fbpx

8 filmów i seriali inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, które koniecznie musisz zobaczyć!

by Home on the Hill
filmy inspirowane prawdziwymi wydarzeniami

filmy inspirowane prawdziwymi wydarzeniami

Ochłodziło się znacznie, deszcz stuka w okna, wiatr hula, kołysząc drzewa. Jesień przyszła. Zaczyna się okres, kiedy będziemy dużo więcej czasu spędzać w środku aniżeli na zewnątrz. Choć ciężko pogodzić się z odejściem lata, to ma to swoje pewne plusy. Jest chociażby więcej czasu, żeby nadrobić filmowe zaległości. Dziś niosą Wam same przejmujące historie, lubię oglądać rzeczy, które wydarzyły się naprawdę. Choć czasem ciężko jest to znieść, bo nie można sobie powiedzieć, że to tylko film, że ktoś sobie to po prostu wymyślił… Dzisiejsze propozycje są bardzo przejmujące, w głównej mierze kryminalne, często okrutne, ale zdecydowanie warte obejrzenia. Zapraszam na 8 filmów i seriali inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami.

8 filmów i seriali inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, które koniecznie musisz zobaczyć!

Manhunt: Unabomber

Niezwykle wciągający serial składający się z ośmiu odcinków. Opowiada o profilerze FBI, który zostaje ściągnięty do specjalnej jednostki, aby pomóc zidentyfikować i złapać niezwykle niebezpiecznego terrorystę, który w różne miejsca podkłada bomby. Najczęściej wysyła je pocztą i doprowadza do tego, że ludzie boją się otwierać przesyłki. Początki nie są łatwe, protokoły, brak zrozumienia ze strony starszych agentów, podążanie schematami nie ułatwiają zadania Jim’owi Fitzgerald. W serialu ukazana jest krok po kroku praca FBI, ale obraz również bardzo ciekawie skupia się na motywacji przestępcy, pokazuje jego działania, psychikę, co sprawiło, że taki się stał. Koniecznie obejrzyjcie!


Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego

Ten mini serial zrobił na mnie ogromne wrażenie. Bezczelność mordercy, a z drugiej strony jego aparycja, elokwencja, wygląd i zachowanie zwykłego chłopaka z sąsiedztwa. Na początku wręcz nie mogłam uwierzyć, że popełnił aż tyle straszliwych zbrodni! Ted Bundy zabił, co najmniej trzydzieści kobiet, torturował je, gwałcił. Dokument przedstawia wywiady z mordercą z celi śmierci, pokazuje jego psychikę, motywacje, sposób działania… Naprawdę warto obejrzeć!


Podły, okrutny, zły

Tu ta sama historia, tym razem przedstawiona w pełnometrażowym filmie. Opowieść z perspektywy dziewczyny Teda, która przez długi czas nie mogła uwierzyć, że naprawdę dopuścił się tych wszystkich zbrodni. Warto obejrzeć, ale koniecznie najpierw sięgnijcie po serial.


Czarnobyl

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego mini serialu, to koniecznie musicie to jak najszybciej nadrobić! Pokazuje tragedię krok po kroku, przedstawia jak dokładnie to wszystko wyglądało, jaka była przyczyna wybuchu elektrowni jądrowej, jak to wpłynęło na ludzi tam żyjących, na strażaków, którzy brali udział w akcji, pracowników elektrowni i na całą resztę świata. Ukazuje przyczyny, skutki, przerażającą propagandę. Naprawdę warto to zobaczyć!


Barry Seal: Król przemytu

 

To niezwykłą historia człowieka, który równocześnie pracował dla CIA i kartelu. Jego biografią spokojnie można by było obdzielić kilka osób. Film jest pełen wartkiej akcji, wciąga od pierwszej minuty. Barry jest pilotem. W pewnym momencie otrzymuje zaskakującą propozycję od CIA, ma szansę stać się ich agentem. Przyjmuje wyzwanie, ale po pewnym czasie zaczyna brakować mu pieniędzy i przekracza drugą barykadę – zaczyna szmuglować narkotyki, cały czas nie rezygnując ze współpracy z CIA. Ogólnie dzieje się! Obejrzyjcie:)


Operacja Bracia

To film, który chyba ostatnio zrobił na mnie największe wrażenie. Opowiada o niezwykłym poświęceniu, o ryzykowaniu własnego życia dla innych, ale też o adrenalinie i o tym jak niebezpieczeństwo może uzależnić. Grupa agentów wykupuje stary hotel w Sudanie, który jest przykrywką do tego, aby pomagać przemycać uchodźców do Izraela. Ratują tysiące ludzi. Bardzo polecam.


American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona

 

Kolejny mini serial, od którego nie mogłam się oderwać. Historia słynnego amerykańskiego sportowca, który został oskarżony o podwójne morderstwo, w tym zabicie swojej byłej żony. Obraz pokazuje rozprawę, przepychanki z prokuraturą, sztuczki obrony i właściwie przez cały czas podczas oglądania, zastanawiamy się, czy on to zrobił, czy jednak nie…


Mindhunter

 

Świetny serial, choć zdecydowanie bardziej podobał mi się sezon pierwszy. Dwóch agentów objeżdża więzienia i przeprowadza rozmowy z najgroźniejszymi, seryjnymi mordercami. Wszystko po to, by zdobyć wiedzę na temat ich zachowań, psychiki, tak, aby móc dzięki temu rozwikłać nierozwiązane dotąd sprawy i złapać kolejnych zbrodniarzy. Serial niesamowicie wciąga i na pewno jest wart uwagi.

Lubicie filmy oparte na prawdziwych historiach? Co ostatnio ciekawego widzieliście? Koniecznie dorzućcie kolejne pozycje do mojej listy. Bardzo Wam polecam dzisiejsze zestawienie, wszystkie filmy i seriale, które się tu znalazły, naprawdę bardzo mi się podobały, idealnie nadają się na długie, jesienne wieczory.

Zobacz również

2 komentarze

z-dusza.pl 11 września, 2019 - 6:36 pm

O wszystkich Twoich poleceniach już słyszałam wcześniej, więc chyba faktycznie warto je zobaczyć 😉 Bardzo trudno się przekonuję do nowych seriali a w nowym dla mnie gatunku to już w ogóle 😛 Ale po takich opisach nie można nie spróbować! Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz
Natalia Wrońska 12 września, 2019 - 7:40 am

Miniserial o Tedzie obejrzałam z zapartym tchem. Wcale się nie dziwię, że ten mężczyzna uchodził za jednego z najprzystojniejszych morderców i że kobiety go uwielbiały. Mindhunter ma mieć swoją kontynuację, także pozostało jeszcze czekać 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej