fbpx

10 filmów z 2019 roku, które koniecznie musisz zobaczyć!

by Home on the Hill
najlepsze filmy 2019 rok

najlepsze filmy 2019 rok

Jak co roku postanowiłam przygotować dla Was zestawienie moim zdaniem najlepszych filmów, jakie powstały w ostatnich dwunastu miesiącach. Przed przygotowaniem tego wpisu przejrzałam przeglądy z poprzednich lat i muszę przyznać, że na tle tamtych filmowych pozycji, filmy z 2019 roku wypadają dość słabo. Dla mnie osobiście nie pojawiło się zbyt wiele obrazów mocno wyróżniających się, takich, które zapadną na długo w pamięć. Co o oczywiście nie oznacza, że możemy uznać cały rok za zmarnowany kinematograficznie. Jest kilka perełek, a także dobrych filmów – może niezbyt wybitnych, ale jednak wartych obejrzenia, takich, które wywołują pozytywne emocje i też takie, które dają do myślenia. Zapraszam Was na zestawienie – najlepsze filmy z 2019 roku, które koniecznie musicie zobaczyć!

10 filmów z 2019 roku, które koniecznie musisz zobaczyć!

Tylko nie mów nikomu

To jeden z najgłośniejszych polskich obrazów zeszłego roku. Film dokumentalny dziennikarza Tomasza Sekielskiego, który ujawnia przerażające rzeczy, jakie dzieją się w kościele katolickim. To wywiady z osobami, które stały się ofiarami pedofilii, były molestowane przez duchownych. Dokument zawiera również rozmowy z księżmi, którzy dopuścili się tych strasznych czynów. Ogromnie cieszę się, że zaczyna się o tym wszystkim głośno mówić, że przestajemy odwracać głowę w drugą stronę, udając, że nie dostrzegamy problemu. Ten dokument nie zszokował mnie, bo niestety swoje zdanie na temat kościoła katolickiego i tego, co tam się dzieje, mam już od dawna mocno wyrobione po innych doniesieniach, ale warto to zobaczyć. Może komuś pomoże to otworzyć oczy.

Joker

Film najwyżej oceniany przez krytyków, jeśli chodzi o ubiegły rok. Zdecydowanie warty obejrzenia, choć uczciwie muszę przyznać, że na mnie aż tak ogromnego wrażenia nie zrobił. To historia mężczyzny, który wiedzie niezbyt udane życie, jest mało popularnym komikiem, mieszka z mamą, ludzie szydzą z niego, ciągle coś mu nie wychodzi. I tak krok po kroku pokazana jest historia jego przemiany, tych wszystkich małych, drobnych rzeczy, które składają się ostatecznie na tak przytłaczającą całość, że budzą w głównej postaci najgorsze instynkty i staje się on mordercą. Bardzo dobrze jest to skonstruowane od psychologicznej strony, choćby dlatego warto ten film obejrzeć.


Na noże

Cóż to za fantastyczny kryminał! Jeśli ktoś lubi ten gatunek, to tu ma go w najlepszym wydaniu. Ten film klimatem bardzo przypomina książki Agathy Christie. Obraz jest niezwykle wciągający, ale także zabawny, a zakończenie jest bardzo zaskakujące. Bogaty pisarz zostaje odnaleziony martwy w swoim pokoju. Detektyw Blanc bada tę sprawę, wszyscy krewni są podejrzani. Koniecznie obejrzyjcie!


Dwóch papieży

Kolejna bardzo ciekawa pozycja. Film opowiada o spotkaniu w 2012 roku dwóch Papieży — ówczesnego Benedykta XVI z obecnym Papieżem Franciszkiem. Pokazuje ich rozmowy, przedstawia dwa skrajnie różne podejścia do wiary, postrzeganie roli kościoła oraz tego, jak mówić o bieżących problemach i jak im zaradzić.


Irlandczyk

To film, który zachwycił mojego Męża, mnie ciut mniej, ale na pewno warto go zobaczyć. To opowieść weterana II wojny światowej, który pracuje dla mafii. Jest oszustem i płatnym mordercą. Akcja dzieje się w ciągu kilkudziesięciu lat, ukazując mroczną tajemnicę dotyczącą zaginięcia przywódcy związków Jimmy’ego Hoffa. Film pokazuje kulisy gangsterskiego świata, jaki jest bezlitosny i różne panujące w nim zależności. Obejrzyjcie!


Rocketmen

Historia Eltona Johna, jego początków, wczesnej młodości i problemów, z którymi musiał się zmierzyć. To nie jest biograficzna laurka, film pokazuje różne odcienie sławy i ludzkie słabości. Drogę, jaką pokonał Elton, od nieśmiałego chłopaka po mega gwiazdę dzisiejszych czasów.


Podły, okrutny, zły

Ted Bundy to seryjny morderca, jego historią żyła cała Ameryka. Mimo jego niewinnego wyglądu i uosobienia tak naprawdę był jednym z najgorszych przestępców, mordował z zimną krwią. Film opowiada tę historię z perspektywy dziewczyny Teda, która przez bardzo długi czas wierzyła w jego niewinność. Bardzo polecam!


The Highweymen

Ależ cudowny klimat ma ten film! Uwielbiam takie w stylu starych, dobrych czasów. Historia ta opowiada o dwóch policjantach, którzy wracają z emerytury, aby złapać Bonnie i Clyde’a. Cudownie odtworzona atmosfera tamtych czasów, film jest lekki, zabawny i gwarantuje dobrze spędzony czas. Musicie go zobaczyć.


I znów zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

To jedna z moich ulubionych komedii. Kto widział pierwszą część, tego nie trzeba przekonywać, aby obejrzał i tą. Jest równie zabawna i ciepła. Bohaterami jest wielokulturowa rodzina, w której przez to dochodzi często do drażliwych i zarazem bardzo zabawnych sytuacji. Tym razem wszystkie córki postanawiają się wyprowadzić z kraju, ale rodzice już obmyślają strategię, jak do tego nie dopuścić:)


Yesterday

Wyobrażacie sobie świat, w którym ludzie nie słyszeli o czymś takim jak coca-cola, Harry Potter, albo zespół Beatles? Dochodzi do dziwnego wyładowania, mężczyzna budzi się w szpitalu i jako jedyny pamięta te wszystkie rzeczy. Postanawia to wykorzystać i nagrać piosenki Beatles, przedstawiając je, jako własną twórczość. Co z tego wyniknie, musicie się sami przekonać…

A jaki jest Wasz ulubiony film z 2019 roku? Co byście dopisali do tej listy? Dajcie koniecznie znać, a ja bardzo polecam Wam obejrzeć każdą z dzisiejszych propozycji, mam nadzieję, że spodobają się Wam równie mocno, jak mi.


Zobacz rankingi filmów z ubiegłych lat:

Najlepsze filmy z 2018 roku

Najlepsze filmy z 2017 roku


Najlepsze filmy z 2016 roku

Zobacz również

2 komentarze

z-dusza.pl 4 lutego, 2020 - 9:57 pm

Uwielbiam Twoje propozycje filmowe i książkowe! Zawsze trafione 😉 Chyba mamy podobny gust 😛

Odpowiedz
puch ze słów 5 lutego, 2020 - 11:14 pm

Mam zamiar zobaczyć dwa z podanych przez Ciebie Irlandczyk i The Highweymen 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej