fbpx

11 filmów opartych na prawdziwych historiach, które koniecznie musisz zobaczyć!

by Home on the Hill

11 filmów opartych na prawdziwych historiach, które koniecznie musisz zobaczyć!

Nie od dziś wiadomo, że to życie pisze najlepsze scenariusze. To wśród nas są najwięksi bohaterowie, a ludzkie losy bywają niewiarygodne. Dziś mam dla Was filmy, które były inspirowane prawdziwymi historiami. Są to opowieści o ludziach, żywiołach, o tragediach i uśmiechu. Są pełne emocji, niektóre łez, inne trzymają w napięciu, są też takie, po których obejrzeniu robi się niezwykle ciepło na serduchu. Znajdziecie tu najróżniejsze gatunki, bo życie ciężko jest w jedną kategorię zaklasyfikować. Obiecuję, że każdy z tych obrazów jest wart uwagi, są to filmy, od których ciężko się oderwać!

11 filmów opartych na prawdziwych historiach, które koniecznie musisz zobaczyć!

Bogowie

Czy jest w ogóle na sali jeszcze ktoś, kto nie widział tego filmu? Jeśli tak, to musi to jak najszybciej nadrobić! To jeden z lepszych obrazów naszego kina z Tomaszem Kotem w roli głównej. Film biograficzny opowiada o Profesorze Zbigniewie Religa, który dokonuje po raz pierwszy w historii przeszczepu serca. Historia pełna emocji, czasami śmiechu i wzruszeń, pokazująca wielką determinację i ucząca tego, że jeśli w coś się mocno wierzy, to nigdy nie powinno się poddawać.


Wszystkie pieniądze świata

Obraz dość przerażający, zwłaszcza, jeśli uświadomimy sobie, ze ta historia wydarzyła się naprawdę. Wnuk miliardera zostaje porwany dla okupu. Niestety jeden z najbogatszych ludzi świata wcale nie ma ochoty go płacić. Jest w tym bezwzględny i w pewien sposób okrutny. Zdesperowana matka nie poddaje się i robi wszystko, aby odzyskać swoje dziecko. Koniecznie obejrzyjcie!


Gra o wszystko

Ależ mi się ta historia podobała! Jednak kobiety to potrafią;) Film opowiada o niezwykle sprytnej, inteligentnej Molly Bloom, która wcześniej była narciarką. Po wypadku, który uniemożliwia jej kontynuowania sportu, zakłada nielegalny, najbardziej ekskluzywny klub pokerowy w USA. Grają u niej największe nazwiska, ludzie sławy, biznesu. A nasza główna Bohaterka zdecydowanie nie boi się ryzyka. Niestety pewnego dnia do jej drzwi puka FBI… Świetna gra aktorska, cudowny klimat, dialogi, pozycja do obejrzenia obowiązkowa!


127 godzin

Film jednego aktora, a cały czas trzyma w napięciu, niesie kalejdoskop emocji. Historia Arona Ralston, wspinacza, który spędza weekend wędrując po kanonie. Niestety dochodzi do wypadku, głaz przygniata mu rękę, Mężczyzna jest uwięziony i nie ma możliwości wezwania pomocy. Zaczyna się walka o przetrwanie. Historia wręcz niewiarygodna, pokazuje wielką siłę, determinację i to, do czego człowiek jest zdolny, aby przeżyć.


Chce się żyć

Z dzisiejszego zestawienia to chyba film, który oglądając najwięcej płakałam. Historia Mateusza, który cierpi na porażenie mózgowe, ale rozumie i czuje znacznie więcej niż zakładają lekceważący lekarze. To historia trudna, pokazująca walkę o godność, zrozumienie, to przeciwstawianie się schematom, to dążenie do tego, aby mieć prawo do normalnego życia, które wszyscy na każdym kroku podważają. Bardzo polecam!


Snowden

Film opowiada o głośnej historii związanej z Edwardem Snowdenem, byłym pracownikiem CIA i NSA, który ujawnia tajne dokumenty, pokazujące jak jesteśmy inwigilowani na każdym kroku. W ten sposób wypowiada wojnę największym. Rząd Stanów Zjednoczonych próbuje ukrócić to wszystko, ale największy wyciek tajnych danych trafia do prasy, a cały świat jest zbulwersowany. To sensacyjny thriller, pełen emocji, zaczyna się wyścig z czasem, celem wszystkich służb USA jest dorwanie Snowdena.


Everest

Historia opowiadająca o największej tragedii, jaka zdarzyła się na Evereście w 1996 roku, kiedy to jednego dnia zginęło 15 wspinaczy. Niespodziewana burza śnieżna, kilka źle podjętych decyzji i rezultaty najgorsze, jakie mogły się tylko zdarzyć. Film jest niezwykle emocjonalny, pokazuje ludzka siłę, odwagę, ale także brak umiejętności powiedzenia sobie stop. Walka z zimnem, nawałnicą, walka o tlen i przetrwanie… Warto obejrzeć!


Wstrząs

Kolejna przerażająca historia i genialna gra Willa Smitha. Doktor Bennet Omalu odkrywa straszną rzecz – powiązania mikrourazów, wstrząsów głowy sportowców z ich późniejszymi samobójstwami. Oczywiście wielka korporacja i lekarze, którym to nie jest na rękę, próbują zamieść sprawę pod dywan…


Tylko dla odważnych

Zawsze zaskakuje mnie to, jaką siłę ludzie potrafią w sobie znaleźć, ilu bohaterów jest tuż obok nas, osób, które ryzykując własnym życiem poświęcają się dla innych, ratują przed największymi tragediami. Film opowiada o specjalnej jednostce strażaków, którzy walczą z pożarami lasów w Arizonie. Ogień zaczyna zagrażać mieszkańcom, a Oni nie bacząc na ryzyko starają się powstrzymać go wszelkimi sposobami. Film jest naprawdę bardzo dobry, warty obejrzenia.


Żywioł. Deepwater Horizon

Przerażające jest to, że w dzisiejszych czasach często pieniądze są dużo ważniejsze niż ludzkie życie. Obraz opowiadający o tragedii, jaka wydarzyła się na platformie wiertniczej, gdzie wybuch doprowadził do największego wycieku ropy. Załoga musi stawić czoła katastrofie, rozpoczyna się piekło i walka o przetrwanie. Po obejrzeniu od razu nasuwa się pytanie DLACZEGO?! Ciężko jest pogodzić się z takimi historiami, zwłaszcza, że można było temu zapobiec…


13 godzin: Tajna misja w Benghazi

Akcja rozgrywa się w Libii, w której panuje wojna domowa. Placówka konsulatu USA została zaatakowana. Zespół świetnie wyszkolonych ochroniarzy, którzy byli wojskowymi, rusza na odsiecz. Żołnierze przez kilkanaście godzin toczą przerażającą walką o przetrwanie z przeważającymi siłami wroga. Film jest pełen napięcia, emocji. Bardzo polecam.

Zawsze oglądając tego typu filmy, zwłaszcza te, które opowiadają smutne historie, przeraża mnie świadomość, że to wydarzyło się naprawdę. Ale z drugiej strony takie obrazy często udowadniają także, że wśród nas jest mnóstwo osób zdolnych do heroicznych zachowań, które nie bacząc na własne życie, są w stanie poświecić się dla innych… Może byście dorzucili coś do mojej listy, jaki ostatnio oglądaliście film na faktach, który wywarł na Was wrażenie? Piszcie koniecznie, uściski dla Was!


Chcesz jeszcze więcej filmowych poleceń? Zajrzyj tutaj!

Filmy o miłości, które koniecznie musisz zobaczyć!

10 moich ulubionych filmów z 2016, które koniecznie musisz zobaczyć!

5 seriali, od których się nie oderwiesz!

10 filmów kostiumowych, które koniecznie musisz zobaczyć!

10 filmów opowiadających ciekawe historie, obok których nie można przejść obojętnie!

10 moich ulubionych filmów z 2016, które koniecznie musisz zobaczyć!

10 filmów o Świętach, które koniecznie musisz zobaczyć w grudniu!

15 najlepszych seriali, od których się nie oderwiesz!

Zobacz również

5 komentarzy

Pink Lipstick 18 czerwca, 2018 - 2:25 pm

Muszę sobie obejrzec „Snowden” oraz „Grę o wszystko” 🙂 Lubię takie filmy 🙂

Odpowiedz
Dom nad jeziorem 18 czerwca, 2018 - 4:09 pm

Faktycznie – wybór filmów pełnych emocji. Mogłoby być ciekawie obejrzeć je w ogrodowym kinie pod ksieżycem z przyjaciółmi i bliskimi 🙂

Odpowiedz
General Fresh 19 czerwca, 2018 - 11:21 am

Moim zdaniem Bogowie to najlepszy film w zestawieniu 😛 Wszystkie zasługują na uwagę, ale Bogowie wyróżniają się mocno na plus 🙂

Odpowiedz
Agnieszka | Slowlifestudio.pl 30 czerwca, 2018 - 11:09 pm

Widziałam kilka filmów z tych, które przedstawiłaś we wpisie i najbardziej podobali mi się Bogowie. Widziałam go już kilka razy i nie mam dość. Jest naprawdę bardzo dobry.

Odpowiedz
Magda 4 lipca, 2018 - 8:56 am

Uwielbiam takie dramaty jak „Chce się żyć”, ale zawsze muszę sobie dozować emocje i nie zawsze jestem w stanie siąść do takiego oglądania. Ale zestawienie świetne, powiem szczerze że kilku z tych filmów nie widziałam i na pewno zapiszę do obejrzenia 😀

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej