fbpx

Wiosna w ogrodzie i na tarasie.

by Home on the Hill

Ostatnie kilka dni były jak najlepsze wakacje. Rozpieściło nas słońce, pogoda aż się od razu chciało działać na zewnątrz. Mój ogród obudził się do życia, wszystko wypuszcza pączki, zakwitły pierwsze kwiaty. Jest pięknie! Udekorowałam taras, stwierdziłam, że nie ma na co czekać, tylko od razu trzeba korzystać z tego dobrodziejstwa. Dziś zabieram Was na spacer po moim zakątku zieleni, zobaczcie co też się u nas dzieje.

Marzec minął mi na pracach porządkowych. Pieliłam jak miło, przycinałam i robiłam pierwsze nasadzenia. Musieliśmy wraz z Mężem sporo roślin przesadzić, wszystko rozrosło się jak głupie, a my oczywiście wcześniej zbyt gęsto je posadziliśmy. Musiałam również przygotować rabaty, najpierw je oczyściłam, a potem wyściółkowałam kompostem. Przyjechały do nas nowe powojniki i róże. Pierwszy raz w życiu zamawiałam rośliny przez Internet, ale wszystko przyszło świetnie zabezpieczone, w naprawdę dobrej formie, więc mam nadzieję, że będą pięknie rosnąć. Sadziłam róże z gołym korzeniem, miałam z tym trochę stresu, bo nie do końca wiedziałam jak się do tego zabrać, ale okazało się, że jest to całkiem proste. Mam nadzieję, że się ładnie przyjmą.

Urządzam sobie nowe wnętrze ogrodowe, które powstało przy ogrodzeniu, które mój Mąż zbudował w marcu. W tym poście pisałam Wam o tym, że planujemy postawić płot na przodzie działki i udało nam się to już zrealizować. Cieszę się z tego bardzo, bo od razu ogród niesamowicie się powiększył, zyskałam piękną przestrzeń i przede wszystkim zrobiło się intymniej. W przyszłym tygodniu pokażę Wam krok po kroku, jak powstawał nasz płot, całość mój Mąż sam budował, więc będziecie mieli taką gotową instrukcję, jeśli też mielibyście ochotę samodzielnie zbudować ogrodzenie.

Na rabatach wszystko powoli budzi się do życia, kwitną krokusy, przebiśniegi, tulipany pokazują wielkie liście. Na drzewach są pączki, widać, że jeszcze chwila i buchnie zieleń. Nie mogę się już tego doczekać, zwłaszcza tych drzew wokół, będzie bosko! Ptaki też poczuły wiosnę, śpiewają od rana do wieczora. Nad naszym ogrodem przelatują czaple, dziś widziałam bociana. Najpiękniejszy czas przed nami!

Przez ostatnie dwa dni było u nas około dwudziestu stopni, więc postanowiłam udekorować już taras. Wiem, że pogoda jeszcze z pięć razy się zmieni, ale stwierdziłam, że i tak będziemy coraz częściej korzystać z tego miejsca, więc nich już tu będzie wszystko ładnie przygotowane. Mamy zadaszenie, więc nawet jeśli zaraz nadejdzie deszczowa aura to i tak mi się tu nic nie zniszczy. A ileż mi to dało radości, jakże miło było to wszystko powyciągać, poukładać, stworzyć przyjemną oazę do wypoczynku.

Posadziłam pierwsze kwiaty w donicy, mam moje ukochane niezapominajki, pierwiosnka, goździki i bratki. Wyniosłam na zewnątrz poduszki, koce, lampiony, zawiesiłam też firany i momentalnie zrobiło się przytulnie. Poczuliśmy się jak na wakacjach;) Skoro teraz wszystko pozamykane, to chociaż tu możemy miło sobie spędzać czas. To miejsce jest naprawdę idealne do relaksu, jak tylko pogoda na to zezwala, to spędzamy tu całe dnie.

Dzieciaki szaleją na placu zabaw, robią pikniki na trawie i biegają wesoło wokół. Mam wrażenie, jakbyśmy się wszyscy przebudzili z zimowego snu i dostali niespożytej energii. No pięknie jest! Oby tylko pogoda nas dalej rozpieszczała.

A jak Wy spędzacie tę wczesną wiosnę? Co słychać na Waszych tarasach/balkonach? Też już je sobie dekorujecie, czy tylko my tak szybko rozpoczęliśmy sezon?;) Wato doceniać takie chwile, cieszyć się tym słońcem i wiosną. Wszystkiego dobrego dla Was Kochani!

Zobacz również

4 komentarze

Aleksandra 5 kwietnia, 2021 - 12:52 pm

Tak z ciekawości, co to za deski na tarasie?

Odpowiedz
malinowamamba 13 kwietnia, 2021 - 7:22 pm

Piękny płot! Wejście jak do tajemniczego tarasu. Ogród to też świetne miejsce do zabawy dla dzieci. 😉

Odpowiedz
Martyna 24 kwietnia, 2021 - 10:43 am

W końcu mamy upragnioną wiosnę! Czas zacząć się aranżacją i pielęgnacją ogrodu! 🙂

Odpowiedz
Dopler.pl 4 czerwca, 2021 - 9:57 am

Przepiękny taras, w sam raz dla waszej rodziny! 🙂 Pergola przepięknie podkreśliła wasze dodatkowe miejsce do odpoczynku i relaksu. Od nas możemy dodać, że urządzanie tarasu to wcale niełatwa sprawa, jeśli jest on w zbyt nasłonecznionym miejscu, warto sięgnąć po różne rozwiązania np. markizy. A jak jest u was?

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej