fbpx

Książki oraz seriale na słoneczne i deszczowe dni.

by Home on the Hill

Po chłodnym maju, przyszło do nas upalne lato. Ta pogoda przeplata się ze sobą, zaskakuje, pokazuje całe spectrum swoich możliwości. Raz słońce, raz deszcz, błogie lenistwo na zielonej trawie, a następnie obserwowanie z okna totalnej ulewy. Dziś niosę Wam polecenia książkowo-serialowe idealne na każdą pogodę, lektury, z którymi zasiądziecie na leżaku w promieniach słońca i wciągające seriale na zimno-deszczowe wieczory. Każda z dzisiejszej pozycji ogromnie mi się podobała i zdecydowanie zapadła mi w pamięć.

Książki oraz seriale na słoneczne i deszczowe dni

Książki

Cisza i spokój. Cała prawda o życiu daleko od miasta Natalia Sosin-Krosnowska

Ostatnio ktoś mi polecił tę książkę na Instagramie i spędziłam z nią cały wczorajszy dzień. Wciąga niesamowicie, są to opowieści ludzi, którzy postanowili całkowicie odmienić swoje życie i przenieść się na wieś. Jedni byli do tego bardzo dobrze przygotowani, inni trochę mniej, ale każdego z nich coś zaskoczyło. To nie są same sielankowe historie, ale bardzo prawdziwe, bo mówiące o tym jak pewne wyobrażenia zderzają się z rzeczywistością. Opowiadają o pasji, miłości do natury, o odwadze spełnienia marzeń, ale też o ogromnym trudzie, o ciężkiej pracy, braku pieniędzy, o chwilach zwątpienia i  o tym, że choć w wizjach takie życie wydaje się być bajkowe, to jednak nie nadaje się dla każdego. Bardzo Wam tę pozycję polecam, koniecznie przeczytajcie!


Pozwól mi wrócić B.A. Paris

Bardzo lekki, wciągający thriller, który czyta się w moment. Fin i Layla wyjeżdżają na wakacje do Francji. Są młodzi, zakochani, niestety spotyka ich nieszczęście. W nocy zatrzymują się na stacji benzynowej, mężczyzna udaje się do toalety, a gdy wraca okazuje się, że samochód jest pusty i nigdzie nie ma śladu po kobiecie. Finn zgłasza zaginięcie policji, opowiadając, co się zdarzyło, ale czy mówi im całą prawdę?.. Dwanaście lat później po tym zdarzeniu, przeszłość znów zaczyna dawać o  sobie znać, a niewyjaśnione tajemnice nie dają o sobie zapomnieć.


Zanim nadejdzie jutro Joanna Jax

Niezwykle wciągająca i przejmująca opowieść o wojnie, Kresach Wschodnich, o walce o życie i przetrwanie. To historia wysiedleńców, to głód, upokorzenie, to zmuszania się do tego, aby przeżyć,   kiedy nadzieja już dawno umarła. To historie zwykłych ludzi, którym przyszło żyć w tak okrutnych czasach.  Opowieść składa się z trzech tomów, książki te niezwykle wciągają, a z drugiej strony pozostawiają w głowie tak wiele buntu i refleksji, to wszystko nigdy nie powinno się zdarzyć… A jednak dokładnie tak było. Bardzo Wam tę pozycję polecam, czytanie takich książek, sprawia, że człowiek zaczyna patrzeć z odpowiedniej perspektywy, doceniać spokój, w jakim przyszło mu żyć.


Siedem śmierci Evelyn Hardcastle

To niezwykle zakręcona książka, wciągająca od pierwszej strony. Właściwie nic tu nie jest jasne i pewne, a czas na rozwikłanie zagadki staje się coraz krótszy. O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana. Aiden Bishop ma tydzień, aby odkryć, kto jest jej mordercą. Każdego dnia dostaje inne wcielenie, staje się osobami, które brały udział w przyjęciu, kiedy to się stało. Tylko, jeśli odkryje tożsamość mordercy będzie mógł odejść, ale nie on jeden stara się tę tajemnice rozwikłać…

Seriale

Czarnobyl

To nowy mini serial HBO, który jest naprawdę na niesamowicie wysokim poziomie.  Pokazuje całą tragedię krok po kroku,   jak dokładnie to wszystko wyglądało, jaka była przyczyna wybuchu elektrowni jądrowej, jak to wpłynęło na ludzi tam żyjących, na strażaków, którzy brali udział w akcji, pracowników elektrowni i na całą resztę świata. Ukazuje przyczyny, skutki, przerażającą propagandę. Naprawdę warto obejrzeć!


Jak nas widzą

Pół nocy przez ten mini serial nie spałam. To  prawdziwa historia chłopców, którzy zostali niesłusznie oskarżeni i skazani za gwałt oraz próbę morderstwa. To historia rasizmu, niesamowitego wręcz okrucieństwa, to pozbawienie dzieci wolności, to manipulacje, wykorzystanie ich strachu i słabości, to jedna wielka porażka całego systemu. Aż nie mogę pojąć tego, że to naprawdę się zdarzyło, przerażające!


Wielkie kłamstewka

Uwielbiam ten serial! To już taki typowy, lekki obraz, idealny do relaksu i chwili oderwania. Tu cały czas coś się dzieje. To historia spokojnego miasteczka, z pięknymi domami, bogatymi ludźmi, idealnymi rodzinami. Ale za tym perfekcyjnym obrazem, kryje się całą wielka sieć kłamstw, które powoli zaczynają wypływać, po nieoczekiwanej zbrodni. Bardzo Wam polecam.


Czarne lustro

Tu w każdym odcinku czeka na nas inna historia. To pokazanie negatywnych skutków cywilizacji, ukazanie, jaka może czekać nas negatywna przyszłość przez technologie, to przekucie w obraz społecznych niepokoi, to opowieści pełne dramatów, zmuszające do refleksji, gdzie ten świat zmierza.

Tradycyjnie mam nadzieję, że w dzisiejszym zestawieniu znajdziecie coś dla siebie. Ja gorąco polecam Wam wszystkie pozycje, mnie osobiście wciągnęły bez reszty. Dużo słońca i radości dla Was!

Zobacz również

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej