fbpx

Linkomania, czyli polecamy blogi, konta na Instagramie i dobre treści.

by Home on the Hill

Jak to często bywa przy piątku, niosę Wam garść linków. Dziś pokażę Wam, jak wygląda nauka w chińskich szkołach, odkryjemy również jak łączyć ze sobą kolory inspirując się naturą, a także posłuchamy o tym, czy wkrótce zabraknie nam wody. Niosę też proste triki na dekoracje wnętrza oraz czterdzieści cztery pomysły na własny biznes, ogólnie mam dużo dobrego. Zapraszam!

Wyobrażacie sobie, że w jednej chińskiej klasie osiemdziesiąt uczniów to norma? Dzieci często przychodzą do szkoły o szóstej, a kończą lekcje codziennie o osiemnastej. Nie ma nagradzania, jest tylko karanie… A to tylko kilka na szybko wymienionych przeze mnie szczegółów, jak wygląda edukacja, różnic pomiędzy naszą a ich, jest znacznie więcej. Choćby to, że w szkołach nie ma ogrzewania. Szczerze mówiąc, brzmi to wszystko dość przerażająco i ciężko sobie to wyobrazić. Bardzo polecam Wam ten artykuł, koniecznie przeczytajcie.

Szkoły w Chinach. „Dzieci nie mogą mieć wolnego czasu, bo to nie jest edukacyjne”


Z Chin przenosimy się na kolejny ciężki temat, a mianowicie, co z tą wodą na świecie i czy nam jej zabraknie? Ogromnie polecam Wam Vlog Kasi Gandor, która w bardzo przystępny sposób tłumaczy, jak to dokładnie  jest z tą wodą.

„Wbrew pozorom na błękitnej planecie dostępność wody wcale nie jest taka duża, jak może się wydawać. W dzisiejszym odcinku sprawdzamy, jak dużymi zasobami wody dysponuje ludzkość, śledzimy historię konfliktów i napięć, które zasób ten może generować, a także przyglądamy się nowym technologiom, które zdaniem ekspertów mogą zmienić świat.”


A teraz coś znacznie przyjemniejszego! Czy są na sali osoby, które mają problem ze spójnym połączeniem kolorów? Które nie wiedzą, jakie barwy będą do siebie pasować? A może poszukujecie jakiś odważniejszych zestawień? Mam dla Was genialną stroną z tysiącem najróżniejszych kolorystycznych zestawów, a większość z nich jest przeniesieniem tego, co dzieje się w naturze. No bajka, zobaczcie sami.

Home Page


Asia z Green Canoe nagrała kolejny inspirujący film, tym razem pokazuje w nim pomysły na międzysezonowe dekoracje, proste triki na szybkie ozdoby wnętrza. W tym vlogu możecie zobaczyć między innymi sporo zdjęć z mojego domu, muszę przyznać, że jest mi bardzo miło z tego powodu:)


Marzy Wam się własna firma, ale brakuje Wam pomysłu, czym konkretnie mielibyście się zająć? A może chcielibyście pracować z domu? Tu zestawienie aż 44 pomysłów na własny biznes, warto przejrzeć, być może coś Was zainspiruje.


I na koniec piękne konto na IG. Bardzo ciepłe, bezpretensjonalne, no i te wnętrza! Uwielbiam taki klimat.

lizmariegalvan

https://www.instagram.com/lizmariegalvan/

No dobra, mam nadzieję, że moje linki Wam się spodobają i znajdziecie tu coś wartościowego. A co Wy ciekawego ostatnio czytaliście/widzieliście? Co Was zainspirowało? Dajcie znać! Cudnego weekendu dla Was.

Zobacz również

1 komentarz

Iwona B. 17 lutego, 2020 - 12:54 pm

Ja ostatnio wciąż czytam o tym, jak to zwolnić w swoim życiu, jak docenić tu i teraz, choć to nasze „tu i teraz” mogłoby sie wydawać mało wartościowe. Chce jeszcze więcej wyciągnąć ze swojego zycia i czuć, że żyję, pamięac te dobre i złe chwile, bo wszystko nas buduje 🙂 Dzięki za Twoje polecajki, zaraz przejrzę 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej