosztuje >>>

Co daje polisa na życie? – rozmowa ze specjalistą

Ubezpieczenie na życie i zdrowie daje poczucie finansowego wsparcia. Nawet gdy nas zabraknie, pieniądze z polisy będą pomocą dla naszych bliskich. Dodatkowo możemy sami skomponować wariant ubezpieczenia, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom naszej rodzin. Rozszerzając swoje ubezpieczenie na życie o tzw. umowy dodatkowe, otrzymamy wsparcie finansowe na wypadek raka, zawału, udaru, cukrzycy i innych poważnych chorób. Co ważne na wypłatę świadczeń nie musimy czekać do zakończenia leczenia. Świadczenie jest wypłacone od razu po diagnozie, dzięki czemu pieniądze możemy przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację.

Nie chciałabym tu jednak podawać Wam samych suchych informacji. Dzięki niezwykłej uprzejmości doradcy ubezpieczeniowego Nationale-Nederlanden mogłam dowiedzieć się wszystkiego, co mnie interesowało. Sprawdziłam dokładnie, jak takie ubezpieczenie działa. Warto umówić się na taką rozmowę, dzięki czemu możemy odnieść to wszystko bezpośrednio do siebie, znaleźć idealną opcję, która będzie odpowiadała naszym potrzebom. Rozwiać niejasności, sprawdzić, czy to na pewno dla nas. Poczuć się bezpieczniej. Naprawdę taka rozmowa wiele daje. A ja z tego miejsca chciałabym złożyć serdeczne podziękowania Pani Dorocie Rembiszewskiej, która poświęciła mi mnóstwo czasu, podzieliła się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem, i pozwoliła w zupełnie nowy sposób spojrzeć na temat ubezpieczenia na życie.

Poniżej moja rozmowa z doradcą ubezpieczeniowym. Mam nadzieję, że znajdziecie tu sporo ciekawych informacji, które pomogą Wam w zgłębieniu tematu. Bo z jednej strony wszyscy wiemy, jak takie ubezpieczenie działa, ale z drugiej strony, czy zdawaliście sobie sprawę na przykład z tego, jak ważne jest poinformowanie członków swojej rodziny o tym, że taką polisę posiadacie? Zapraszam do lektury!

Czy biorąc kredyt hipoteczny, warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie?

Zdecydowanie tak, bo dzięki świadczeniu wypłacanemu z polisy w razie nieprzewidzianego zdarzenia, takiego jak np. śmierć kredytobiorcy, całość lub część kredytu zostanie spłacona. Pamiętajmy, że jeśli takiego zabezpieczenia nie posiadamy, to w razie naszej śmierci spłatą kredytu obarczeni będą nasi spadkobiercy, czyli małżonkowie, dzieci, rodzice, rodzeństwo, ale także dziadkowie lub pasierbowie. Warto zatem biorąc kredyt, który jest zobowiązaniem finansowym na długie lata, takie zabezpieczenie potraktować priorytetowo. Koniecznie też trzeba poinformować o nim swoich bliskich, bo nawet jeśli wykupimy taką polisę, to o zajściu zdarzenia ubezpieczeniowego bank sam się nie dowie i od niespłacanych rat będzie naliczał odsetki.

Kto może skorzystać z takiego ubezpieczenia?

Na pewno każdy kredytobiorca i każdy, kto chce zabezpieczyć finansowo swoich bliskich w razie swojej śmierci. Ubezpieczenie na życie ma na celu nie tylko zabezpieczyć spłatę naszych zobowiązań, ale również zapewnić podobny standard życia naszej rodzinie, edukację dzieci i wiele innych. Zatem nawet jeśli nie mamy żadnych zobowiązań, a zależy nam by w razie naszej śmierci osoba, którą się opiekujemy (np. dziecko, czy rodzic) nadal miała zapewnione środki finansowe, to polisa na życie jest najlepszym i najtańszym z rozwiązań.

Jednak, aby takie ubezpieczenie było rzeczywistym zabezpieczeniem dla nas i naszych bliskich, to musi być wybrane świadomie. Warto zatem dokładnie przestudiować ogólne warunki i sumę ubezpieczenia, bo bank nie zawsze wymaga zabezpieczenia polisą całej kwoty udzielonego kredytu. Np. jeśli wymagał jedynie 25% procent to całą pozostałą kwotę, w razie, gdyby nas zabrakło, będą musieli spłacić nasi spadkobiercy. Oczywiście spadkobiercy mogą odrzucić spadek w całości albo przyjąć go z dobrodziejstwem inwentarza (czyli spadkobierca odpowiada za długi zmarłego wyłącznie do wysokości odziedziczonego majątku, a nie za istniejące zadłużenia), jednak zawsze będzie to generowało potencjalne kłopoty i problemy, z którymi nasi bliscy musieliby się zmagać. Dobrze dobrana polisa oszczędzi im kłopotu, zapewniając finansowe bezpieczeństwo.

Czy polisa na życie obniża marżę kredytu?

Bardzo często wykupienie polisy gwarantuje kredytobiorcy lepsze warunki kredytowania i może obniżyć jego marżę. Z punktu widzenia banku, udzielenie kredytu hipotecznego obarczone jest dużym ryzykiem, a ubezpieczenie takiego zobowiązania je zdecydowanie zmniejsza. Banki dążą do maksymalnego zabezpieczenia spłaty naszego wobec nich zobowiązania i oprócz hipoteki proponują promocyjne warunki tym, którzy takie polisy posiadają lub u nich wykupują.

Czy w przypadku naszej śmierci, dzieci będą mogły nadal korzystać z domu bez konieczności spłat rat kredytu?

O ile mieliśmy wykupioną polisę na życie, zapewniającą jednorazową spłatę kredytu w razie naszej śmierci to jak najbardziej. Przy wyborze sumy ubezpieczenia rekomenduję swoim klientom, by rozważyli ubezpieczenie się na wyższą kwotę niż ta, którą wymaga bank. Spłata zobowiązań nie zabezpieczy utrzymania standardu życia na dotychczasowym poziomie, zatem warto zabezpieczyć środki finansowe dla rodziny i na taką okoliczność.


Polisa na życie przy kredycie – sprawdź przykładowe składki >>>


Czy ubezpieczenie zadziała, jeśli stracimy pracę albo ulegniemy wypadkowi?

Wszystko zależy od tego, jaki pakiet umów wykupiliśmy. Załóżmy, że bank wymagał od nas jedynie polisy na życie, w której ochroną ubezpieczeniową objęte jest tylko ryzyko utraty życia, a nie uszkodzenia ciała, inwalidztwa czy utraty pracy. Wówczas w przypadku, gdy utracimy przychody w związku np. z chorobą, nie dostaniemy nic, a kredyt nadal trzeba będzie spłacać. Dlatego właśnie warto o doborze takich zabezpieczeń porozmawiać z doradcą ubezpieczeniowym, bo on wskaże nam ryzyka, które powinniśmy zabezpieczyć, by faktycznie móc spać spokojnie.

Ja swoim klientom zawsze rekomenduję skoncentrowanie się na zabezpieczeniu przychodów przede wszystkim głównego żywiciela rodziny, czyli osoby, która w największym stopniu zasila budżet domowy. Gdy dwie osoby w równym stopniu zabezpieczają swoimi dochodami wydatki rodziny, to takie umowy powinni mieć oboje. Dodatkowo mogą się pojawić w związku z wypadkiem lub chorobą ekstra wydatki związane z kosztami leczenia, których we wcześniejszych rodzinnych wydatkach nie było. To również może doprowadzić do poważnych kłopotów finansowych – a dobrze dobrana polisa i w takiej sytuacji mogłaby nas z nich wybawić.

Ile wynosi składka ubezpieczenia?

To zależy od wielu parametrów: od sumy ubezpieczenia, naszego wieku oraz tego, czy skupimy się na umowie podstawowej, czy rozszerzonej (możemy wybrać  rozwiązanie zabezpieczające nas i naszą rodzinę na wypadek śmierci, ale także na wypadek innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych np. choroby). Zatem składka może wynieść od parudziesięciu złotych do paru lub nawet parunastu tysięcy miesięcznie.

Czy są jakieś wykluczenia? Kto nie może skorzystać z ubezpieczenia?

Najczęstszymi wykluczeniami są działania wojenne, czynne uczestnictwo w aktach przemocy i terroryzmu oraz samobójstwo w pierwszym roku lub dwóch od zawarcia polisy. Lista wykluczeń zależy od umowy, której te wykluczenia dotyczą. Np. przy uszkodzeniach ciała będą to różne ryzykowne sporty, a przy poważnych zachorowaniach np. choroba rozpoznana przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej.

Zawsze przed zawarciem ubezpieczenia warto dokładnie przestudiować listę wykluczeń, bo nie chodzi o to, by mieć jakieś ubezpieczenie tylko o to, by być naprawdę ubezpieczonym. Nie ułatwia nam zadania fakt, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe różni się również i tymi zapisami, więc dobranie najlepszego dla nas rozwiązania jest nie lada wyzwaniem. Tym bardziej warto skorzystać z pomocy doradcy, bo on przeprowadzi nam audyt już posiadanych polis. Pomoże też porównać rozpatrywane przez nas oferty i wybrać najlepszą z nich – nie tylko pod kątem ogólnych warunków i składki, ale przede wszystkim pod względem naszych potrzeb.

Niestety nie wszystkie osoby mogą zostać objęte ochroną ubezpieczeniową. Np. ktoś, kto dopiero przeszedł zawał czy zachorował na nowotwór, najprawdopodobniej tej ochrony nie otrzyma. Zawsze jednak warto złożyć wniosek i rzetelnie wypełnić ankietę medyczną, bo nie wszystkie dolegliwości będą się wiązały z odmową. Najsłuszniejsze byłoby zatem dobieranie i zawieranie polis, gdy jesteśmy zdrowi, a nie schorowani, bo tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że zostaniemy objęci ochroną bez żadnych dodatkowych wykluczeń.

Jak krok po kroku wygląda zakup ubezpieczenia?

Ten proces jest bardzo prosty, wystarczy wejść na stronę wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, zostawić do siebie kontakt, a następnie na spotkaniu (zdalnym lub w realu), po dokładnym przeanalizowaniu swoich potrzeb i dobraniu rozwiązania, zawrzeć polisę (również zdalnie). Istnieje możliwość zrobienia tego od A do Z samodzielnie, ale tego zdecydowanie nie polecam – jest zbyt dużo parametrów, które możemy nieświadomie przeoczyć. Potem będziemy rozżaleni, gdy w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia, polisa nie zadziała tak, jak byśmy chcieli. Spotkanie z doradcą nie tylko nie podnosi nam w żadnym stopniu kosztów ubezpieczenia, ale może je nawet zdecydowanie zmniejszyć i co najważniejsze pomoże je odpowiednio do nas dopasować. Pamiętajmy, że polisa to nie jest zwykły kawałek papieru, tylko gwarancja bezpieczeństwa finansowego Twojej rodziny.

Co jest ważne, gdy decydujemy się na ubezpieczenie? O czym musimy pamiętać?

Oczywiście o dokładnym przestudiowaniu ogólnych warunków ubezpieczenia i ewentualnych zmian składki i sumy ubezpieczenia. Należy też zweryfikować nasze zdrowie w ankiecie medycznej (to bardzo ważny element, bo gdy przy zawieraniu polisy nie jesteśmy pytani o stan zdrowia, to taka polisa będzie miała karencję na umowie głównej – nawet do 3 lat od jej wystawienia). Warto również pamiętać o tym by:

  • Zadbać (albo to przynajmniej rozważyć) nie tylko o zabezpieczenie kredytu do wysokości wymaganej przez bank, ale pamiętać o powiększeniu tej kwoty o zabezpieczenie standardu życia naszych bliskich w razie, gdyby nas, i co za tym idzie, i naszej pensji zabrakło.
  • Polisa chroniła również nasze przychody i pokryła ewentualne koszty leczenia. Pamiętajmy, że gdy w związku z chorobą lub wypadkiem nie będziemy mogli pracować, to kredyt niestety i tak będziemy musieli dalej spłacać. Chyba że i na taką okoliczność zrobiliśmy sobie zabezpieczenia na polisie, co bardzo rekomenduję.
  • Polisa chroniła najważniejsze dla nas i naszej rodziny ryzyka. Nikt z nas nie wie, co się wydarzy za chwilę, czy za rok, czy 20 lat. Zabezpieczając się, możemy w pełni cieszyć się życiem, bez lęku i zamartwiania się tym, co przyniesie jutro.

Ogromnie dziękuję Pani Dorocie za rozmowę, szczerość i wielką pomoc. Jestem pewna, że zarówno mnie, jak i moim Czytelnikom wiele to rozjaśni :).

Jeśli Wy również chcielibyście umówić się na spotkanie z doradcą Nationale-Nederlanden, to wystarczy wypełnić formularz na stronie nn.pl.


Sprawdź, jak umówić rozmowę z doradcą ubezpieczeniowym >>>


 

Mam ogromną nadzieję, że dzisiejszy tekst pomoże Wam przy wyborze wymarzonego gniazdka i sprawi, że kupno mieszkania będzie odrobinę prostsze. Pamiętajcie, że najważniejsze to wszystko dobrze przemyśleć, określić swoje potrzeby, a następnie zabezpieczyć swoją przyszłość, tak żebyśmy z lekkością w sercu mogli się cieszyć tymi naszymi czterema kątami. To już wszystko na dziś, ściskam Was ciepło i do napisania!

*Partnerem wpisu jest Nationale-Nederlanden.

 

Zobacz również

7 komentarzy

Iza 8 lipca, 2021 - 9:26 am

Nie mam nic przeciwko wpisom sponsorowanym – taki rynek, taka praca, ale tytuł powinien wprost na to wskazywać, a nie być tylko pretekstem do reklamy i sposobem na zgarnięcie większej ilości clicków. Trochę się zawiodłam.

Odpowiedz
Home on the Hill 8 lipca, 2021 - 4:48 pm

Ale przecież wpis jest oznaczony jako sponsorowany, a po drugie jest tu naprawdę sporo wiedzy, więc przykro mi, że uważasz, iż służy tylko jako pretekst do reklamy:/ Starałam się w nim zawrzeć, jak najwięcej przydatnych informacji, z których mam nadzieję, że wiele osób skorzysta.

Odpowiedz
Kasia 8 lipca, 2021 - 4:49 pm

Piękny dom, podoba mi się taki rustykalny styl.

Odpowiedz
Ninka 8 lipca, 2021 - 4:56 pm

Super, niedługo będę się rozglądać za wymarzonym M, mam nadzieję, że uda mi się je znaleźć i dostać kredyt:)

Odpowiedz
waaldeczek 13 lipca, 2021 - 12:11 pm

Dom naprawdę uroczy tylko jak dla mnie za dużo obrazów i dodatków. Jestem za kuchnią otwartą na salon. Pozazdrościć:-)

Odpowiedz
Renata 14 lipca, 2021 - 7:02 am

Moim zdaniem lokalizacja ma tutaj bardzo dużą rolę. Ma to znaczenie dla nas samych. W tym jak wygodnie będzie nam się w danej okolicy mieszkało. Jak również ma to duże znaczenie przy ewentualnej odsprzedaży mieszkania. Zdecydowanie łatwiej mozna sprzedać mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji niż na przedmiesiach czy na wsi gdzie bywa problem z dojazdem do sklepu czy do pracy.

Jeśli chodzi o dekoracje to jest to raczej podrzędna rzecz. Udekorujemy sobe mieszkanie tak jak chcemy 🙂 W swom czasie. Przy zakupie dobrze jest zwracać uwagę na inne kwestie.

Odpowiedz
metal-meb 14 lipca, 2021 - 1:09 pm

Jestem z mężem na etapie poszukiwania swoich własnych czterech kątów. Jest to duży dylemat.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej