fbpx

Na tarasie.

by Home on the Hill

taras na wsi taras z barierkami taras modrzew syberyjski

Wróciło lato. Co prawda na jeden dzień, ale za to, jaki cudny! Każdy taki cieplejszy moment wykorzystujemy na to, aby jeszcze nacieszyć się tarasem, tymi wszystkimi kwiatami. Uwielbiam to miejsce, widok, jaki się stąd rozpościera. Jego budowa to była najlepsza decyzja z możliwych. To taka moja przestrzeń do głębszego oddechu, do relaksu. I choć jesień przyszła w tym roku za szybko i nie da się już tam wysiedzieć kilku godzin, to nawet taka szybka kawa, czy kilka stron przeczytanej książki w tym otoczeniu, pozwala mi naładować akumulatory. Zapraszam Was na chwilę na moim tarasie, coś czuję, że w tym roku, to już jego ostatnia odsłona.

Wszystko nadal kwitnie, cudownie pachnie. Owady bzyczą, surfinie aż się uginają od ilości kwiatów. Wokół mnóstwo koców, miękkich pledów, bo gdy tylko słońce się chowa, to otulam się nimi szczelnie. Krajobraz wokół zmienia barwy, sad się czerwieni, hortensje i trawy wyglądają teraz najpiękniej. Jeszcze mnóstwo rzeczy kwitnie nam w ogrodzie, cieszy oczy. Najbardziej kocham te wszystkie drzewa zaraz za naszym ogrodzeniem, to najpiękniejszy prezent od losu, mogę się na nie gapić godzinami.

A na tarasie jak zwykle masa rzeczy, kotłujemy się tu, wynosimy pół domu, aby w deszczowe dni znów to wszystko szybko chować do środka. Jeszcze pozwalam się przewietrzyć moim domowym roślinom na zewnątrz, cytrynka czuję się tu wyśmienicie. Poduszki jak zwykle latają, na stole ozdobne dynie, lato przeplata się z jesienią, kolory mieszają, jest pięknie. Łatwo się tu oddycha, spędza czas, to taka nasza oaza i już się martwię tym, że na tak wiele miesięcy będziemy musieli znów przenieść się do środka. Korzystamy więc z każdego cieplejszego dnia, z każdej wolnej chwili. Wiecznie zapraszamy tu gości, lenimy się w weekendy, gramy z dziećmi w gry, albo czytamy książki. No najlepiej! Jest dokładnie tak, jak sobie  to wyobrażałam… Taka nasza ulubiona miejscówka, czasem pełna gwaru, śmiechu, innym razem słychać tylko szum drzew i śpiew ptaków. Miejsce magiczne, upragnione, doceniam je po tysiąckroć. I wiem doskonale, że jest ze mnie szczęściara. Przy codziennym pędzie, przy szybkości tych wszystkich dni, cudownie mieć taką swoją bazę wytchnienia.

taras z barierkami biały taras

Okazuje się, że mamy też bardzo wiele miododajnych roślin, bo na naszym tarasie jest mnóstwo pszczół, które są bardzo zapracowane. Dzieciaki oglądają to z wielkim zafascynowaniem, podglądają je co chwilę. A ja sobie dekoruję tą przestrzeń, póki jeszcze mogę. Właściwie to te rzeczy jakoś tak samoistnie tu trafiają. Ale ostatnio moim marzeniem jest zadaszenie, bo wiecznie muszę ścigać się z deszczem. Nawet już wiemy jak będzie wyglądać;) Ale nie wszystko tak od razu, czasami lubię sobie na coś poczekać, bo wtedy to cieszy dwa razy mocniej. Dokładnie tak jak ten taras, często pytacie, jak nam się sprawdza i nie ma chyba rzeczy, do której mogłabym się tu przyczepić. Jest duży, wygodny, uwielbiam też te barierki, które go okalają, posadziłam na nich winorośl i nie mogę się doczekać, aż mi pokryje całą balustradę.

Jeszcze przy okazji zobaczcie naszą ostatnio ulubioną grę — kółko i krzyżyk. Co za wykonanie, dbałość o szczegóły! Uwielbiam takie rzeczy z duszą. Grę znajdziecie w Pastelowe Love.

Łapię te ostatnie promienie słońca, te nasze osobiste widoki. Taki taras to cudowne przedłużenie domu, to miejsce, które służy tylko do wypoczynku i miłych chwil. Choć prawda jest taka, że nigdy za długo się nie wysiedzi, bo zaraz przykuwa uwagę coś do zrobienia w ogrodzie i tyle z relaksu;) Ale ten, kto ma ogród, ten dokładnie wie, o czym piszę:)) A jak tam Wasze salony pod chmurką, korzystacie z nich jak najwięcej? Dużo słońca Kochani!

mały ogród dekoracje na taras ogród na wsi

Zobacz również

3 komentarze

Dorota 23 września, 2019 - 9:18 pm

Cudowne widoki, marzy mi się taka wspólna kawka na tarasie

Odpowiedz
Kasia 23 września, 2019 - 9:19 pm

Pięknie!

Odpowiedz
z-dusza.pl 30 września, 2019 - 2:13 pm

Ojej, jaki cudowny klimat! Z każdym kolejnym wpisem o urządzeniu ogrodu, robi się coraz piękniej, uwielbiam śledzić tę serię 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej