fbpx

Na weekend – filmy, seriale i książki.

by Home on the Hill
Na weekend - filmy, seriale i książki.

Na weekend – filmy, seriale i książki.

Dziś mam dla Was garść poleceń. Niosę kilka fajnych pozycji filmowych i ciekawych lektur. Takich wiecie idealnych na weekend, czy wolniejszy dzień. Teraz mamy dość ograniczone pole do rozrywki, więc chociaż w ten sposób można sobie umilić czas i się zrelaksować. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są wciągające seriale, dwa naprawdę niezłe polskie filmy i książki. Zaczynamy!

Na weekend – filmy, seriale i książki

Seriale

Na początek seriale. Poniżej moje dwie propozycje, które powinny każdemu się spodobać. Zwłaszcza ta pierwsza jest zdecydowanie na mojej topliście najulubieńszych seriali na świecie. No kocham miłością bezgraniczną i jeżeli jeszcze nie widzieliście, to czas to nadrobić!

This is us

To niezwykle ciepła, wzruszająca opowieść o rodzinie ich wszystkich perypetiach na przestrzeni lat. Historia jest prowadzona wielopoziomowo, przeszłość przeplata się z teraźniejszością i przyszłością. Dzięki czemu możemy poznać całą drogę bohaterów, zobaczyć, co wpłynęło na ich postępowanie, decyzje, co sprawiło, że są tacy, a nie inni. Cudowny, niezwykle budujący serial, taki, gdzie płacze się na co drugim odcinku, rozczula, wzrusza i przejmuje do granic. Obejrzyjcie!

New Amsterdam

Szpital New Amsterdam zyskuje nowego dyrektora, która ma dość niekonwencjonalne podejście do zarzadzania:) Fajny, medyczny serial, pełen dziwnych przypadków, chorób i zagadek. Jeśli lubicie tego typu historie, to ta również Wam się spodoba. W każdym odcinku dzieje się coś nowego, życie pacjentów przeplata się z lekarzami, jest dużo akcji i wątków pobocznych. Idealny serial do zrelaksowania.

Filmy

Średnio przepadam za polskimi filmami, ale wyjątkowo mam dla Was aż dwa naszej rodzimej produkcji i oba są naprawdę doskonałe. Cieszę się, że powstaje u nas coraz lepsze kino i że sięgamy po ambitniejsze tematy, pokazujemy ciekawe historie. Przy tych wszystkich głupiutki romansidłach i komediach, jakie powstały u nas w ostatnich czasach, te dwa filmy naprawdę się wyróżniają i oba są bardzo mocne.

25 Lat Niewinności – Sprawa Tomka Komendy

Ta historia zelektryzowała całą Polskę. To wręcz nie do uwierzenie, ze takie rzeczy dzieją się naprawdę, że to nie jest żywcem wyjęty scenariusz z filmu sensacyjnego, że tę historię napisało życie. Tomek został niesłusznie skazany za morderstwo, mimo że nic definitywnie nie wskazywało jego winy. Film obrazuje bezwzględność, nieudolność policji i to, jak łatwo komuś zniszczyć życie. Aż ciężko się to wszystko oglądało, wiedząc, że wydarzyło się to naprawdę.

Hejter

Kolejny naprawdę bardzo dobry polski film. Ba! Jeden z lepszych, jaki ostatnio widziałam. Cóż tu jest za złożona intryga, jakże genialnie zbudowana postać, historia opowiedziana w mistrzowski sposób. Właściwie nie chcę Wam mówić  dokładnie, o czym to jest, zdradzać szczegółów, bo myślę, że fajnie ten thriller samemu odkryć krok po kroku. Powiem tylko, że film buduje niezwykłe napięcie, pokazuje ludzki upadek, zło w najczystszej postaci. Jest bezczelny, brawurowy i wciąga od pierwszej minuty.

Książki

To teraz czas na książki, czyli coś, co kocham najbardziej. To dla mnie najpiękniejszy wypełniacz czasu, kocham odkrywać te wszystkie historie.

Charlotte Link Czas burz

Bardzo lubię książki  o tematyce wojennej. Nowa trylogia Link jest niezwykle wciągająca, porywa, wzrusza, przeraża. Opowiada losy pewnej rodzinny od 1914 roku do czasów współczesnych. Przechodzimy przed dwie Wojny Światowe, przez wszystkie zmiany ustrojowe, przez największe ludzkie tragedie. Cała historia dzieje się w Niemczech, ciekawie jest, więc spojrzeć na te wszystkie wydarzenia z tej strony. Okazuje się, że wojny niszczą wszystkich tak samo, że ból jest zawsze dotkliwy, a zło dotyka w najgorszy sposób. Niezwykle wciągająca podróż po najstraszniejszych czasach. Koniecznie przeczytajcie!

Tylko jedno kłamstwo

A na koniec thriller, który wciąga od pierwszego zdania. Szybki, zakręcony, taki na maksymalnie dwa wieczory. Wartka akcja, idealna książka na oderwanie myśli. Tara pewnego dnia budzi się w nie swoim łóżku, w dodatku przy jej boku leży jej sąsiad, który jak za chwilę się okaże, jest… martwy. A Ona kompletnie nic nie pamięta. Co się wydarzyło ubiegłej nocy? Jakim cudem znalazła się w tym łóżku? I kto zamordował mężczyznę, który leży tuz przy niej?..

Mam nadzieję, że w moich dzisiejszych propozycjach znajdziecie coś, co umili Wam czas i pozwoli się zrelaksować. Cudownego weekendu Kochani!


Zobacz również

CO WARTO OBEJRZEĆ W WEEKEND? 6 SERIALI Z CIEKAWĄ FABUŁĄ

seriale z ciekawą fabułą

Zobacz również

2 komentarze

Patryk 15 kwietnia, 2021 - 10:39 am

Hejter jest świetnym filmem. Dawno nic mnie tak nie zadziwiło.

Odpowiedz
Joanna 18 kwietnia, 2021 - 6:00 pm

Oba filmy widziałam i też jestem pod ogromnym wrażeniem. Zainteresowała mnie książka Croft, czytałam inną jej powieść i też fajnie zbudowała w niej napięcie

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej