fbpx

Co warto obejrzeć w weekend? 6 seriali z ciekawą fabułą.

by Home on the Hill

Jeśli zastanawiacie się, co obejrzeć w weekend, co warto nadrobić, to dziś niosę dla Was seriale z ciekawą fabułą. Moje propozycje są różnorodne i myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest tu wiele ciekawych historii, błyskotliwych dialogów, czy czarnego poczucia humoru. Mam też bardzo przejmujący dokument, nad którym trudno jest później przejść do porządku dziennego. Nie przedłużając – zaczynamy!

Co warto obejrzeć w weekend? Seriale z ciekawą fabułą

seriale z ciekawą fabułą

seriale z ciekawą fabułą

LUPIN Netflix

Na początek coś lekkiego, czym wszyscy wokół ostatnio się zachwycają. Lupin to mocno naciągana historia, w której bohater postanawia wręcz w mistrzowski sposób zemścić się na zamożnej rodzinie, która kiedyś skrzywdziła jego ojca. Mimo że nie ma tu mowy o realizmie, to muszę przyznać, że oglądało się to z najwyższą przyjemnością. To taki serial w stylu Iluzji, czy trochę też Ocean’s. Dużo się dzieje, jest spora dawka sprytu, emocji i szybkich zwrotów akcji. No nie sposób się nudzić! Jeśli chcecie coś na rozluźnienie, oderwanie myśli, to ten serial będzie idealny.


FIREFLY LANE netflix

To historia dwóch Przyjaciółek, ich losów, przeżyć, to jak przeszłość wpływa na dzień dzisiejszy. To mierzenie się z trudnościami, zawiłe rodzinne historie, codzienne problemy. Opowieść jest prowadzona z wieloma retrospekcjami – jest czas dzisiejszy, czas młodości i okres nastoletni. Dzięki temu widzimy, jak różne wydarzenia z dzisiaj miały swój początek w przeszłości, jak zachowania Bohaterek wypływają z tego, co przydarzyło im się kiedyś. Serial jest babski, trochę przegadany, ale idealny na weekendowy relaks i bardzo wciąga.

seriale z ciekawą fabułą


FLEABAG Amozon

– seriale z ciekawą fabułą

To coś w zupełnie innym stylu. Na początku trochę trzeba przyzwyczaić się do konwencji, gdzie bohaterkach zwraca się wprost do widzów. Ale ten serial to niesamowita mieszanka emocji – ironii, pod sporą warstwą humoru, skrywają się prawdziwe smutki i tragedie. To serial o pewnych pozorach, o mierzeniu się z sobą samym, o stereotypach, które łatwo pękają. Serial wciąga, intryguje, jest wprost genialnie zagrany. Zresztą obraz dostał aż sześć nagród Emmy. Bohaterka to na pozór bardzo wyzwolona seksualnie, pewna siebie kobieta, kochająca łamanie schematów, ale pod maską cynizmu, kryją się prawdziwe tragedie. Jeśli potrzebujecie czegoś zabawnego, a zarazem z głębszym dnem, takiego, co czasem  mocniej ściśnie Was za serce, to bardzo polecam.


RODZICE HBO GO

Na początku niezwykle zabawny, idealnie obrazujący rodzicielstwo bez żadnego koloryzowania. Pokazuje frustracje, w prześmiewczy sposób obrazuje nieudolność rodziców, irytację, bez żadnego ubarwiania codzienności. Tu dzieci płaczą, wymiotują, denerwują, a parze głównych bohaterów, co chwilę puszczają nerwy i zdecydowanie pod żadnym pozorem nie mogliby ubiegać się o nagrodę rodziców roku. Ale z drugiej strony przy tej całej dawce humoru, komicznych sytuacji, ironii, są w bardzo realny sposób pokazane problemy z dziećmi, ale też w związku, rodzinne tragedie, wyzwania, czasem skrajne sytuacje. To taka mieszanka czarnego poczucia humoru ze sporą dozą realizmu i kawałka życia, które nie zawsze jest różowe. Zdecydowanie warto obejrzeć!


SUKCESJA HBO GO

No to jest dopiero rodzina z problemami;) Sukcesja to serial pełen władzy, intryg, walki o wpływy. Wielkie rodzinne imperium, ogromna fortuna, a zarazem ciągła walka o utrzymania tego wszystkiego. A zdrada czai się z każdej strony, w dodatku cios najczęściej pada od najbliższych. To pokazanie jak pieniądze naprawdę potrafią niszczyć wszelkie wartości, jak ludzie tracą jakiekolwiek skrupuły, a życie wyższych sfer wcale do najprostszych nie należy. To uzależnienie od władzy, od wpływów, to ciągłe konszachty, machinacja i gierki. Serial jest naprawdę niezwykle wciągający, musicie go zobaczyć!

seriale z ciekawą fabułą

seriale z ciekawą fabułą


PROCESY W SPRAWIE GABRIELA FERNANDEZA Netflix

Na koniec coś, co najbardziej emocjonalnie rozwala. To serial dokumentalny, historia małego chłopca, który został zakatowany. To pokazanie nieudolności systemu, to brak wsparcia opieki socjalnej, to też obojętność właściwie całego społeczeństwa Suche, sztywne paragrafy, które wcale nie chronią tych, których powinny, to dzieci, które żyją w ciągłym zagrożeniu i nikt nic z tym nie robi. Pamiętam, że po obejrzeniu tego, byłam tak mocno zbulwersowana, mówiłam sobie, że w Polsce w życiu nie mogłoby się to zdarzyć, że widocznie tam w stanach tak mocno ten system kuleje. Aż porozmawiałam na ten temat z moją Siostrą, która jest nauczycielką i okazuje się, że niestety, ale ten problem dotyka nas bardziej niż mogłoby nam się zdawać. I że często nawet Ci, którzy chcą pomóc, są bezsilni. To nie jest obraz łatwy i przyjemny, ale naprawdę warto poznać ten problem.

seriale dokumentalne netflix

seriale dokumentalne netflix

Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie, że te 6 seriali z ciekawą fabułą umilą Wam najbliższe wieczory. Trzymajcie się ciepło i do napisania!

Zobacz również:

FILMY O MIŁOŚCI, KTÓRE KONIECZNIE MUSISZ ZOBACZYĆ!

filmy o miłości

Zobacz również

1 komentarz

mooniaa 25 maja, 2021 - 11:31 am

Wpis bardzo wartościowy. Chętnie poczytam inne wpisy. Z pewnością polecę blog znajomym.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej