fbpx

Tydzień w kadrach.

by Home on the Hill

Dzieje się u nas. Są to różne mniejsze sprawy, które jednak zabierają czas, dlatego też trochę mniej mnie tu ostatnio. Przede wszystkim działamy w ogrodzie, w ten weekend będzie u nas robiona kostka z przodu domu (w końcu skończy się ten okropny kurz!) i fundamenty pod taras, więc jak widzicie, praca ruszyła pełną parą. A dziś będzie o drobnych przyjemnościach, niosę Wam garść kadrów i poleceń z ostatniego tygodnia.

W sobotę mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w koncercie Anity Lipnickiej. Uwielbiam Jej muzykę, zwłaszcza te piosenki jeszcze z zespołu Varius Manx. Było niezwykle klimatycznie, bardzo kameralnie, osobiście. Koncert był w całości grany akustycznie, zorganizowany z okazji dwudziestopięciolecia Artystki. Anita dużo opowiadała o swoich inspiracjach, było wiele anegdot, było zabawnie i wzruszająco. Jeśli lubicie Jej muzykę, to bardzo Wam polecam.


Rozpoczęliśmy też sezon plażowania:) Choć patrząc teraz za okno, trudno mi trochę w to uwierzyć, rano u nas padał śnieg! Ale w weekend było pięknie… Pojechaliśmy w nasze ulubione miejsce w Sobieszewie, które znają nieliczni i dzięki temu jest zawsze gwarancja pustej plaży. Cudownie było wygrzewać się na słońcu, naładować akumulatory, zapatrzeć na morze i poczuć ciepły piasek pod palcami. Jeszcze chwila i pewnie każdy weekend będziemy tak spędzać, to są właśnie największe uroki mieszkania w Trójmieście.


Zaś dzieci najchętniej szaleją w ogrodzie, to niesamowite jak szybko zaaklimatyzowały się do wiejskiego życia. Biegają od rana do nocy po dworze, brudne całe i jakże szczęśliwe. Wiecznie urządzają wspólne pikniki, szaleją na polach, wspinają się na drzewa i łobuzują ile wlezie. Mają tu całą swoją bandę, budują razem bazę, patrzą w gwiazdy i bawią się w błocie. Aż im zazdroszczę… Kiedy byłam mała, wokół mnie mieszkało mało dzieci w moim wieku, nie było też gdzie tak swobodnie biegać, dlatego aż serce rośnie, kiedy mogę teraz obserwować ich radość.


Zrobiłam sobie kolejny manicure;) Tym razem jaśniutki, pastelowy, rozbielony u góry. Nakładałam lakier takimi specjalnymi gąbeczkami do ombre i efekt ogromnie mi się podoba. Było to banalnie proste, więc jeśli zastanawialiście się nad tym, to bardzo Wam to rozwiązanie polecam. Nadal cenię sobie ogromnie możliwość robienia manicure hybrydowego samodzielnie w domu, to super sprawa.


Chciałam Wam też koniecznie jeszcze przy okazji polecić kwartalnik Piękno w domu, który jest całkowicie darmowy i dostępny online. Znajdziecie w nim masę naprawdę fajnej treści, są świetne przepisy na Wielkanoc dużo inspiracji i ciekawych artykułów. Muszę też się pochwalić, że zdjęcia na okładce jest z naszej sesji:)


W ostatnim tygodniu przeczytałam też dwie kolejne genialne książki, które myślę, że warto polecić. Pierwsza to „Pacjentka” – genialny thriller, trzymający w napięciu, z bardzo nieoczywistym zakończeniem. Świetna, lekka książka, idealna na wiosenne wieczory.

Druga pozycja to „Strażnik tajemnic” Kate Morton to moja kolejna ukochana Autorka. Książka wciąga od pierwszej strony, przeszłość przeplata się z teraźniejszością, niewyjaśnione tajemnice, rodzinne sekrety, w tle czasy II wojny światowej — oderwać się nie można!


I na koniec Mai pokój, uzupełniam go o kolejne elementy, uwielbiam wyszukiwać do niej te różne detale, rzeczy robione specjalnie dla Niej, jak ta cudowna gwiazdka, która pilnuje dobrych snów mojej Dziewczynki:) Kocham rzeczy z duszą, ręcznie tworzone, to one tworzą klimat naszego domu.

I tak to u nas wygląda:) Tak jak wspominałam, czeka nas teraz pracowity weekend, dużo prac na zewnątrz, ale ja jak zwykle nie mogę się tego wszystkiego doczekać. Życzę Wam dużo słońca i uśmiechu, do napisania Kochani!

Zobacz również

2 komentarze

InspireByHome 12 kwietnia, 2019 - 9:26 am

Świetny blog!

Odpowiedz
Karolina 12 kwietnia, 2019 - 11:23 am

ALe pokoik dziewczynki piękny

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej