fbpx

Zainspiruj się – styl modern farmhouse!

by Home on the Hill

styl modern farmhouse

Sielskość, swoboda, to klimaty, do których tęskni coraz więcej osób. Któż czasem nie marzył o tym, aby zamieszkać w domku rodem z Ani z Zielonego Wzgórza, albo z rozrzewnieniem nie wspomina wakacji na wsi i rustykalnych wnętrz, które jak na zawołanie stają nam przed oczami? Dziś właśnie takie obrazki przywołamy, ale w bardziej nowoczesnej formie. Styl Modern Farmhouse to połączenie starego z nowym, to wiejskie, tradycyjne elementy zestawione z modernistycznymi. Tu rządzi luz, ciepło i wyważony misz-masz. Chodzi po prostu o to, żeby każdy czuł się dobrze. Tradycyjnie niosę Wam mnóstwo inspiracji, zwiedzimy piękne wnętrza, czekają też meble i dodatki, które z łatwością pomogą wprowadzić Wam ten styl do siebie. Mam nadzieję, że po dzisiejszym wpisie i Wy pokochacie takie klimaty!

Zainspiruj się! – styl Modern Farmhouse

Modern Farmhouse to zestawienie nowoczesności z rustykalną nutą. To mieszanka różnych stylów – wiejski klimat połączony z elementami skandynawskimi, prowansalskimi i industrialnymi. Tu przede wszystkim chodzi o wygodę, o rodzinną atmosferę, ma być przytulnie, swobodnie, dom ma tętnić życiem. Kluczowym elementem jest duży, rodzinny stół, wygodna kanapa, tak, aby móc odpocząć, celebrować wspólnie codzienność. Po zabieganym dniu wrócić do domu i otulić się swoim wnętrzem. Rzeczy mogą być naznaczone czasem, opowiadać własne historie. W tym stylu możemy przeplatać rzeczy nowe ze starymi, zestawiać współczesne meble ze starym kredensem po Babci. Nie ma wyznaczonych twardych zasad, bardziej chodzi o własne wyczucie i potrzeby.

W tym stylu idealnie sprawdzą się naturalne materiały – drewniane elementy, stare deski, belki, kamień, czerwona cegła. Śmiało możemy eksponować rodzinne pamiątki, piękną porcelanę, ocieplać wnętrze tekstyliami, a to wszystko łączyć z bardziej surowymi elementami, takimi jak szkło, stal, czarne okucia, nowoczesne lampy. Metalowe, czarne akcenty uwspółcześnią wnętrze, dodadzą mu pazura, wprowadzą modernistyczną nutę.

W stylu Modern Farmhouse wszystko jest płynne, panuje duża dowolność. Kolorystyka jest najczęściej spokojna, stonowana, rządzą kolory ziemi, beże, ciepłe szarości, biel, naturalne drewno, ale możemy ją przeplatać bardziej wyrazistymi akcentami. Takie wnętrza są dobrze oświetlone, duże okna, naturalne światło, to ich stały element. Zwiewne materiały, stylizowane meble, rustykalne przedmioty, rośliny, bielona cegła na ścianie bądź boazeria to rzeczy, które idealnie wpiszą się w ten styl. Ważnym elementem jest również kominek, żywy ogień ocieplający pomieszczenie, zachęcający, aby usiąść, zapatrzeć się i odpocząć. Kuchnie powinny być wygodne, rodzinne, jasne, warto tu postawić na drewniane meble ze stylowymi frezami. To wszystko możemy przełamać stalowymi elementami, wykorzystać okucia, bardziej surowe lampy, zastosować duże przeszklenia.

Wybierając meble, warto udać się na pchli targ, przeszukiwać komisy meblowe, tu też świetnie wpasują się dodatki ręcznie wykonane. Nie musimy mieć rzeczy od kompletu, możemy przełamywać schematy, ale najważniejsze jest, aby jak zwykle pamiętać o umiarze, bo inaczej wyjdzie nam wizualne chaos. Wprowadzajmy do domu elementy z duszą, otaczajmy się rodzinnymi zdjęciami, niech będzie spokojnie i przytulnie. To styl, który podkreśla ciepłą, rodzinną atmosferę, gdzie dla każdego jest miejsce i wszyscy mają się tu czuć dobrze.

salon farmhouse

Inspirujące wnętrza – moje ulubione profile na Instagramie w stylu Modern Farmhouse

Ten styl od dawna w duszy mi gra. To właśnie w tym nurcie staram się urządzać nasz dom. Jak zwykle Instagram dostarcza mi masę inspiracji. Poniżej moje ulubione profile, gdzie możemy podpatrzeć Modern Farmhouse w najpiękniejszym wydaniu. Mam nadzieję, że się zakochacie!

greybirchdesigns


worthingcourtblog


veelyoung


theoldhouseonmain


fielderson_home


prettyonfridays


briemarie1023

wnętrza w stylu modern farmhouse


Dodatki w stylu Modern Farmhouse

Jeśli macie ochotę wprowadzić takie klimaty w swoim domu, to wyszukałam dla Was garść perełek. Poniżej meble i dodatki w stylu Modern Farmohouse. Warto wprowadzić przytulne tekstylia, metalowe puszki, drewniane meble i akcesoria. Rzeczy z duszą i pazurem, które dodadzą wnętrzu charakteru.

dodatki w stylu farmhouse

1/2/3/4/5/6/7/8/9/10

farmhouse dodatki

1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11

1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11

To, komu marzy się taki wiejski domek w nowoczesnym wydaniu? Najlepsze w tym stylu jest to, że jest on bardzo rozległy, że możemy go mocno personalizować, dostosowywać do swoich metraży i potrzeb. W głównej mierze chodzi o to, by po prostu cieszyć się swoim wnętrzem i wprowadzać do niego rodzinną, wygodną atmosferę. Kto znalazł tu dziś jakąś inspirację? Dużo uśmiechu dla Was i do napisania!


Zajrzyj również tutaj!

Zainspiruj się – styl boho!

Zainspiruj się – styl urban jungle!

Zobacz również

2 komentarze

Karolina 5 września, 2019 - 2:02 pm

Wcześniej nie słyszałam o takim stylu wnętrzarskim, ale muszę przyznać, że wnętrza wyglądają naprawdę pięknie!

Odpowiedz
Magda 6 września, 2019 - 8:09 pm

Kocham takie piękne wnętrza 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej