fbpx

#urlopwkraju kulisy akcji!

by Home on the Hill

Od tygodnia podróżujemy po Polsce. Przemierzamy kilometry, zwiedzamy malownicze zakątki, co chwilę piejemy z zachwytu, odkrywamy województwo wielkopolskie dzień po dniu. Nadal nie mogę uwierzyć, że tu jestem, przygód mamy bez liku, codzienność wypełniona pozytywnymi emocjami, zaskakującymi ścieżkami, a wszystko to, dzięki społecznej akcji #urlopwkraju, o której chciałabym Wam w końcu na spokojnie opowiedzieć.

Wczoraj przebyliśmy ponad dwieście kilometrów, teraz mamy taki spokojny poranek, przez otwarte okno wpada ciepłe powietrze, lekki wietrzyk rozwiewa mi włosy, w kubku paruje kawa. Jasiek czyta dzieciakom książki w sypialni obok, a ja mam chwilę, żeby Wam, choć słowo tu napisać. Takie od serca, na gorąco, z tymi wszystkimi uczuciami, które teraz tu we mnie buzują. Czasu niewiele, bo po południu będę występować w lokalnej telewizji, Reporterka oprowadzi mnie po swoim mieście, pokaże najciekawsze zakątki. No jakiś kosmos! A wszystko zaczęło się tydzień temu. Oczywiście o akcji dowiedziałam się chwilę wcześniej, ale to działo się tak szybko, tak spontanicznie, że to aż nie do uwierzenia.

Wiola Pietrzak, niesamowita osoba, Prezes fundacji „Razem mierzymy wyżej”, wpadła na pewien pomysł… Pomysł odważny, dość szalony, ale bardzo potrzebny. Widząc, jakie skutki przynosi pandemia, jak bardzo mocno odczuwa to nasza polska turystyka, wszystkie obiekty kulturowe, gastronomia, miejsca noclegowe, jak wiele osób z dnia na dzień traci pracę, miejsce, które budowało przez lata, jak wiele w tym wszystkim tragedii i rozpaczy, stwierdziła, że tak nie może być. Trzeba tę turystykę podnieść, wypromować, pokazać, stworzyć coś niesamowitego. Tak często cudze chwalimy, a swego nie znamy. A co, jakby pokazać Polskę ze wszystkich najpiękniejszych stron, sprawić, że ludziom zaczną szybciej bić serca, kiedy będą oglądać niesamowite widoki? Gdyby tak stworzyć jedyną w swoim rodzaju, unikalną turystyczną mapę Polski? Gdzie będą wspaniałe miejsca do spania, często mniej znane, ale takie, w których można poczuć się jak w domu, gdzie będzie wskazane, gdzie warto zjeść, pokazane atrakcje, widoki zapierające dech w piersi, miliony wydeptanych ścieżek, którymi inni będą móc podążać. Tak, żeby wszyscy spędzali wspaniałe wakacje w Polsce, żeby urlop w kraju był tym wymarzonym, żeby pokazać, jak wiele tu mamy, a jak mało jeszcze o tym wiemy. A w tym wszystkim, żeby też pomóc, wesprzeć, kiedy tego sytuacja właśnie wymaga.

Nie było to łatwe, czasu mało, pracy na setki osób, a do dyspozycji tylko trzy. Trzy niesamowite Kobiety, które wszystko zorganizowały i wysłały w Polskę 16 blogerów oraz trzech wspaniałych Ambasadorów. Każdy przemierza inne województwo, odkrywa, sprawdza, smakuje i pokazuje.

Codziennie relacje na żywo, mnóstwo przydatnej treści, niesamowitych zakątków, przepięknych zdjęć, ciekawych informacji. I zadziała się rzecz niemożliwa, to wszystko zaczęło dziać się naprawdę! I tyle dobrych serc i dusz na drodze, tyle osób, które zaczęły się przyłączać, oglądać, wspierać i podróżować wraz z nami.

Czuję się niesamowicie dumna i szczęśliwa, że również mogę brać w tym udział. Dołożyć swoją cegiełkę. Zwiedzać, przeżywać i pokazywać. Przemierzać ścieżki niezmierzone wraz z całą moją rodziną. Mam wielkie wsparcie w Was wszystkich, pomagacie mi ogromnie, dostaje na Instagramie setki wiadomości dziennie, gdzie jeszcze mamy się udać, co zobaczyć, co warto pokazać, gdzie zjeść i gdzie zabrać dzieciaki na lody. I widzę, jakie to wszystko było potrzebne. Całej branży turystycznej, ale i nam samym, tej wielkiej ilości osób, które aktywnie w tym uczestniczą, które też zaczynają podróżować, które przyłączają się, wspierają i chwalą. Czuć dobro, czuć radość i matko, jakież to jest przyjemne!

Wraz ze swoimi bliskimi zwiedzam województwo wielkopolskie. Powiem Wam, że zaskakuje mnie na każdym kroku. Zachwyca. Przemierzamy miasta, ale też wypoczywamy na łonie natury, odkrywamy przepiękne krajobrazy, jeziora, parki, ogrody botaniczne. Zwiedzamy zamki, muzea, co chwilę wzdychamy z zachwytu. Wielkopolska to mnóstwo zróżnicowanych miejsc, to tętniące życiem miasta i przepiękne parki krajobrazowe. To województwo, gdzie na każdym kroku coś nas zaskakuje, zadziwia i przede wszystkim sprawia, że czujemy się zachwyceni.

Przed nami jeszcze tydzień podróży. Po tym czasie stworzę taki obszerny post, bardziej turystyczny, z przydatnymi informacjami, a dziś głównie chciałam opowiedzieć Wam o moich emocjach. Z podróży powstaną e-booki o każdym województwie, będą fantastyczne przewodniki, które mam nadzieję, że posłużą wielu osobom. Powstaną też filmy wypełnione wszystkim, co najpiękniejsze.

To teraz jeszcze na koniec, garść informacji:) Codziennie nasze relacje z podróży możecie obserwować na Instagramie oraz Facebooku. Koniecznie zaobserwujcie profil urlop w kraju, dzięki temu będziecie na bieżąco ze wszystkimi Podróżnikami, będziecie razem z nimi przemierzać Polskę wzdłuż i wszerz. Oprócz tego możecie zdobyć niesamowitą pocztówkę z akcji podpisaną przez wybranego przez was Podróżnika z kilkoma ciepłymi słowami;) Wystarczy pod tym zdjęciem napisać, od kogo chcielibyście dostać́ pocztówkę. 22.06 zostaną rozlosowani zwycięzcy, do których powędrują pocztówki z pozdrowieniami. Polubcie profil urlopwkraju, w komentarzu wpiszcie, od kogo ma być pocztówka i gotowe!

Druga kwestia to taka, że akcja społeczna na aż tak wielką skalę nie mogłaby się odbyć bez dobrych dusz. Głównym Partnerem akcji został Alphabet. Dzięki niemu mamy fantastyczne samochody, którymi możemy bezpiecznie i bardzo komfortowo przemierzać Polskę. Alphabet Polska to firma świadcząca usługi wynajmu długoterminowego samochodów dla przedsiębiorców. Prowadzą oni teraz fantastyczną kampanię #StarttheRestart, której ideą jest pokazanie, że każdy nowy początek wymaga punktu startowego. Firma Alphabet wspiera powrót do biznesu swoich Klientów, dostarczając im szyte na miarę rozwiązania mobilne. No sami widzicie, jak to się wszystko pięknie układa w całość.

I jeszcze ostatnia informacja — po całej akcji będziecie mogli odtworzyć trasy wszystkich podróżników, dzięki Geon Polska. Powstanie mapa wszystkich przejechanych przez nas kilometrów i odwiedzonych miejsc.

Kochani tak jak pisałam, przed nami kolejny tydzień podróży. Już się nie mogę doczekać, co jeszcze uda nam się zobaczyć, jakie przygody na nas czekają. Mam ogromną nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć, wspierać, a może sami wyruszycie w drogę? W końcu #urlopwkraju to najlepszy wybór z możliwych:) Napiszcie mi też koniecznie, co jeszcze powinniśmy w tej Wielkopolsce zobaczyć, możecie jakieś swoje ukochane, mniej znane miejsca? Każda wskazówka na wagę złota. No dobra, to w drogę, bądźcie z nami!

Zobacz również

3 komentarze

Robert Grzelczyk 15 czerwca, 2020 - 9:12 am

Ahhh, ta cała akcja #urlopwkraju to jedna z lepszych rzeczy, jaka mogła przydarzyć się blogosferze i instagramowi – można tak wiele się dowiedzieć i przy okazji samemu pozapisywać pewne plany 😉

Odpowiedz
GosiaN 17 czerwca, 2020 - 12:58 am

Zapraszam do Puszczykowa! Niezwykle malownicze miasteczko pod Poznaniem, otulina Wielkopolskiego Parku Narodowego, piękne jeziora, lasy, Warta, Muzeum podróżnika Arkadego Fiedlera, najlepsze na świecie i słynne w okolicy lody u Kostusiaka, piękny i nie stary jak wszędzie, a nowy Rynek. W okolicy również cudny, niedawno odrestaurowany ogromny pałac w Rogalinie, z pięknym parkiem i jednymi z najstarszych w Polsce dębami. Naprawdę warto przyjechać

Odpowiedz
Jolanta 29 czerwca, 2020 - 4:12 am

Czy to pierwsze zdjęcie to Kalisz? Takie znajome miejsce.
A następne to Gołuchów! Moje rodzinne strony. Uwielbiam.
Świetna akcja, Polska jest piękna. Serdecznie pozdrawiam. Jolanta

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej