fbpx

Migawki z telefonu.

by Home on the Hill

Często denerwuje mnie to, że wszyscy jesteśmy wręcz uzależnieni od telefonów, że gdzie nie spojrzeć, to można zauważyć człowieka wgapiającego się w ekran. Psuje to trochę relacje międzyludzkie, jest coraz mniej spontanicznych interakcji. Czekając w kolejce, czy w poczekalni u lekarza, zamiast snuć miedzy sobą jakieś rozmowy, każdy scrolluje komórkę. Ba! Nieraz tak nawet wyglądają spotkania wśród przyjaciół, czy rodziny. Zamiast spędzać czas z najbliższymi, ludzie dzielą te chwile pomiędzy ludzi, a swoje telefonu. Walczę z tym mocno, coraz częściej zostawiam telefon w domu, staram się, aby nie zawładnął mną nadto, zwłaszcza że duża część mojej pracy opiera się na internecie, mediach społecznościowych, muszę więc to wszystko mocno rozgraniczać, pilnować, aby nadto mnie nie pochłonęło. Ale jest jedna rzecz, którą ogromnie doceniam w tym, że najczęściej mamy te komórki przy sobie. Mianowicie — zdjęcia. Jakie to jest cudowne, że nie musimy dźwigać wielkich aparatów, że niejednokrotnie spontanicznie gdzieś się znajdziemy, odkrywamy cudowne miejsce i z łatwością możemy je uwiecznić na zdjęciu. I dziś właśnie postanowiłam podzielić się z Wami moimi migawkami z telefonu. Nazbierało mi się tego trochę, mam kilka pięknych widoków, miejsc, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Zapraszam:)

Moja Mama stwierdziła, że ta cała kwarantanna, to chwilowe zatrzymanie sprawiło, że każdy znacznie lepiej poznaje swoją okolicę, miejsce zamieszkania. I zdecydowanie cos w tym jest. Przez te niecałe dwa lata jak tu mieszkamy, nie odkryliśmy tyle cudownych miejsc wokół, jak przez te ostatnie dwa miesiące. A matko, muszę Wam powiedzieć, że czym więcej odkrywam, tym bardziej jestem zakochana w tej naszej okolicy. Cudownie tu mamy, na każdym rogu jakiś niezapomniany widok. Urządzamy sobie wycieczki rowerowe, długie spacery, oddychamy świeżym powietrzem. Na każdym kroku natykamy się na pola rzepakowe, które teraz wyglądają najpiękniej, zresztą spójrzcie sami:

A tu kolejne kadry z naszej okolicy, mamy dziwny klif, alpaki, pola i lasy. Ogólnie jest z czego wybierać;)

Nasze ulubione odkrycie to kolejne jezioro, całkiem blisko naszego domu. To dopiero była niespodzianka! Teraz to nasza ulubiona trasa, dwadzieścia minut na rowerze i znajdujemy się w przepięknym miejscu. Wielkie jezioro z wysepką w otulinie lasu. Czyż moglibyśmy dostać lepszy prezent? Naprawdę ogromnie doceniam tę naszą okolicę, jest tu przepięknie. Gdzie się nie ruszyć coś zachwyca. Chodźcie, zabieram Was na małą wycieczkę:

To teraz zmieniamy trochę okolicę. Jeśli miałabym Wam wskazać tylko jedno, jedyne miejsce, jakie macie zobaczyć będąc w Trójmieście, to na pewno byłoby to Orłowo. Najpiękniejsza plaża z możliwych. Znam ten widok na pamięć, a i tak za każdym razem zachwyca tak samo. Ostatnio wybrałyśmy się tam w rodzinnym babskim gronie na mały spacer. Ależ pięknie, zwłaszcza, że teraz cudownie kwitnie tam bez. Morze i lilaki, czy może być lepsze połączenie?

A na koniec kilka kadrów z naszego podwórka;) Ten ogród cieszy na równi z widokami wokół. Pogoda nie rozpieszcza, ale i tak spędzamy tu mnóstwo czasu. Wszystko kwitnie, bucha i cieszy oczy. Dzieciaki mają swój osobisty raj na ziemi, a mnie ogromnie to cieszy. Jest dobrze. Doceniam to wszystko po stokroć.

A co u Was Kochani? Odkryliście jakieś piękne miejsca w swojej okolicy? Mam nadzieję, że pogoda w końcu zacznie nam sprzyjać i będziemy mogli jeszcze więcej spacerować, robić zdjęć i łapać te proste radości i cudowne widoki. Ściskam Was ciepło i do napisania!

Zobacz również

1 komentarz

M. na zakręcie 26 maja, 2020 - 7:40 am

Świetne zdjęcia! Teraz telefony mają lepsze aparaty niż nie jeden aparat fotograficzny.
Co do telefonów i uzależnień – oczywiście się zgodzę. O wiele za dużo siedzimy przed telefonami, o wiele za mało interakcji, a najgorsze, że ludzie tego nie widzą.

Pozdrawiam i zapraszam do siebie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej