Linkomania, czyli polecam blogi, konta na instagramie i dobre treści.

by Home on the Hill
1 komentarz

Dziś będzie bardzo różnorodnie. Tyle ciekawych rzeczy mi się uzbierało, że postanowiłam nie ubierać ich w żaden temat przewodni, tylko po prostu podzielić się wszystkim, co mam. Tym razem wyjątkowo niosę sporo różnych wideo, ciekawych treści do oglądania. Między innymi będziecie mogli zobaczyć wyjątkowe mieszkanie o powierzchni 6m2, którego wynajem kosztuje 3500 zł! Mam też przepiękny profil na IG w takim retro klimacie, świąteczne inspiracje, cudne plakaty i kartki do pobrania, a także artykuł uczulający na entuzjastyczne podejście do wszelkich ekotrendów, bo nie każdy jest tak dobry, jak mogłoby się wydawać. No będzie się działo, zapraszam!

Zaczynamy od fantastycznego kanału na YouTube. Język polski do najprostszych nie należy. Jest tyle zasad ortografii, interpunkcji, tyle słów, określeń, że właściwie można się na ten temat cały czas dokształcać, nawet jeśli dawno temu skończyliśmy podstawówkę. Mówiąc inaczej to kanał o tym, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim. Brzmi nudno? Nic podobnego! Paulina jest niesamowita, jej vlogi ogląda się jak wciągający serial, a przy tym ile można się dokształcić. Bardzo polecam!

Mówiąc inaczej


Czy wiecie, jakie jest najdroższe miasto świata? To Hongkong. Wyobraźcie sobie, ze wynajem 6m2 mieszkania wynosi tam miesięcznie 3500 zł! Nie do uwierzenia, prawda? Musicie to zobaczyć! Bardzo ciekawy vlog, w ogóle polecam kanał Krzysztofa Gonciarza, dużo interesujących treści, miejsc i ludzi.


 

Zaczynamy być coraz bardziej świadomi ekologicznie. Przerażaj nas zmiany klimatu, próbujemy temu zaradzić, coraz więcej osób stosuje się do eko zaleceń. Jestem tego wielką zwolenniczką, ale w pewnym stopniu to zrobiło się po prostu modne i niektórzy nie mają żadnych skrupułów, żeby tego nie wykorzystać do własnych celów i mówiąc kolokwialnie, wciskać nam kit. Tak choćby było z modnym olejem kokosowym, który jak się ostatecznie okazało, wcale taki cudowny nie jest. Przeczytajcie koniecznie artykuł na Focus o ekotrendach, które okazały się niewypałami.

Ekotrendy, które okazały się niewypałami.


Teraz zmieniamy trochę temat. Zabieram Was w cudowne miejsce, pełne podróży, egzotycznych klimatów, retro charakteru, najpiękniejszych zdjęć z możliwych. O czym piszę? O fantastycznym profilu na Instagramie poems.wonderland. Jeśli jeszcze nie znacie, to musicie natychmiast to nadrobić. Co za klimat! Uwielbiam i podziwiam całym sercem.

poems.wonderland


Mam dla Was fantastyczny artykuł, nad którym ktoś naprawdę porządnie się napracował i włożył w to masę serca. Przekopujecie internet przez długie godziny, w poszukiwaniu odpowiedniej książki dla Waszego dziecka? Nie wiecie, co w jego wieku będzie dla Niego dobre? Po jaki tytuł sięgnąć, co warto przeczytać? Ileż razy ja sama zapuszczam się w czeluściach internetowych księgarni, przebieram, wybieram, szukam recenzji, aby zakupić coś, co porwie moich maluchów, zachwyci ich narracją i historią. Aż w końcu znalazłam gotowca! Ania przygotowała aż 80 książek, które każde dziecko powinno poznać do ósmego roku życia. Podzieliła to wszystko na kategorie wiekowe, każdą pozycję dokładnie opisała, no po prostu wykonała fantastyczną robotę i szkoda by było z tego nie skorzystać.

80 książek, które każde dziecko powinno poznać do ósmego roku życia.


Teraz wczujemy się w klimat świąt, a wszystko za sprawą wyjątkowej Julii i jej filmiku. Czy jest na sali ktoś, kto nie zna Julii Rozumek? Jaką ta dziewczyna ma piękną i rozległą duszę! Cudownie potrafi operować zarówno słowem, jak i obrazem. Julka pisze też książki dla dzieci. W swoim najnowszym filmiku czyta fragment jednej z nich. Czysta magia.


I na koniec niespodzianka. Co prawda nieprzygotowana przeze mnie, za to chętnie się z Wami podzielę informacją. Znacie sklep Mysi Ogonek? Tyle razy o nim pisałam, że po prostu musicie! W każdym razie, jak,co roku przygotował mnóstwo prezentów do pobrania i to zupełnie za darmo. Możecie sobie ściągnąć piękne świąteczne plakaty, kartki, bileciki, a nawet papeterię. Sami zobaczcie, jakie cuda:

Pobierz stąd


Ostatnio na blogu:

Małe zmiany, duży efekt – metamorfoza ściany w salonie i pierwsze świąteczne migawki.

50 pomysłów na prezent do domu – świąteczny prezentownik.

Świąteczny przewodnik inspiracji w formie e-booka – dla każdego! Święta z Home on the Hill.

Tradycyjnie mam ogromną nadzieję, że dzisiejsze linki Was zainteresują i znajdziecie tu coś dla siebie. Miłego oglądania i czytania, uściski wielkie!

 

Zobacz również

1 komentarz

Dorota 13 grudnia, 2019 - 8:59 pm

Kanał Mówiąc inaczej oglądam od dawna 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej