fbpx

10 moich ulubionych filmów z 2018 roku, które koniecznie musisz zobaczyć!

by Home on the Hill

najlepsze filmy z 2018 roku

Lubię dobre kino, są takie filmy, które zapadają mi w pamięć na dłużej, do których wracam myślami, przeżywam, analizuję, zachowuję gdzieś głęboko w sobie. Są również takie do totalnego relaksu, lekkie, odprężające, poprawiające humor i po nie także z przyjemnością sięgam. A jak się ma sprawa z filmowym repertuarem z ostatniego roku? Po raz kolejny wyszło kilka naprawdę dobrych pozycji, w tym również polskich, co sprawia mi jakąś osobistą radość. W ubiegłym roku wiele produkcji wywołało u mnie pozytywne reakcje, wzruszyło, rozbawiło, zapadło w pamięć. Poniżej moi ulubieńcy z 2018 r., filmy, które koniecznie musicie zobaczyć!

10 moich ulubionych filmów z 2018 roku, które koniecznie musisz zobaczyć!

Zimna wojna

Joanna Kulig jest niesamowita, bardzo doceniam tę Aktorkę i cieszę się ogromnie, że odnosi takie sukcesy. Zimna wojna to film, który sprawił, że najliczniej ruszyliśmy w stronę kina, to niesamowity, wzruszający, ambitny obraz, który został doceniony na międzynarodowej arenie. Fantastycznie, że w Polsce powstają coraz lepsze produkcje, ogromnie mnie to cieszy. Jeśli jeszcze nie wiedzieliście tego filmu, to koniecznie musicie to nadrobić. Piękna muzyka, historia trudnej miłości i historyczne wydarzenia w tle. To taki obraz, który zdecydowanie zapada w pamięć.


Narodziny gwiazdy

Dla mnie osobiście to najlepszy film z ostatniego roku. Jakże mnie poruszył! Cudowna muzyka, wspaniale zbudowane postacie, kolejna wielka, a zarazem trudna miłość. Film opowiadający historię pewnej pary muzyków, w tym jedna postać jest już prawdziwą Gwiazdą, a druga dopiero zaczyna zdobywać ten świat. Obraz porusza kilka ważnych i trudnych wątków, daje do myślenia. Wzrusza i zapada w pamięć. Bardzo Wam polecam.


Nie otwieraj oczu

Najnowsza produkcja Netflix, opowiada o kataklizmie, który paraliżuje ziemię. Matka dwójki dzieci walczy o przetrwanie, zrobi wszystko, aby udało im się przeżyć. Wciągający, lekki film, idealny na zimowy wieczór. Osobiście bardzo mi się podobał.


Bohemian Rhapsody

Któż nie uwielbia się bawić przy muzyce Queen? Chyba nie ma osoby na świecie, która nie znałaby tego zespołu. Film opowiada historię jego powstania, sukcesu, pokazuje, w jaki sposób zostały stworzone ich najsłynniejsze utwory, jak krok po kroku zdobywali szczyt. I jak sława niesie za sobą wiele wyrzeczeń, pokus, jak przyciąga nieuczciwych ludzi. To obraz wielowarstwowy, pełen emocji, a przy tym niesamowita muzyka, fantastyczne obrazy, no nie sposób się nie zachwycić!


Kler

Kolejna świetna, choć trudna, polska produkcja. Filmy Smarzowskiego zawsze poruszają ciężkie tematy, dają do myślenia, często sięga po kwestie tabu, pokazuje różne, niekoniecznie pozytywne perspektywy. Tak samo jest w przypadku filmu Kler, i choć nie od dziś wiadomo, co dzieje się w kościele, to jednakże niejedną osobę ten obraz może zszokować. Jest to film odważny, piętnujący zło, pokazujący, że o pewnych sprawach powinno się mówić głośno i otwarcie, że nie można „zamiatać ich pod dywan”  i są rzeczy, na które po prostu nie powinno być społecznego przyzwolenia.


Mamma Mia! Here We Go Again

Uwielbiam! Nie zliczę ile razy widziałam pierwszą część i trochę bałam się, że druga jej nie dorówna, ale zachwyciła mnie podobnie. Cudowna muzyka, gra aktorska, widoki, śmiech i wzruszenie. Film idealny na odprężenie, na wszelkie smutki. Bije z niego niesamowita energia, zdecydowanie porusza. Musicie go zobaczyć!


41 dni nadziei

Pewna para wyrusza w rejs przez Pacyfik. Niestety  nie wiedzą o tym, że zmierzają wprost w huragan. Dochodzi do wypadku i zaczyna się walka o przetrwanie. Wykończony organizm, wokół tylko złowrogie morze i brak możliwości wezwania pomocy. Czy uda im się przetrwać? Aby się tego dowiedzieć, musicie koniecznie obejrzeć ten film:)


Ocean’s 8

Jestem wielka fanką tej serii, jakże więc dobrze było znów poczuć klimat wielkich pieniędzy, intryg, i rabunku opracowanego w najmniejszym detalu. Tym razem stery przejmują kobiety i są w tym zdecydowanie genialne. Bardzo lekki, zabawny film, idealny dla takiego oderwania. Może nie jest to już to samo co kiedyś, ale i tak warto obejrzeć.


Gdy spotkaliśmy się pierwszy raz

To już taka typowa, naprawdę bardzo lekka komedia, do obejrzenia, zaśmiania się i zapomnienia. Ale czasem i po takie filmy warto sięgnąć, ot relaks w czystej formie. Noah próbuje zdobyć dziewczynę, a żeby to zrobić kilkakrotnie cofa się w czasie…


Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek

A to już takie kino, które lubię najbardziej! Niezwykła historia  londyńskiej pisarki, która zaprzyjaźnia się z członkami klubu czytelniczego, który został założony w czasie wojny, podczas niemieckiej okupacji. Jest wiele retrospekcji, wzruszeń, trudnych momentów, a także śmiechu i miłości. Obraz piękny, wzruszający i zapadający w pamięć.

Widzieliście, któryś z tych filmów? Co o nich sądzicie? Każdy z tej listy bardzo Wam polecam, są w różnym klimacie, o różnej wartości emocjonalnej, ale to co ich łączy, to to, że wszystkie wciągają. A jaki jest Wasz ulubiony film z 2018 roku, co moglibyście polecić?

Zobacz również

8 komentarzy

Marzena 4 stycznia, 2019 - 5:30 pm

„Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek”- piękny i wzruszający film. Niedawno także na Netlixie oglądałam. Bardzo mi się podobał.

Odpowiedz
Mojastrefa 4 stycznia, 2019 - 5:45 pm

Właśnie zastanawiałam się nad „nie otwieraj oczu” ale myślałam, ze będzie mroczny i przerażający. Chyba się skusimy w weekend.

Odpowiedz
Penelopa 4 stycznia, 2019 - 8:24 pm

Co do ostatniego filmu: muszę zobaczyć. Czytałam książkę- jest urocza i piękna,choć smutna. Nie miałam pojęcia,że nakręcili film….

Odpowiedz
Penelopa 4 stycznia, 2019 - 10:03 pm

Ostatni film muszę koniecznie obejrzeć. Czytałam książkę-jest przepiękna i smutna. Tak uroczą książkę rzadko się spotyka. Polecam…

Odpowiedz
puchzesłów.pl 5 stycznia, 2019 - 1:32 pm

chętnie obejrzę nie otwieraj oczu, a star is born zachęcił mnie dzięki Twojemu podsumowaniu. ja polecam Projektantkę obejrzałam w 2018 ale nie wiem z którego roku jest, na pewno nowy film stosunkowo. Pozdrawiam.
Aśka

Odpowiedz
STYLANN 6 stycznia, 2019 - 6:38 pm

Na Bohemian Rhapsody byłam w tym tygodniu w kinie (choć nie spodziewałam się, że tyle go będą grać) i wzruszył mnie na maksa! Nie mam zwyczaju płakać na filmach, ale to było silniejsze ode mnie – na końcówce łzy poleciały same. Kocham Queen i strasznie żałuję, że nigdy nie pójdę na koncert w oryginalnym składzie.

Odpowiedz
Thomas 18 lipca, 2019 - 2:39 pm

Widziałem większość filmów tutaj zamieszczonych. „Bohemian Rapsody” i „Zimna wojna” dla mnie były najlepsze. Nie słyszałem jednak o filmie „Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek” ale teraz chętnie go obejrzę. Dzięki! 🙂

Odpowiedz
seriale online 23 listopada, 2019 - 5:46 pm

Super zestawienie! Wszystkie filmy są na pewno warte obejrzenia

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej