fbpx

Linkomania, czyli polecamy blogi, konta na Instagramie i dobre treści.

by Home on the Hill

Ten tydzień był dla mnie ogromnie ciężki, emocjonalny, pełen smutku, ale wiem, że muszę jakoś sobie dać z tym wszystkim radę, że nastaje kolejny, lepszy i piękniejszy dzień. Łzy kiedyś się kończą i trzeba z nadzieją patrzeć w jutro. Aby trochę oderwać wszystkie swoje myśli, postanowiłam przygotować dla Was kolejną linkomanię. Mam dzisiaj wiele dobrego, popracujemy nad kreatywnością, być może uda mi się w Was rozbudzić nową pasję do nowoczesnej kaligrafii, porozmawiamy też trochę o organizacji czasu i o tym, jak niektórzy z nas są codziennie okradani. Zastanowimy się również nad tym, czy naprawdę kobiety są lepszymi gospodyniami, czyli o wiecznym wciskaniu w stereotypy. Będzie się działo, zapraszam!

Jesień to dobry czas na to, żeby poszukać sobie nowego hobby. Może macie ochotę poćwiczyć piękne pisanie? Hand lettering to świetna sprawa na rozruszanie swojej kreatywności i jakże to jest relaksujące. Wystarczy brush pen, cienkopis albo i nawet zwykły ołówek i już można działać. W poniższym artykule możecie sobie poczytać, co to dokładnie jest i jak się w ogóle za to zabrać.

HAND LETTERING – KREATYWNE LITERNICTWO

Teraz czas przejść do praktyki. Mam tu dla Was bardzo przydatny filmik, gdzie krok po kroku nauczycie się podstaw hand letteringu, zobaczycie, że to naprawdę proste i że wystarczy tylko poćwiczyć, bo jak to mówią — nauka czyni mistrza. Jestem pewna, że każdy może się tego nauczyć, ja ćwiczę sobie już od miesiąca i powiem Wam, że widzę każdego dnia coraz lepsze efekty, coraz ładniej mi to wychodzi. Jest to super zajęcie, żeby się kreatywnie zrelaksować, porobić cos twórczego, gdzie momentalnie widać fajne efekty.


Pozostając w temacie kreatywności, bardzo polecam Wam blog Jak łączyć Kropki. Znajdziecie na nim mnóstwo ciekawych i treściwych artykułów, które pomogą Wam rozwinąć Waszą kreatywność, ale nie tylko. Jest tam mnóstwo przydatnej wiedzy, fajnych podpowiedzi, chociażby dla osób, które chcą rozwinąć swoją własną firmę. Blog co prawda już od dłuższego czasu nie jest aktualizowany, ale jest tam na tyle dużo wartościowej treści, że i tak starczy Wam na długie godziny czytania. Polecam, chociażby artykuł —> NAJWAŻNIEJSZY POWÓD DLA KTÓREGO STARTUPY OSIĄGAJĄ SUKCES

Jak łączyć kropki


Ostatnio mocno staram się pracować nad swoją organizacją czasu, wyrabiać lepsze nawyki, sprawdzać, gdzie mi te godziny przez palce uciekają i co mogę zrobić, żeby było inaczej. Wiele rzeczy trzeba wypracować samodzielnie, testować, po prostu sprawdzać, co u nas zdaje najlepszy egzamin. Ale czytam też różne tematyczne artykuły na ten temat i z każdego wyciągam coś dla siebie. Tutaj świetny artykuł o sprawdzonych sposobach na organizacje czasu, od czego właściwie warto zacząć.

ZARZĄDZANIE CZASEM – OD CZEGO ZACZĄĆ?

Czy widzieliście, że osobom, które wbrew swojemu zegarowi biologicznemu zbyt szybko wstają, grozi cukrzyca, choroby serca, są narażeni na mnóstwo niebezpiecznych schorzeń i przedwczesną śmierć? Od zawsze powtarza nam się, że trzeba wcześnie wstawać, że tylko w ten sposób można osiągnąć sukces, że długie wylegiwanie się w łóżku to objaw lenistwa itd. Ale czy na pewno? Czy wszystko jest zawsze takie czarno- białe? Obejrzyjcie koniecznie wystąpienie Magdy Komsta na TEDx, która opowiada o nocnych markach okradanych ze snu.


Jakiś czas temu czytałam naprawdę dobrze napisany wpis o tym, jak nas kobiety ciągle wciska się w jakieś ramy, stereotypy, jak nadal jest od nas więcej wymagane, oczekiwane, jak za niby pięknym komplementem wciska się nas w różne czynności i wiecznie się nas umniejsza. Przy tym co teraz się dzieje, przy decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która odbiera nam kobietom podstawowe prawa, gdzie właściwie zaczynamy cofać się do średniowiecza, ten artykuł jeszcze mocniej do mnie trafia. Przeczytajcie.

Czy kobiety rzeczywiście są lepszymi gospodyniami domowymi i gorszymi kierowcami?


I na koniec piękne konto na Instagramie. Pełne ciepłych migawek, artystycznych kadrów. Trochę wnętrz, trochę kuchni, ogrodu, a wszystko z takim smakiem i klimatem. Jeśli macie ochotę na trochę sielskości, to koniecznie zacznijcie obserwować profil country_stilllife.


Ostatnio na blogu:

6 filmów i seriali na Netflix, które warto obejrzeć w jesienne wieczory.

Dyniowa carbonara z boczkiem.

Wnętrza z duszą: dom pełen światła i roślin.

Życzę Wam sppieknego, pogodnego weekendu, mam nadzieję, że na spokojnie przeczytacie sobie te wszystkie treści, które Wam dziś polecam, że Was również zainteresują. Tradycyjnie ściskam ciepło i do napisania!

Zobacz również

1 komentarz

Dorota 25 października, 2020 - 1:21 am

Bardzo ciekawe propozycje, chętnie zajrzę, choć film o okradaniu ze snu zdążyłam już obejrzeć, dotyczy mnie również 😀

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej