fbpx

Ogród na początku czerwca.

by Home on the Hill

Kolejny raz zapraszam Was na spacer po naszym ogrodzie. Wiele się tu u nas dzieje. Coraz więcej roślin rozkwita, czaruje zapachem i kolorem. Jak zwykle tworzę nowe rabaty, sadzę, przesadzam, podlewam i z radością obserwuję ten nasz zakątek zieleni. Mam wrażenie, że piszę to w każdym ogrodowym poście, ale dokładnie tak jest:) I ileż mi to przyjemności sprawia! Kocham to miejsce całym sercem. Zdecydowanie teraz jest mój ulubiony okres w roku, kiedy znacznie więcej czasu spędzamy na zewnątrz niż w środku domu. Chodźcie Kochani i zobaczcie, co też za czary się teraz u nas dzieją.

Zaczynamy od tarasu. W tym roku po raz pierwszy zaprosiłam do donic dalie. Jestem nimi zachwycona! Pięknie wyglądają. Nie wiem czemu nigdy wcześniej nie miałam tej rośliny, ale wiem, że od teraz już na stałe u nas zagości. Mamy mnóstwo dalii w donicach, ale także całkiem sporo zasadzonych w gruncie. Wszystkie prezentują się świetnie, a to tak naprawdę dopiero początek. Ciekawa jestem jak będą wyglądać, kiedy całkowicie się rozkręcą.

W naszym ogrodzie jest sporo słońca, dlatego świetnie się u nas czują wszelkie trawy, floksy szydlaste, jeżówki, surfinie czy kocimiętki. Zakwitła nam również kalina, to jeden z moich ulubionych krzewów. O tej porze roku nasze głogi dwuszyjkowe są obsypane kwiatami, zaczynają też kwitnąć powojniki. Sporo ich ostatnio dosadziłam i teraz mogę w końcu zobaczyć, jak prezentują się ich kwiaty. Do kwitnienia zbierają się przywrotniki ostroklapowe (jakże one mi wyrosły!), szałwie oraz krzewuszki. No gdzie nie spojrzeć, to coś się dzieje.

Ostatnio pisałam Wam o tym, ze założyliśmy nową rabatę z przodu i tu rośliny również pięknie nam się przyjęły. Zrobił się taki uroczy zakątek, postawiłam tu mój stary stolik w takim angielskim stylu i idealnie się wpasował w otoczenie. Lubię dzielić ogród na mniejsze strefy, tworzyć przejścia, zakątki, dzięki temu wizualnie robi się większy. To chyba taka stała sztuczka wszystkich właścicieli niewielkich ogrodów;)

Jest u nas więcej nowości! Za huśtawką zrobiliśmy kolejną rabatę, mam nadzieję, ze rośliny będą ją pięknie okalały. Posadziłam tu hortensje limelight oraz miskanty.  W przyszłości chcemy zrobić tu placyk z paleniskiem, no planów to mamy miliony. Mam tylko nadziejęwiosna, że wszystko zmieścimy na tych niecałych 400 m2, bo tyle ma nasz ogród;)

I na koniec jeszcze kilka kolejnych kadrów. Rozgościcie się Kochani, rozejrzyjcie, niesamowicie uspokaja mnie ta zieleń. Warto było na to wszystko tyle czekać!

Na koniec sprawdźcie koniecznie, jak wyglądał nasz ogród ponad miesiąc temu. Zmienił się trochę prawda? Trzymajcie się ciepło i do napisania!

Zobacz również

3 komentarze

Ola 11 czerwca, 2021 - 9:06 am

Ogród naprawdę prezentuje się zjawiskowo. Aż zazdroszczę.

Odpowiedz
jooannka 14 czerwca, 2021 - 8:09 am

cudnie tam macie. Piękne kwiaty. Z chęcią zamieszkałabym w domu z takim ogrodem.

Odpowiedz
kolakowscy 18 czerwca, 2021 - 1:53 pm

Cudowny ogród!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej