fbpx

Wciągające filmy, które warto zobaczyć – 6 propozycji, od których się nie oderwiesz!

by Home on the Hill
Wciągające filmy, które warto zobaczyć

Wciągające filmy, które warto zobaczyć

Dziś mam dla Was coś, co myślę, że choć trochę umili Wam ten trudny i stresujący czas. Warto wykorzystać te dni, które powinniśmy spędzać w domu na nadrobienie zaległości książkowych i filmowych. Oderwać trochę myśli od niepokojących doniesień, złapać oddech. Mam dziś dla Was niezwykle wciągające filmy, które mam nadzieję, że Wam w tym pomogą. Zrelaksujcie się trochę, odpocznijcie, urządźcie sobie rodzinne filmowe wieczory. Wykorzystajmy ten czas mądrze, bez zbędnej paniki, może warto nadrobić teraz kinematograficzne zaległości, na które wiecznie brakuje nam czasu? W końcu jest na to idealny moment. Zapraszam na 6 propozycji, od których się nie oderwiecie!

Wciągające filmy, które warto zobaczyć – 6 propozycji, od których się nie oderwiesz!

Sokół z masłem orzechowym

Film zabawny, lekki, a mimo wszystko dający do myślenia. Ukazujący jak wiele stereotypów siedzi w naszej głowie, jak mocno ograniczamy tych, którzy i tak już w jakiś sposób są ograniczeni. I jeśli tylko pozwolić im na to, żeby choć trochę poczuli się wolni, to ileż sami możemy się od nich nauczyć. Zak, który ma zespół downa, to wyjątkowy chłopiec, a jego marzeniem jest to, żeby zostać zawodnikiem wrestlingu. Na swojej drodze spotyka Tylera, który pomaga mu to marzenie urzeczywistnić. Przebywają niezwykłą drogę, pełną przygód i odkryć tego, co w życiu jest naprawdę ważne.


Brudna gra

Nieraz zastanawiamy się, jakbyśmy się zachowali w sytuacji, gdzie musielibyśmy swoje dobro schować do kieszeni, narazić rodzinę, sobie samych, aby uratować innych, pokazać krzywdę i niesprawiedliwość, jaka się dzieje, nagłośnić ją, aby się jej przeciwstawić, mimo czekających nas za to konsekwencji… Właśnie w takiej sytuacji znalazła się Katharine Gun, cywilna analityczka brytyjskiego wywiadu zajmująca się przetwarzaniem informacji niejawnych. Pewnego dnia otrzymuje maila z informacją o tym, że USA i wielka Brytania mają ze sobą współpracować i wspierać się w gromadzeniu kompromitujących informacji na temat członków Rady Bezpieczeństwa ONZ. Maja one posłużyć temu, by otrzymać odpowiednią ilość głosów, by móc rozpocząć wojnę z Irakiem. Katharine oburzona tym nielegalnym procederem, postanawia go ujawnić, czym wywołuje skandal, a sama zostaje oskarżona o zdradę kraju.


Raport

Kolejna prawdziwa i niezwykła historia ukazująca przerażające procedery. Film pokazuje kontrowersyjne i przerażające działania agentów CIA po atakach na WTC. Daniel Jones dostaje zadania przyjrzeniu się temu i stworzenie raportu dla senatu. Czym bardziej zagłębia temat, tym wychodzą coraz bardziej przerażające rzeczy. Musi przebrnąć przez tysiące materiałów, nagrań, dokumentów a z każdej strony wyłania się ogromnie niepokojący obraz. Świadectwo tortur, niehumanitarnych zachowań, zakłamania, niszczenia drugiego, często niewinnego człowieka.


Richard Jewell

To film, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jakże bolała mnie ta jawna niesprawiedliwość, to jak łatwo można zniszczyć drugiego człowieka, odebrać mu jego honor, chwałę, jego powody do dumy. Richard Jewell jest niezwykle prawym, choć często nadgorliwym człowiekiem. Ma żelazne zasady, w stu procentach przestrzega prawa i pilnuje, żeby inni też go przestrzegali. Zna wszelkie procedury, a swoje obowiązki wykonuje z najwyższą starannością, czym nie zawsze zjednuje sobie ludzi. Pracuje jako ochroniarz, gdy podczas igrzysk olimpijskich wybucha bomba. To on ją znajduje, ratuje tysiące ludzi, uruchamia wszelkie niezbędne do tego procedury. Jest prawdziwym bohaterem…niestety przez bardzo krótki czas. FBI go oczernia, nie mając żadnych dowodów, staje się on głównym podejrzanym, jakoby to on podłożył bombę, aby móc później wyjść na wybawcę. Media zaczynają robić totalną nagonkę. Wszyscy uważają go za terrorystę… Jeśli jesteście ciekawi, jak to się zakończyło, to konieczni musicie to zobaczyć, bardzo polecam.


Parasite

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia, co do tej pozycji, która jakby nie było, zdobyła aż cztery Oscary. Na pewno jest to niezwykle wciągająca i zaskakująca historia. Film przez pierwszą połowę to właściwie komedia, jest mnóstwo sytuacyjnych gagów i trudno, żeby się nie roześmiać, a następna część to zmiana o sto osiemdziesiąt stopni, co wprawia w totalne osłupienie. To historia bardzo biednej rodziny, której członkowie  totalnym kombinatorstwem zdobywają po kolei pracę u bardzo zamożnych ludzi. To pokazanie różnic społecznych, rozwarstwienia, ale też zazdrości i głupoty. Warto zobaczyć.


Le Mans ’66

Niezwykle ciekawa historia opowiadająca o tym, jak Ford postanowił wygrać wyścigi samochodowe i pokonać ekipę Ferrari. Carroll Shelby i Ken Miles podejmują wyzwanie i próbują zaprojektować samochód, który to umożliwi. Ale maszyna to nie wszystko. Niejednokrotnie muszą przeciwstawić się zimnej korporacji, aby spełnić również swoje własne marzenia. Film jest niezwykle ciekawy, pełen akcji, bardzo wciągający, ogromnie Wam go polecam.

Tradycyjnie mam ogromną nadzieję, że nasze dzisiejsze propozycje Wam się spodobają i przyniosą Wam chwile miłego wytchnienia. A może widzieliście któryś z tych filmów? Dajcie znać jak wrażenia. Dbajcie o siebie, uściski wielkie!


Zobacz również:

Najlepsze filmy z 2018 roku

Najlepsze filmy z 2017 roku


Najlepsze filmy z 2016 roku

Zobacz również

1 komentarz

Karolina Paprocka 18 marca, 2020 - 9:10 am

No to będzie co oglądać najwidoczniej 😀 Super, dzięki Ci za ten wpis – robię listę i będę się powoli zabierać za oglądanie 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej