fbpx

Jak rozmieścić oświetlenie w salonie? NOWY FILM!

by Home on the Hill
jak rozmieścić oświetlenie w salonie

jak rozmieścić oświetlenie w salonie

Dobrze dobrane oświetlenie to kluczowa kwestia podczas aranżowania wnętrz, ale to też spore wyzwanie, z którym często mamy problem. Jak je rozmieścić? Ile powinno być punktów świetlnych? Jaki rodzaj żarówki? Czy powinno być więcej lamp wiszących, czy też stojących? Pytania mnożą się i mnożą. Dlatego dziś przygotowałam dla Was odpowiedzi na wszystkie nurtujące kwestie. Opowiem Wam o podstawowych zasadach, dzięki którym będziecie doskonale wiedzieć, jak rozmieścić oświetlenie w salonie. Zaczynamy!

Mam nadzieję, że ten dzisiejszy film sprawi, że nie będziecie mieli większego problemu z zaplanowaniem oświetlenia. Starałam się w tych dziesięciu minutach zawrzeć wszystko to, co najważniejsze i co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę rozmieszczając punkty świetlne. Jest tu garść podstaw,  które naprawdę warto u siebie zastosować. Jeśli posłuchacie tych kilku zasad, to gwarantuję, że dużo łatwiej będzie Wam prawidłowo umiejscowić lampy w swoim salonie. Miłego oglądania Kochani!

Jak zwykle zachęcam Was do zasubskrybowania naszego kanału na YOUTUBE i życzę miłego oglądania!:)

KLIK –> Jak rozmieścić oświetlenie w salonie? NOWY FILM!

Zapraszam na kolejny film z cyklu aranżowanie wnętrz z prostymi i jasnymi zasadami, które warto zastosować w swoim domu:) Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w salonie w cale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać, grunt to znać podstawowe kwestie, które powinniśmy u siebie zastosować. 

jak rozmieścić oświetlenie w salonie

W tym filmie dowiesz się między innymi o:

–  Światło idzie za funkcją, czyli podstawowa zasada rozmieszczenia oświetlenia.  Podział salonu na strefy, zastanowienie się, co w każdej z nich będziemy robić, jakie powinniśmy tam światło zastosować.
–  Rodzaje oświetlenia wraz z wyjaśnieniem, jakie to dokładnie jest:
  • funkcjonalne
  • nastrojowe
  • ogólne
–  Podział światła na pośrednie i bezpośrednie – czym się różnią, jakie lampy dają jaki rodzaj światła?
– Zasada 5-7 czyli ile powinno być punktów światła w jednym pomieszczeniu
– Jaką wybrać żarówkę do salonu

 

W dzisiejszym filmie poruszam wszystkie powyższe kwestie i mam nadzieję, że w jasny sposób je tłumaczę, tak żebyście łatwo mogli zastosować tę wiedzę u siebie. Kochani, będzie mi bardzo miło, jeśli polubicie ten film, a jeśli uważacie, że jest przydatny, to koniecznie puśćcie go dalej w świat:) Życzę Wam dużo uśmiechu i do napisania!

Zobacz również

2 komentarze

Dorota 14 kwietnia, 2021 - 3:00 pm

Fajnie wiedzieć, że masz kanał. Zasubskrybowałam 🙂 Oświetlenie jest bardzo ważne w domu 🙂

Odpowiedz
Aleksandra 5 maja, 2021 - 10:24 pm

Z tym rozmieszczeniem oświetlenia to nie jest tak prosto jak się wydaje. Jeśli chcielibyśmy iść w kierunku funkcjonalności to powinniśmy pomierzyć natężenie światła w danym pomieszczeniu i odpowiednio dopasować strumienie światła w celu pokrycia wymaganej powierzchni. Inaczej jeśli chcielibyśmy aby powstał konkretny klimat. Chociaż dzięki zastosowaniu różnych źródeł światła można przy pomocy technologii w jednej chwili z nastrojowego pomieszczenia zrobić super jasne biuro 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej