fbpx

Barierki tarasowe DIY

by Home on the Hill

Nasz taras nadal się tworzy, a ja dziś niosę Wam obiecany wpis DIY jak samodzielnie zbudować drewniane barierki tarasowe. Znajdziecie tu instrukcję wykonania krok po kroku, mam ogromną nadzieję, że Wam się przyda. Korzystajcie śmiało, bo budowane samodzielnie wychodzą dużo taniej niż te gotowe z marketu.

Barierki tarasowe DIY

Potrzebujemy

Do budowy naszych barierek użyliśmy następujących materiałów:

  • Na słupki – Kantówka 9 x 9 cm
  • Na ramę barierek i krzyże – Kantówka 7 x 7 cm
  • Na balustradę – Kantówka 4,5 x 10 cm
  • Wkręty ciesielskie TORX
  • Śruby zamkowe do mocowania słupków
  • Drewno kupiliśmy w składach drewna, a śruby i wkręty w hurtowni. Wyszło dużo taniej niż w markecie.

Wykonanie:

Najpierw przycięliśmy słupki z kantówki 9x9cm na długość 102 cm (nasza barierka ma 80 cm licząc od podłogi tarasu). Następnie wycięte zostało miejsce na mocowanie do deski czołowej tarasu.

Poniżej zdjęcie przedstawiające cięcie narożne.

Słupki można tymczasowo przymocować ściskami stolarskimi.

Następnie z kantówki 7×7 cm zostały przycięte elementy ramy barierki wg poniższych wymiarów.

Kolejnym krokiem było przycięcie kantówki 7×7 cm w celu uzyskania elementów krzyża. Najpierw przyłożyliśmy kantówkę i zaznaczyliśmy ołówkiem miejsca cięcia. Następnie na pile ukosowej zostały przycięte pod odpowiednim kątem.

Posiadając dwie kantówki tworzące krzyż, przyłożyliśmy ponownie do ramy barierki i zaznaczyliśmy miejsca, w których krzyż będzie się „mijał”. Następnie na pile nacięliśmy kantówki na połowę grubości.

Wiertłem zostały wywiercone otwory, tak aby można było wejść brzeszczotem wyrzynarki. Następnie wycięliśmy otwór pod łączenie krzyża.

Wszystkie elementy zostały zamocowane wkrętami ciesielskimi.

Słupki zostały zamontowane do deski czołowej konstrukcji tarasu za pomocą śrub zamkowych.

Ostatnim etapem było przycięcie i zamontowanie balustrady.

Tak prezentują się barierki przed malowaniem.

I tak po pierwszej warstwie farby:

I gotowe! A już za jakiś czas pokażę Wam finał naszego tarasu, jeszcze moment i będzie całkowicie skończony:) Dużo słońca dla Was!


Zajrzyj również tutaj:

Fundamenty pod taras drewniany – jak zrobić?

Zobacz również

8 komentarzy

Paulina z simplistic.pl 20 maja, 2019 - 9:22 am

Gratuluję kreatywności i umiejętności, bo efekt końcowy jest naprawdę świetny! 🙂

Odpowiedz
Kasia 20 maja, 2019 - 11:57 am

Pięknie! Razem z mężem w tamtym roku takie właśnie barierki robiliśmy na balkony. Kupiliśmy drewno nieheblowane więc robiliśmy je chyba z dwa miesiące 😉 a było tych „iksów” tylko 13 😀 ale satysfakcja niesamowita 🙂 Też jestem w trakcie robienia tarasu więc czekam z niecierpliwością na post jak Wam poszło no i oczywiście jaki jest efekt końcowy… 🙂

Odpowiedz
ilka 20 maja, 2019 - 12:03 pm

barierki piękne, mam takie przy balkonach „francuskich”. zastanawia mnie bardziej ta trawa pod tarasem. nie ma potrzeby wcześniej się jej pozbyć? albo przykryć jakąś włókniną? nie będą trawa/chwasty przerastać przez deski?

Odpowiedz
Home on the Hill 22 maja, 2019 - 8:39 am

Pod deskami jest położona bardzo gruba agrowłóknina. Ale niedługo też będziemy też pozbywać się trawy pod samym tarasem, bo będzie tam różana rabata:)

Odpowiedz
Joanna 20 maja, 2019 - 1:19 pm

Zgodzą się z Pauliną! Nie spodziewałam się, że można zrobić tak piękny taras własnoręcznie!

Odpowiedz
Martyna 24 maja, 2019 - 6:56 pm

świetnie wygląda 🙂

Odpowiedz
Sungarden 26 czerwca, 2019 - 12:04 pm

Piknie wyszło, a patrząc na zdjęcia gotowej barierki miałam wrażenie, że kupiła Pani gotową barierkę 🙂 Pozdrawiam

Odpowiedz
królik24 10 czerwca, 2021 - 3:35 pm

Przyznam się – bywam leniem i kompletnie nie chciało mi się bawić w robienie takich klasycznych barierek, przy czym szanuję je i uważam, że super wyszły 🙂 Sam poszedłem w innym kierunku. Rozstawiłem słupki w równych odstępach i zrobiłem barierkę z liny. Konkretnie lina z juty zdała idealnie egzamin. Przy odpowiednich długościach odcinków całość jest bardzo stabilna i można się bez obaw oprzeć całym ciężarem ciała.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej