fbpx

6 książek idealnych na majówkę!

by Home on the Hill

Dla mnie wiosną najprzyjemniejsza jest możliwość rozłożenia koca na zielonej trawie i położenia się na nim z wciągającą książką. Właśnie w ten sposób mam zamiar spędzić chociaż część majówki. Jeśli Wy również macie podobne plany, to mam dla Was coś specjalnego! Niosę sześć naprawdę fantastycznych książek, idealnych na te wolne dni.

Jak zwykle przygotowałam zestawienie rożnych gatunków, tak żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Są tu książki lekkie, poprawiające humor, jak i takie, do których potrzeba stosu chusteczek. Każda z nich jednakże niesamowicie wciąga i zdecydowanie jest warta polecenia. Jestem pewna, że Wam również się spodobają.

6 książek idealnych na majówkę!

Srebrna Zatoka Jojo Moyes

Ależ to ciepła i wciągającą opowieść! Cudne krajobrazy Australii, niezwykły klimat, ludzie ratujący delfiny, kochający przyrodę i walka oto, aby człowiek nie zaburzył tego naturalnego ekosystemu. Lisa odnalazła tu spokój, w końcu, po latach cierpienia i trudnych przeżyć. To tu jest Jej schronienie, ucieczka, to tu może się ukryć przed światem. Czy przyjazd Mike to odmieni? I czy srebrna zatoka nadal pozostanie ustronnym miejscem? O tym musicie sami się przekonać!


Decyzja Charlotte Link

Tak wiele zależy od często zbyt pochopnie podjętych decyzji. Wystarczy znaleźć się w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiedniej porze i nasze całe życie może się odmienić. W takiej właśnie sytuacji znajduje się Simon, który pewnego dnia lituje się nad obcą dziewczyną. Postanawia jej pomóc, ot w zwykłym odruchu, nawet nie przypuszczając jakie to będzie miało dla Niego konsekwencje…


Strażnik tajemnic Kate Morton

Tej książki się nie czyta, ją się chłonie… Co za klimat, akcja, łzy i uśmiech. Emocje balansujące na krawędzi, historia, która wciąga od pierwszej strony. Przeszłość przeplatająca się z przyszłością, to co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu ma wpływ na dzień dzisiejszy. Laurel postanawia odkryć tajemniczą przeszłość swojej matki i nawet nie przypuszcza, jakie sekrety ona kryje. Czasy II wojny światowej, tragiczna przeszłość i walka o lepsze jutro. Przeczytajcie!


Krucyfiks Chris Carter

Jeśli lubicie kryminały, to ten na pewno Wam się spodoba. Co za akcja! Wciąga od pierwszej strony. Seryjny morderca atakuje bezlitośnie i naznacza swoje ofiary. Tylko, że znak, którym się posługuje należy do mordercy, którego schwytano już kilka lat temu… Czy to jego naśladowca? A może skazano niewłaściwą osobę? Robert, który zajmował się poprzednią sprawą otrzymuje od mordercy telefon, po nim nie ma już żadnych złudzeń…


Iskra światła Jodi Picoult

To był zwyczajny, ciepły, jesienny poranek. Kompletnie nic nie zapowiadało tragedii. W klinice dla kobiet jak zwykle wre praca. Pacjentki czekają na wizyty, w rejestracji są zapisywane dane, lekarze przygotowują się do zabiegów. Młoda dziewczyna wchodzi, aby dostać receptę na antykoncepcję. Po prostu zwyczajny dzień. A jednak był to dzień, który zmienił wszystko… Zdesperowany mężczyzna wpada do środka i otwiera ogień do przerażonych ludzi. Co go do tego skłoniło? Czy komukolwiek uda się przeżyć? Niezwykle wciągająca książka, która porusza ważne tematy i dylematy moralne.


Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu Joanna Jax

Na koniec to, co chyba najlepsze… Zemsta i przebaczenie narodziny gniewu to pierwszy tom cyklu, całość składa się z sześciu części. Przeczytałam je wszystkie w ponad tydzień. Te książki wręcz mnie opętały po prostu nie mogłam się od nich oderwać, czytałam zachłannie, w każdej możliwej chwili dnia i nocy. Cóż to jest za majstersztyk! Historia zaczyna się przed wybuchem II wojny światowej, trzech przyjaciół, jeszcze nie wie, że za chwilę staną po różnych stronach barykady. Jeden z nich jest Polakiem, drugi Rosjaninem, trzeci Niemcem. Każdy z nich kocha żyć, bawić się, a przyjaźń jest tym, co cenią sobie najbardziej. A potem… Potem wybucha wojna i nic nie jest takie jak przedtem. To nie tylko wciągająca opowieść, ale to też niezwykła lekcja historii. Ileż tu wiedzy, faktów, a wszystko napisane tak, że oderwać się nie można. Tyle ludzkich tragedii, a zarazem radości, pragnienia życia, dobra, zwyczajności. To walka o przetrwanie i zwyczajny dzień w przerażającej rzeczywistości. To głód, śmierć, obozy zagłady. To w końcu odwaga, bohaterstwo i tysiące dylematów moralnych. To opowieść, która zostanie już ze mną na zawsze. Jestem tego pewna.

Mam nadzieję, że moje dzisiejsze polecenia Was zainteresują i znajdziecie tu coś, po co będziecie mieli ochotę sięgnąć. Życzę Wam dużo słońca i wypoczywajcie!

Zobacz również

7 komentarzy

Dorota 29 kwietnia, 2019 - 1:38 pm

Za wojennymi tematami nie przepadam, romansów też nie trawię, za to przy ostarniej książce Jodie Picoult zostawiłam wszystko inne odłogiem 😀 Boję się brać teraz do ręki, mam egzaminy w maju 😀

Odpowiedz
Paulina z simplistic.pl 30 kwietnia, 2019 - 7:54 am

Idealnie trafiłaś z tym wpisem, bo właśnie szukam czegoś do „odmóżdżenia” po maratonie poradników. 🙂

Odpowiedz
Gosia 30 kwietnia, 2019 - 9:32 am

tematyka jak najbardziej mi odpowiada więc zapisuję do przeczytania, dzięki:)

Odpowiedz
Norbert T. 30 kwietnia, 2019 - 10:15 am

My niestety w tę majówkę nie będziemy mieli ani chwili na czytanie, ale mam nadzieję, że tuż po znajdzie się chwila, więc niektóre pozycje już sobie zapisałem 🙂 Pozdrawiam!

Odpowiedz
Gosia 1 maja, 2019 - 6:47 pm

Uwielbiam Cartera i Link. Cartera cała seria z detektywem Hunterem super.

Odpowiedz
Olga 9 maja, 2019 - 8:53 am

Widzę dla siebie kilka ciekawych tytułów 🙂

Odpowiedz
Sara 9 maja, 2019 - 8:49 pm

Zemsta i przebaczenie czytałam jest bardzo dobra

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej