fbpx

5 książek, których na długi czas nie zapomnę.

by Home on the Hill

Dziś mam dla Was pięć niezwykle wciągających książek, bardzo trudnych historii, ale takich, wobec których nie można przejść obojętnie i po przeczytaniu zapomnieć. To powieści, które wciągają od pierwszej strony i zostają już z nami na długi czas. Książki, które wywołują wiele emocji. Bardzo Wam polecam każdą z tych pozycji, mam nadzieję, że wciągną Was w równym stopniu, co mnie.

5 książek, których na długi czas nie zapomnę

Tego Ci nie powiedziałam Kelly Rimmer

To niezwykle przejmująca i wzruszająca powieść, gdzie czasy II Wojny Światowej i teraźniejsze mieszają się ze sobą. To historia wielkiej, epickiej miłości, której nawet najgorsze zło nie jest w stanie zniszczyć. Alice mam masę obowiązków, dwójkę dzieci, w tym jedno ze spectrum autyzmu i małżeństwo, w którym nie do końca wszystko się układa. Każdy dzień wypełniają jej obowiązki oraz synek, który potrzebuje opieki przez całą dobę. Jakby tego wszystkiego było mało, jej ukochana Babcia jest już bardzo słaba i w każdej chwili może umrzeć. Ale zanim odjedzie, chce jeszcze wyjaśnić niewypowiedziane do tej pory sprawy… Wiele rzeczy dla niej samej wciąż są wielką niewiadomą, dlatego prosi Alice, by ta wybrała się do Polski i rozwikłała tajemnicę. To historia dwóch niezwykłych kobiet, to przerażające wojenne obrazy, to decyzje, których człowiek nigdy nie powinien musieć podejmować. Bardzo polecam Wam tę książkę, czuję, że już na zawsze we mnie pozostanie.

Nocna droga Kristin Hannah

Miłość matczyna jest wielka. Wstajemy każdego dnia i staramy się ze wszystkich sił jak najlepiej wychować te nasze dzieci, opiekować się nimi najmocniej jak potrafimy. Czeszemy włosy, przygotowujemy śniadanie, zawozimy do szkoły, a później na dodatkowe zajęcia. Kibicujemy przy każdym najmniejszym sukcesie i ocieramy łzy podczas porażki. Czasem zamartwiamy się, wyobrażamy sobie najgorsze scenariusze, ale szybko je odpędzamy z własnej głowy. Żyjemy dla tych naszych dzieci, kochamy z całych sił. Niestety życie czasami pisze okrutne scenariusze i jakbyśmy się nie starali, to nie jesteśmy w stanie uchronić ich przed wszystkim. Jude jest mamą bliźniaków. Przez osiemnaście lat starała się ze wszystkich swoich sił, troszczyła się, była najlepszą z możliwych mam, przy tym wiecznie walcząc ze swoimi lękami, bojąc się, że jej dzieci może spotkać coś złego i zawczasu starała się zapobiegać kłopotom. Ale czy naprawdę mamy wpływ na wszystko? Czy czasem los nie drwi z naszych starań? Koniecznie przeczytajcie, książka wciąga od pierwszej strony!

Prawdziwe kolory Kristin Hannah

Kolejna cudowna książka Hannah, uwielbiam tę Autorkę! Tym razem przenosimy się do świata kowbojów, uczestniczymy w rodeo, podziwiamy wielką pasję od koni. Prawdziwe kolory to złożona historia trzech sióstr, które tyle samo łączy, co dzieli. To historia zdrady, zazdrości, trudnych rodzinnych więzów i wielkiej miłości. Jest tu pokazane, jak wiele zła mogą wyrządzić uprzedzenia, jak straszne jest, to gdy oceniamy ludzi po kolorze skóry i miejscu ich pochodzenia. To bardzo złożona historia z wieloma wątkami, z genialnie poprowadzoną narracją i gwarantuję Wam, że się od tej powieści nie oderwiecie. A ile potem przemyśleń, pytań w głowie… Warto po tę książkę sięgnąć.

Idealne dziecko

To książka w totalnie innym klimacie niż poprzednie, taka typowa z dreszczykiem, niezwykle wciągający thriller. Christopher i Hannah są kochającym się małżeństwem. Mają udane życie zawodowe, ulubiony dom, uwielbiają spędzać czas razem i jedyne, czego im do szczęścia brakuje to dziecka. Niestety los nie jest dla nich łaskawy i po latach starań postanawiają adoptować jakieś maleństwo, które będzie potrzebować ich miłości. Ale życie ma dla nich inne plany. Do szpitala, w którym oboje pracują, trafia mała dziewczynka, całkowicie wychudzona, maltretowana, z mnóstwem ran i starych złamań. Nie do końca prawidłowo rozwinięta, stanowczo za mała jak na swój wiek, bardzo mocno poraniona psychicznie. Czy wystarczy dużo miłości, aby pomóc temu dziecka? A może okaże się, że pozory mylą, a spełnione marzenia są w stanie wywołać piekło? Powiem Wam tylko, że książka jest bardzo zaskakująca:) Jeśli lubicie takie klimaty, to koniecznie po nią sięgnijcie.

W imię miłości Jodi Picoult

To książka przedstawiająca kolejne dylematy moralne, pokazująca sytuację, w której nikt nigdy nie chciałby się znaleźć. Nina Frost jest prokuratorem i prowadzi najtrudniejsze sprawy dotyczące przemocy wobec dzieci. Na co dzień musi oglądać wiele zła, cierpienia najmłodszych, obserwować niewydolność systemu i jego niesprawiedliwość. Nigdy jednak nie sądziła, że to ona znajdzie się po tej drugiej stronie, że to jej dziecko będzie musiało się z tym wszystkim zmierzyć. Nie ma nic gorszego dla matki niż dowiedzieć się, że jej maleńkie dziecko padło ofiarą molestowania seksualnego. Granica życia zawodowego a prywatnego zaciera się, trudno tu zachować jakikolwiek dystans. Nina wie, że ciężko będzie uzyskać w sądzie zadośćuczynienie za krzywdy i że to może kosztować jej dziecko zbyt wiele, zrobić jeszcze większe szkody. Postanawia więc załatwić to po swojemu… To niezwykle złożona historia, gdzie nic nie jest czarno białe i trudno obiektywnie to wszystko ocenić. To jedna z tych książek, po której ciężko jest ochłonąć, zajmuje myśli, przenika do środka. Polecam!

A co Wy ostatnio ciekawego czytaliście? Koniecznie podzielcie się swoimi odkryciami. Do napisania!

Zobacz również:

Książki oraz seriale na słoneczne i deszczowe dni.

7 książek, które z łatwością pomogą Ci oderwać myśli!

Nowości w dziecięcej biblioteczce.

 

Zobacz również

2 komentarze

Marta 23 lipca, 2020 - 7:01 pm

Małgosiu możesz mi powiedzieć skąd hamak siedzisko na tarasie? Może link??
Pozdrawiam Marta

Odpowiedz
Joanna 28 lipca, 2020 - 6:25 pm

W imię miłości i Idealne dziecko bardzo mnie zaciekawiły, lubię takie klimaty

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej