fbpx

Jak wypełnić dziecku czas? – Przydatne linki dla każdego rodzica.

by Home on the Hill

Jak wypełnić dziecku czas? - Przydatne linki dla każdego rodzica.

Kolejny dzień zamknięcia w domu to kolejne wyzwanie. Dzieci zaczynają się nudzić, inwencja twórcza rodzica skończyła się jakieś trzy dni temu, o cierpliwości nawet nie wspomnę. Ileż można w kółko wymyślać kolejnych zabaw i zadań? Jasne, warto też zostawić dzieciom trochę wolnej przestrzeni, niech się ponudzą, wtedy to najbardziej kreatywne rzeczy powstają. Ale jednak jakoś ten czas trzeba też pomóc wypełniać. I o ile przez kilka pierwszych dni szło nam całkiem nieźle, to już pod koniec tego tygodnia zaczęła wydzierać frustracja, brak pomysłów, zmęczenie. A to przecież podobno dopiero początek… Na szczęście jest dużo mądrych stron, które mogą wspomóc nas w repertuarze wypełnianiu dziecku czasu, jest wiele opracowań, które w obecnych czasach są na wagę złota. Dziś niosę masę linków z mądrymi grami, stronami do nauki, do angielskiego, dla rodzica, takie, które pomogą fajnie wypełnić dzień, kiedy pomysłu brak. Same sprawdzone, mądre, rekomendowane przez nauczycieli;) Bierzcie i korzystajcie z tego śmiało.

W nasze dni zaczyna się wdzierać pewna rutyna. Uczymy się tej codzienności na nowo. Dzielimy dzień na czas nauki, zabaw, zdalnej pracy, funkcjonowania w tym tak, aby każdy z nas miał szansę wypełnić swoje obowiązki. Tworzymy harmonogram dnia, próbujemy temu wszystkiemu sprostać. Dzieciaki uczą się tego, że teraz muszą zająć się sami sobą, bo rodzice pracują, że teraz jest czas zabawy w swoim pokoju, po to, żebyśmy później mogli razem go w jakiś fajny sposób pospędzać. Nie zawsze to wszystko idzie łatwo, zaczyna łapać irytacja, człowiek jest poddenerwowany, najgorsza jest ta niewiadoma, ile to jeszcze potrwa, co będzie dalej, co z pracą, ze zdrowiem, ze starszymi osobami w rodzinie. Te wszystkie lęki odbijają się na naszych dzieciach, choćbyśmy nie wiem jak, starali się ich nie wtajemniczać, albo na spokojnie tłumaczyć, to one jak zwykle odczuwają znacznie więcej niż nam się wydaje. Ale cóż, musimy się z tym wszystkich jakoś zmierzyć i uporać, innego wyjścia nie ma. Czasami po prostu warto w takich chwilach odpuścić, powiedzieć sobie jasno i wyraźnie, że nie na wszystko mamy wpływ i zamartwianie się nic nie da. A jeśli czasem brakuje nam sił i energii, jeśli nie zawsze jesteśmy w stanie być najlepszym rodzicem z możliwych i wymyślać tysiące zadań dziecku, albo przez pół dnia się z nimi bawić, to też nic nie szkodzi. Od nudy nikt jeszcze nie umarł, to wręcz ona produkuje najlepsze pomysły:) Ale też Kochani warto w takich gorszych, nudniejszych dniach sięgać po wszelkie pomoce. A uwierzcie mi, w internecie jest tego tysiące. Są fajne strony, mądre gry, zabawy, zadania dla dzieciaków, są też pomoce do nauki, no jest tego mnóstwo. Każde dziecko i rodzic może z tego śmiało korzystać. Moja Siostra jest nauczycielką i podrzuciła mi mnóstwo fantastycznych linków, z których nałogowo w ostatnich dniach korzystamy, i którymi postanowiłam się z Wami podzielić. Mam ogromną nadzieję, że Wam również się przydadzą.

Jak wypełnić dziecku czas? – Przydatne linki dla każdego rodzica

przydatne linki dla rodzica

Strony z zabawami i grami

Poniżej garść stron, na których znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy z dziećmi, z internetowymi grami, które bawią i uczą, z takimi mądrymi wypełniaczami czasu.

Strony z edukacyjnymi grami:

Plastyczne

gry edukacyjne dla dzieci

Strony do nauki

Mam dla Was przydatne strony do nauki z rożnych kategorii. Są tu strony z zadaniami matematycznymi, pomocne przy nauce angielskiego, ale także takie, dzięki którym dziecko może poznać podstawy programowania, albo nauczy się czego ciekawego o elektryczności. Ogólnie dużo dobrego:)

Do nauki z rożnych kategorii

Do nauki angielskiego

Ciekawostki

Tu kilka linków, które przeniosą Wasze dzieci do muzeum, pomogą samodzielnie skomponować muzykę, poczytać fajne wiersze, nauczyć się jak zachować bezpieczeństwo w internecie.

Dla rodzica

Na koniec kilka linków dla rodziców. Znajdziecie tu portale z rożnymi poradami, są linki do opracowań jak rozmawiać o emocjach, wsparcie psychologiczne. Myślę, że w obecnym momencie są to ogromnie przydatne materiały.

Jak widzicie całkiem sporo nam się tego zebrało. Mam ogromną nadzieję, że Wam się to przyda, umili czas, pomoże wymyślić ciekawe zajęcia dla dzieci. Jeżeli uważacie, że ten wpis jest przydatny, to będę bardzo wdzięczna za udostępnianie go dalej, tak aby jak najwięcej osób mogło z tych materiałów skorzystać.A może znacie jeszcze jakieś ciekawe strony, z których teraz korzystacie? Koniecznie się nimi podzielcie, warto, abyśmy teraz tworzyli takie bazy sprawdzonych linków, wielu z nas może się to przydać. Tradycyjnie ściskam Was ciepło i uważajcie na siebie.

Zobacz również

3 komentarze

Dekolo.pl 23 marca, 2020 - 3:57 pm

Bardzo fajne linki, myślę, że naprawdę mogą uprzyjemnić spędzanie czasu w domu 🙂

Odpowiedz
Maja 23 kwietnia, 2020 - 10:18 am

Ale super pomysły:) Dzieci uwielbiają takie pierdółki.

Odpowiedz
Natalia|babyboo.pl 21 września, 2020 - 5:19 pm

Genialne! Bardzo fajna lista!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej