fbpx

Domowe migawki i kwietniowe umilacze.

by Home on the Hill

Nie pamiętam już, kiedy jakikolwiek miesiąc minął mi tak szybko jak kwiecień. Przeleciał niepostrzeżenie, szybko i intensywnie. Minął pod znakiem remontowych dylematów, słonecznej pogody, rodzinnych spotkań i szumu morza. Był piękny, radosny i pełen ekscytacji. Pozbierałam sobie te różne umilacze, proste radości i przebierając nogami jak małe dziecko, już się nie mogę doczekać, co przyniesie mi kolejny miesiąc.

Uzależniłam się od tej wiosny, kocham się w niej nieprzerwanie. Tyle słońca, radości, każdy dzień dobrej pogody witam jak najpiękniejszy prezent, a było ich naprawdę wiele w ciągu ostatniego miesiąca. W ubiegłym roku ta pora średnio rozpieszczała, ale tym razem wynagradza wszystko. Mam już przyrumienioną skórę, czerwony nos, mam kwiaty w wazonie z własnego ogródka, a większość dnia, jeśli tylko mój harmonogram na to pozwala, spędzam na zewnątrz. Dzieciaki biegają w krótkich spodenkach, czerpią z tej wiosny garściami, ludzie jacyś bardziej uśmiechnięci i wszyscy tacy wyluzowani. Zdecydowanie moim największym kwietniowym umilaczem było to słońce, te piękne temperatury. Jesteście ciekawi, co jeszcze wypełniało mi czas i przywoływało uśmiech na twarzy? Zapraszam na kwietniowe umilacze.

Kwiecień w naszym przypadku śmiało można określić dwoma słowami, a mianowicie – nowy dom. Jak nie spędzaliśmy czasu na zewnątrz, to bez problemu można było nas odnaleźć w marketach budowlanych. Spinam te nasze wszystkie projekty, planujemy etapy remontu, mam już wszystko w końcu wybrane. I ileż to mi sprawiło radości! Zdecydowanie projektowanie to coś, co mnie kręci niesamowicie, a urządzanie swojego, nowego, wymarzonego domu to już szczyt euforii po prostu. Jesteśmy oboje z Mężem naładowani pozytywną energią i najchętniej już dziś zabralibyśmy się do pracy. A na budowę najchętniej co dzień bym jeździła, ale mam jeszcze resztki ludzkiej przyzwoitości i nie chcę aż tak mocno naszej ekipie przeszkadzać;)


W naszym obecnym mieszkaniu z każdego kąta wystają jakieś kartony, przesyłki, rzeczy z etykietą „do nowego domu”. Każdy drobiazg tak cieszy, każdy przedmiot jest pieczołowicie przeze mnie wybrany i już się nie mogę doczekać, kiedy w końcu znajdzie się w docelowym miejscu.

Jedna z cudniejszych przesyłek to ta od Little Lights. Odkąd tylko zobaczyłam te lampki zamarzyły mi się ogromnie, ale muszę przyznać, że zdjęcia nawet w połowie nie są w stanie oddać ich uroku. Jakaż to misterna robota, jakie one są cudowne, to sobie nawet nie wyobrażacie! Wszystkim moim Przyjaciółkom już je pokazałam i każda bez wyjątku planuje zakupić takie same swoim dzieciakom. Te lampy to potężny kawał drewna, to dbałość o najmniejszy detal, to cała dziecięca magia w tych przedmiotach zaklęta.


Kolejnym moim wielkim kwietniowym umilaczem były wycieczki na plażę. Jak robi się ciepło to zawsze bardzo doceniam to, że mieszkamy w okolicach morza. Wykorzystujemy to maksymalnie, każdy weekend kwietnia praktycznie tam spędzaliśmy. Dzieciaki ganiały się po piasku, budowały wielkie zamki, szukały skarbów, a ja wystawiałam tą twarz do słońca bezkarnie i ładowałam akumulatory ile wlezie.


W kwietniu znów przypomniałam sobie o książkach Chmielewskiej. Przez całe swoje życie cyklicznie do nich wracam i to nic, że każdą znam praktycznie na pamięć. To moja najlepsza recepta na gorszy humor, dzień, na wywołanie u siebie salw niepowstrzymanego śmiechu, ja te książki wręcz na wyrywki mogę czytać zaśmiewając się dziko. No uwielbiam! To idealne lektury na słoneczne popołudnia spędzane na plaży, w ogródku, wiosna z Chmielewską jest zdecydowanie jeszcze weselsza.


O moją skórę jak zwykle dba Yope, przez ostatni miesiąc testowałam nową linię kwiat lipy. Te ich balsamy, mydła są u mnie już tak sprawdzone, że właściwie nie wyobrażam sobie przerzucać się na cokolwiek innego. Są naturalne, delikatne, nie podrażniają i jak obłędnie pachną! Każdą z ich linii uwielbiam, ta nowa też jest fantastyczna, na wiosnę i lato jak znalazł.


W kwietniu pochłonęły nas również najróżniejsze filmy i seriale. Przede wszystkim ukazał się już drugi sezon Dom z papieru to najlepszy serial z możliwych! Nadal trzyma poziom, każdy odcinek zaskakuje, sprawia się, że chce się więcej i więcej. Ta cała akcja, genialnie zbudowane charaktery, klimat, no aż przykro, że nie ma żadnych więcej odcinków przed nami.

Kolejnym moim kwietniowym ulubieńcem jest serial This is us – nie wiem czy jeszcze jest ktoś, kto o tym serialu nie słyszał, ale jeśli tak, to musicie to czym prędzej nadrobić. To obraz niezwykle ciepły, pokazujący ludzkie losy, historie fantastycznej rodziny, różne jej wymiary, emocje, wspomnienia przeplatają się z obecnym czasem, są małe tragedie i wielkie radości. Takie prawdziwe życie w najczystszej, wzruszającej formie. Na każdym odcinku uroniłam kilka łez, no nie było opcji inaczej.

Polecam Wam też ogromnie film Palmy w śniegu, niezwykła opowieść dziejąca się w Afryce, pokazująca ogromną miłość, ale też cierpienie, niesprawiedliwość, dawną historię, która ma wpływ również na obecne czasy. Niezwykle poruszający i wzruszający obraz.

I tak nam ten kwiecień minął migiem, a teraz proszę trzymajcie kciuki, bo jeśli nic na budowie się nie obsunie to za dwa tygodnie ruszamy z remontem!:)) Dużo uśmiechu i prostych radości dla Was!

Zobacz również

4 komentarze

Alicja s 4 maja, 2018 - 10:14 pm

Cudowne są te lampki ❤️❤️

Odpowiedz
Maria POTRYKUS-VERSTAPPEN 5 maja, 2018 - 4:12 pm

Takie piekny kwiecien, wiec pewnie maj bedzie jeszcze ładniejszy :))

Odpowiedz
Wercia 5 maja, 2018 - 5:19 pm

Cudowne zdjęcia! Tylko oglądać

Odpowiedz
Paulina Nowak 10 maja, 2018 - 2:09 pm

Również uwielbiam naturalne kosmetyki 🙂 Są bardzo delikatne i wiem, że nie podrażnią mojej skóry. Pisałam o naturalnych maseczkach do twarzy. Polecam każdej kobiecie <3
http://kobietanaczasie.pl/naturalne-maseczki-czyli-twoje-domowe-spa/
Zapraszam D:

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej