fbpx

Projekt Kate – kobiecy salon.

by Home on the Hill

Tym razem na blogu coś trochę innego:) Postanowiłam, że częściej będę pokazywać Wam moje projekty.  Dziś niosę przytulny salon w bardzo kobiecym wydaniu. Pokażę Wam, że dodatkami i różnymi detalami możemy zbudować całe wnętrze. Projektując pomieszczenia skupiamy się w dużej mierze na rzeczach stałych typu podłoga, kolor ścian, czy zabudowa. Warto jednak pomyśleć również o aspektach dekoracyjnych, które zbudują nam klimat. Dywan, tekstylia, czy duża galeria to rzeczy, które definiują wnętrze, które mają na nie ogromny wpływ. Możemy nimi odmieniać pomieszczenie, z łatwością nadawać nowy styl, dopieszczać i dopełniać. Dobrze dobrane meble wraz z dodatkami tworzą duet nierozerwalny. I dziś Wam to pokażę:)

Projekty wnętrz, które przygotowuję nie zawsze obejmują wszystkie etapy. Czasami polegają ‚tylko” na zmianach aranżacyjnych i to TYLKO ma ogromne znaczenie. To właśnie dodatkami, mniejszymi meblami, dobrze skomponowanymi grafikami, czy roślinami możemy stworzyć piękne miejsce. Dzięki takim zmianom często możemy przeprowadzić wielką metamorfozę bez remontu.

Projekt Kate – kobiecy salon

Lubię, kiedy zgłaszacie do mnie swoje wnętrze, potrzeby, a ja mogę je odmieniać. Dobrać odpowiednie detale, skupić się na aspektach, które podkreślą walory Waszego mieszkania, które odmienią je, będą idealnie pasować. Tak samo było w przypadku projektu Kate. Mieliśmy tu już świetną, idealnie skomponowaną bazę: była podłoga, wybrany kolor ścian, cegła, oświetlenie i spora ilość mebli. Moim zadaniem było spiąć to w całość za sprawą odpowiednich dodatków, czy też dodatkowych mniejszych mebli, takich jak stolik kawowy. Musiałam również zaplanować galerię ścienną, dobrać ozdoby. Wczuć się w upodobania Właścicielki mieszkania, dobrać wszystko tak, aby spełnić jej oczekiwania i marzenia. To niezwykle ekscytujące, ale też i odpowiedzialne zajęcie:) Uwielbiam to!

Dziś pokażę Wam projekt salonu. To wnętrze bardzo ciepłe, mocno kobiece, ale nieprzesłodzone. Zawsze, kiedy tworzę aranżację, najpierw długo obmyślam koncepcję, staram się dobrze wyczuć oczekiwania i potrzeby, tworzę cały zamysł stylistyczny. Patrzę, czego mi tu brakuje, jak połączyć wszystkie już zastane elementy. To trochę, jak układanie puzzli – każda kolejna rzecz musi pasować do poprzedniej.

Lubię łączyć ze sobą różne rzeczy. Wybieram przedmioty z sieciówek, ale i z mniejszych manufaktur. Lubię ciekawe detale, rzeczy przygotowane przez Artystów, jak i fajne niedrogie perełki wyszperane w masowych sklepach. To wszystko można sprytnie połączyć, sprawić, że będzie oryginalnie, a wnętrze zacznie opowiadać niejedną historię.

Zawsze przygotowuję swoje projekty w formie moodboardów, ale jak sami możecie się przekonać, one naprawdę wszystko świetnie ilustrują, można sobie z łatwością wyobrazić, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. Jak każdy element będzie współgrał ze sobą, tworzył stylistyczną całość.

Zapraszam do niezwykle kobiecego wnętrza. Jestem bardzo ciekawa, kto z Was dobrze czułby się w takim salonie? Ja na pewno:)

Tu jeszcze kilka wariantów stolików, jak sądzicie, który wariant wygrał?:)

Tym razem nie zostawiam Wam linków do rzeczy, bo jest to indywidualny projekt i nie chciałabym, żeby został przeniesiony, co do jednego, ale myślę, że i tak można tu odnaleźć pomysł i sporą szczyptę inspiracji.

Pamiętajcie, że dodatki mają moc. Tu nie ma co iść na przypadek, to również warto dobrze zaplanować, dzięki czemu będziemy mieli spójne i piękne wnętrze. Jak Wam się podoba ten projekt? Chcielibyście zobaczyć jeszcze inne pomieszczenia z tej realizacji? Ściskam ciepło i do napisania!

Zobacz również

6 komentarzy

Asia 4 marca, 2021 - 3:02 pm

Przepiękne mieszkanie, salon wyjęty z moich marzeń:)

Odpowiedz
Ania 4 marca, 2021 - 3:20 pm

Bardzo ładnie:)

Odpowiedz
Gosia 5 marca, 2021 - 1:55 pm

Witam,

z jakiego programu korzystasz do tworzenia takich ciekawych zestawień, jestem początkująca osobą, która uwielbia wnętrza i modę. Chciałabym tworzyć takiego zestawienia dla siebie.

Odpowiedz
Aranżacje salonu z jadalnią 8 marca, 2021 - 3:55 pm

Projekt jest piękny, ale chyba nie zdołałabym zmusić mojego chłopaka, by zgodził się na takie kolory. Ma już zdecydowanie dość różu 🙂 Dlatego musiałabym iść w klasykę – beże, brązy i dużo zieleni. Też wyglądałoby ładnie 🙂

Odpowiedz
colibra 30 marca, 2021 - 2:44 pm

Cudowny projekt. Czekamy na kolejne!

Odpowiedz
Aleksandra 5 kwietnia, 2021 - 12:59 pm

Projekt projektem, ciekawe jakby to wyglądało w rzeczywistości.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej