fbpx

Na ganku i migawki z ogrodu.

by Home on the Hill

Ależ ten październik nas rozpieścił! Po kapryśnym lecie w Gdańsku, zdecydowanie był taką nagrodą pocieszenia. Prawdziwa złota jesień, z pięknymi kolorowymi liśćmi, promieniami słońca i odpowiednimi temperaturami. Jakoś tak u nas jest, że na jesień przenosimy się na przód budynku, na nasz maleńki ganek. Taras jest już posprzątany, pusty, a tu przed domem pod zadaszeniem idealnie się siedzi. Ogród służy nam głównie latem, a o tej porze roku wybieramy tę naszą frontową część działki. Postanowiłam ją sobie udekorować. Tak tradycyjnie — trochę wrzosu, dyń, koc na wyciągniecie ręki, aby milej nam się tu tę popołudniową kawę piło. Zapraszam Was na garść zdjęć, nasz ganek w pełnej krasie oraz ogrodowe migawki.

Kiedy tak sobie dekorowałam jak miło, mój Syn wraz ze swoim kolegą postanowili mi pomóc. Antoś dzielnie zamiatał kostkę, sadził ze mną rośliny, a później dopadł kredy i z Przyjacielem zaczęli ozdabiać wszystko wokół. No i nie ma zdjęć rodem z pinteresta, jest za to prawdziwie, tak jak to u nas, na co dzień wygląda. Dziecięce rysunki, porzucone rowerki, niepozamiatane liście i kot wiecznie wylegujący się na fotelach. Myślę, że ten przód domu wiele o nas mówi. Taki wiecznie radosny chaos, masa rzeczy jeszcze niedokończonych, a z drugiej strony jest wesoło i panuje tu pozytywna atmosfera.

Sporo myśleliśmy nad metamorfozą naszego ganku, mamy już gotowy projekt. Jak wiecie, od samego początku nie był on moim ulubieńcem, będziemy go trochę powiększać, dobudujemy daszek, który będą podtrzymywały drewniane słupy, a środek przemalujemy na biało. Będzie też barierka, a na niej donice, inne oświetlenie i porządna rabata z przodu. No, ogólnie będzie się działo! Ale to plan na kiedyś, dziś cieszę się po prostu tym, co mam. Tymi rysunkami z kredy, kolorowymi dyniami, pięknymi wrzosami, starymi drewnianymi donicami z odzysku. Tu wiele rzeczy mogłoby opowiedzieć rożne historie. Przód domu to taka wizytówka, zapowiedź tego, co czeka w środku. Mi najbardziej zależy na tym żeby on po prostu zapraszał, żeby było czuć, że to całkiem przyjazne miejsce to nasza gniazdko;)

Zapraszam na zdjęcia. Zobaczcie, jak pięknie drzewa wokół się wybarwiły, jak trawy cudnie zdobią ogród, jak zrobiło się wokół spokojnie i lekko nostalgicznie. Pięknego dnia Kochani!

Zobacz również

8 komentarzy

GosiaN 24 października, 2019 - 1:02 pm

Cudny ten ganek! I cudne zdjęcia, takie prawdziwe i wiarygodne I chciałabym być tym waszym kotem…

Odpowiedz
Kasia 24 października, 2019 - 6:07 pm

Bardzo ładnie i jest klimat ❤

Odpowiedz
puch ze słów 24 października, 2019 - 6:22 pm

Pięknie październikowo przytulnie. pozdrawiam

Odpowiedz
Jagoda 31 października, 2019 - 1:09 pm

Cudny ganek, wygląda bardzo przyjaźnie! Szczególnie mi się podoba skrzynka na listy 🙂

Odpowiedz
Kreon 31 października, 2019 - 2:01 pm

Migawki są świetne. Masz wspaniale urządzony ogród. Pozazdrościć:-)

Odpowiedz
Novoferm 22 grudnia, 2019 - 11:12 am

Bardzo fajne migawki. Podobają mi się takie małe urozmaicanie.

Odpowiedz
Kasia Dudziak 16 stycznia, 2020 - 1:23 am

Nic tylko wpaść i zostać na stałe. Pięknie jest. Super że syn pomaga.

Odpowiedz
Marzena 18 czerwca, 2020 - 10:32 am

Zdecydowanie miejsce, w których chce się zrelaksować ^^

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej