fbpx

Poruszające książki – 7 powieści, które warto przeczytać w długie zimowe wieczory.

by Home on the Hill

Poruszające książki - 7 powieści, które warto przeczytać w długie zimowe wieczory.

Ogień w kominku, ciepła aromatyczna herbata w kubku, a za oknem hałdy białego puchu. Nic tylko okryć się ulubionym kocem i zatopić w ciągającej lekturze. Dziś niosę Wam poruszające książki, powieści, które warto przeczytać, które zapadają w pamięć. Niezwykłe historie, cudownie zbudowane postacie, często wielowątkowe opowieści, od których po prostu nie można się oderwać. Ach, cóż tam się dzieje! Miłość, wojna, choroba, małżeńskie problemy, trudne wyzwania, moralne konflikty a do tego jeszcze piękne widoki i historyczne miejsca. Mówię Wam, niosę istną emocjonalną mieszankę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Kochani, w długie zimowe wieczory warto dać się porwać tym wszystkim książkom, cudownym historiom, jakie skrywają się na ich kartkach. Zapraszam na zestawienie niezwykle poruszających powieści.

Poruszające książki – 7 powieści, które warto przeczytać w długie zimowe wieczory

Dziewczyna z Neapolu Lucinda Riley

Ta powieść porwała mnie od pierwszej strony. Urzekła włoskimi widokami, historiami z małej rodzinnej knajpki, gdzie pracuje się od świtu do zmierzchu, zagniatając ciasto na pizzę i serwując prosecco. W tej prostej, pracowitej rodzinie narodziła się niezwykła dziewczynka, choć jej talent nie został od razu dostrzeżony. Na równi z bratem i siostrą serwowała dania klientom, sprzątała stoły, od najmłodszych lat pomagała w restauracji. Czasem tylko umilała wieczory swoim śpiewem. Aż pewnego dnia znany artysta operowy stwierdził, że jej talent jest niezwykły, nie może się zmarnować. Ta książka to historia walki o swoje marzenia to zawiłe rodzinne perypetie, to w końcu i co najważniejsze; wielka, namiętna, choć wcale nie do końca piękna miłość. To kronika pewnego rodzaju egoizmu, to losy, które jakby z góry były ustalone. Powieść wciąga, intryguje, nikt tu nie jest czarno-biały i jeszcze tyle cudownych wątków pobocznych, które splatają się w jedną, niepowtarzalną całość. Przeczytajcie!

Ogród kobiet Carla Montero

poruszające książki

Znów cudowne Włochy, aromatyczna kuchnia, nieziemskie widoki. Tej książki nie powinno się czytać z pustym brzuchem, opisy dań wręcz powinny być zabronione! To książka wielowarstwowa, mamy czas teraźniejszy i przeszły, dwie równolegle prowadzone historie. Dużo rodzinnych sekretów, pasji, miłości. Gianna to architektka, która odnosi niesamowite sukcesy zawodowe. Niestety jej prywatne życie komplikuje się po śmierci ukochanej Babci, która ją wychowywała. Gianna od lat żyje w związku z żonatym mężczyzną, ale gdy zachodzi z nim w ciążę, to okazuje się, że mrzonki o wspólnym życiu to totalna fikcja, a On nie zamierza opuścić żony. Przytłoczona Dziewczyna, porządkując rzeczy po Babci, natrafia na rodzinny sekret. Postanawia rzucić wszystko i podążyć jego śladem…

Rzeczy, które czynimy z miłości Kristin Hannah

Poruszające książki - 7 powieści, które warto przeczytać w długie zimowe wieczory

Poruszające książki – 7 powieści, które warto przeczytać w długie zimowe wieczory

Wiele razy wzruszałam się czytając tę książkę, wczuwałam w losy bohaterów. Tu również mamy do czynienia z rodzinnymi historiami, ze splotem różnych wydarzeń. Angela ma wszystko. Przystojnego męża, wspaniałą karierę, pieniądze. Udało jej się wyrwać z małego rodzinnego miasteczka. Dzięki czemu nie skończyła tak, jak reszta jej rodzeństwa prowadząca rodzinną, upadającą restaurację, w której od kilkudziesięciu lat nie zmieniła się karta dań. Od zawsze wiedziała, że stać ją na więcej, że może osiągnąć wszystko. Jednak życie bywa przewrotne i nie na każdą rzecz mamy wpływ. Bo, mimo że Angela miała tak wiele, to i tak była rozbita i nieszczęśliwa. W tym wszystkim brakowało tego, czego pragnęła najmocniej…dziecka.

 To zniszczyło jej małżeństwo, sprawiło, że wszystkie marzenia i plany rozbiły się w drobny pył, uleciały donikąd. Po rozwodzie postanowiła wrócić w rodzinne strony i jakoś ułożyć sobie to życie na nowo. Tam poznaje dziewczynę, która wychowuje się w patologicznym domu, jest niezwykle dzielna, ale też samotna, spragniona miłości. Ich losy łączą się wzajemnie, otwierają zupełnie nowe ścieżki…

Odległe brzegi Kristin Hannah

Uwielbiam Kristin Hanah, kocham każdą jej powieść. Tym razem w swojej książce porusza tematy dotyczące długoletniego związku, małżeństwa, problemów, jakie mogą spotkać dwójkę kochających się ludzi. Po dwudziestu latach związku, po wyprowadzce dzieci Elizabeth i Jack odkrywają nagle, że ich związek się wypalił, że więcej ich dzieli niż łączy. Każdy z nich ma zupełnie inne pragnienia, a mimo to nie wyobrażają sobie, że mogliby nie być już razem. Czy jeszcze da się to wszystko uratować? Czy można od nowa poczuć miłość, pasję, stworzyć wspólną ścieżkę? To książka o psychologicznym wymiarze, dająca do myślenia, zdecydowanie warto przeczytać.

Małe miasto, wielkie kłamstwa Diane Chamberlain

Poruszające książki – 7 powieści, które warto przeczytać!

I kolejna moja ukochana Autorka, no mogłabym czytać jej powieści bez końca. Uwielbiam to, że za każdym razem sięga po zupełnie inny temat, lawiruje pomiędzy różnymi emocjami, historiami, a każda jej książka porusza do granic. Tu także mamy dwie równolegle toczące się historie, dwie narracje, przeszłość splatającą się z teraźniejszością. Dawne dzieje, które odbijają się na czasach współczesnych. Morgan nie ułożyło się wszystko tak, jak powinno. Mimo młodego wieku, studiów na akademii sztuk pięknych, przez jeden błąd trafia do więzienia, a wyrzuty sumienia będą ją zapewne męczyć do końca życia. Ale mimo wszystko los postanawia się do niej uśmiechnąć.

Dostaje pozwolenia na wyjście warunkowe, jeżeli podejmie się odrestaurowania pewnego obrazu. Tylko i wyłącznie ona może to zrobić. Tak w swoim testamencie zdecydował słynny artysta, który zobowiązał swoją córkę do dopilnowania tego po jego śmierci. Obraz miał zawisnąć w galerii, której otwarcie zostało zaplanowane już za dwa miesiące. Problem polegał tylko na tym, że Morgan nie miała zielonego pojęcia, jak miałaby się zabrać za tę pracę, ponieważ nigdy w życiu nie zajmowała się renowacją żadnego dzieła sztuki. Chcąc jednak wydostać się z więzienia, postanowiła podjąć się wyzwania. Kiedy zaczyna pracę, odkrywa, że obraz ma mnóstwo dziwnych, niepasujących elementów. O Autorce obrazu słuch zaginął, nie do końca wiadomo, co się z nią stało, ale najprawdopodobniej zwariowała, stąd te dziwactwa na jej malowidle… Morgan postanawia odkryć historię Malarki, obraz coraz bardziej ją fascynuje. Równolegle przenosimy się do czasów, kiedy powstawało to dzieło i poznajemy fascynującą historię życia Anny Dale.

Pacjentka Alex Michaelides

Poruszające książki - 7 powieści, które warto przeczytać!

A to coś w zupełnie innym klimacie, dla fanów thrillerów;) Ale książkę czyta się w moment, jest bardzo wciągająca, więc postanowiłam zamieścić ją w dzisiejszym zestawieniu. To historia manipulacji, odkrywania prawdy, wyjaśnienia przeszłości, która nie daje normalnie funkcjonować. Alicia jest słynna, osiągnęła mnóstwo sukcesów. Wiele osób zazdrości jej życia. Jednak wystarczył jeden dzień, aby to wszystko się zmieniło. Pewnego wieczoru jej mąż Gabriel wraca do domu, a Alicie strzela mu w głowę pięć razy, zabijając na miejscu. Od tej chwili przestaje mówić. Nie wypowiada nawet jednego słowa, więc nikt oprócz niej nie wie, co tam dokładnie się zdarzyło. Kobieta trafia do ośrodka psychiatrycznego. Po sześciu latach zatrudnia się tam nowy terapeuta, który próbuje odblokować Alicie i pomóc jej uporać się z traumą. Ale czy na pewno?… Musicie się sami przekonać:)

Skradzione małżeństwo Diane Chamberlain

Poruszające książki - 7 powieści, które warto przeczytać!

Znów wracamy do Diane Chamberlain i jej poruszających powieści. Tym razem jest to historia młodej dziewczyny, której życie zmienia się całkowicie, gdy postanawia wyjść za mąż za Amerykanina, którego widziała raz w życiu. Młoda angielka opuszcza rodzinę i w 1944 roku wyrusza na spotkanie z przyszłością. Niestety szybko okazuje się, że jej wymarzone życie wcale nie wygląda tak, jak tego pragnęła. Zarówno teściowa, jak i całe otoczenie nie jest do niej przyjaźnie nastawione. Zamieszkuje w małym miasteczku, w którym ludzie lubią podkreślać to, że jest obca. Jakby tego było mało, Mąż również nie okazuje jej za wiele ciepła, wsparcia i zainteresowania. Po pewnym czasie w miasteczku wybucha epidemia polio. Mimo sprzeciwu rodzinny Tess, jako dyplomowana pielęgniarka zgłasza się do pomocy w szpitalu. Dzięki tej pracy udaje jej się jakoś odbudować własne poczucie wartości i mieć jakikolwiek wpływ na swoje życiu.

To bardzo poruszająca historia z zaskakującym zakończeniem, dużymi zwrotami akcji, idealna na długie wieczory.

Mam nadzieję, że te poruszające książki umilą Wam długie wieczory, że te powieści, które warto przeczytać, sprawią, że zapomnicie o całym świecie. Każda z nich jest wyjątkowa, poruszająca i na pewno na długo je zapamiętacie. A czy Wy ostatnio czytaliście coś ciekawego? Dajcie znać, uściski wielkie!


Sprawdź również:

Wciągające filmy, które warto zobaczyć

Wciągające filmy, które warto zobaczyć – 6 propozycji, od których się nie oderwiesz!

 

 

Zobacz również

1 komentarz

Marta 10 stycznia, 2021 - 5:20 pm

Bardzo fajne propozycje. Wygląda na to, że będę miała co czytać. Tylko od której książki zacząć o to jest pytanie 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej