fbpx

DIY zając wielkanocny na biegunach

by Home on the Hill

Dziś mam dla Was coś fajnego!:) Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami uważam, więc że sezon tworzenia dekoracji możemy uznać już za otwarty. Tym razem mam coś dla najmłodszych – piękna ozdoba do dziecięcego pokoju, choć jak ktoś się uprze to i w salonie może sobie ją postawić;) Pokażę Wam krok po kroku jak wykonać z drewna efektownego zająca wielkanocnego na biegunach.

To takie DIY, które śmiało możemy zrobić wraz z dziećmi, będą później na pewno bardzo z siebie dumne, że razem z rodzicami taką dekorację stworzyły. To może być też fajny patent na wielkanocny upominek. Ogólnie wydaje mi się, że to naprawdę ciekawa ozdoba, w przyszłym pokoju Mai na stałe ten zajączek zamieszka, więc to dość uniwersalna dekoracja, nie tylko dedykowana na święta.

DIY – zając wielkanocny na biegunach

Poniżej instrukcja krok po kroku. Jest to dość proste do wykonania, a całkiem efektowne. Oczywiście możecie użyć innych kolorów, szablonu, wykończyć go jakoś po swojemu, opcji jest tysiące. Grunt to wyobraźnia!

Potrzebujemy:

  • Sklejka liściasta 35cm x 60cm (6,5 mm grubości)
  • Wyrzynarka, papier ścierny
  • Wiertarka, wiertła
  • Cienkie wkręty do drewna i jeden krótki do zamocowania pompona.
  • Szablon z zającem
  • farba biała, farba „brudny róż”, lakier, pędzel
  • Pomponik, naklejka, wstążka

Na sklejce odrysowujemy zajączka z szablonu. Jeżeli wydruk jest za mały to należy nakleić szablon na szybkę (np. od dużej ramy na zdjęcia), skierować światło z latarki od tyłu i rzucić cień na sklejkę. Dzięki temu wzór nam się powiększy i będziemy mogli go z łatwością odrysować na sklejce.

Podczas odrysowywania wzoru należy zostawić sobie miejsce po bokach na wycięcie drewnianych biegunów.

Przy pomocy wyrzynarki wycinamy sklejkę wzdłuż odrysowanych linii. W załamaniach i kątach warto pomóc sobie wiertarką. Wywiercamy otwór wielkości brzeszczota od wyrzynarki, tak by móc zmienić kąt pracy wyrzynarki (na zdjęciu powyżej widoczny jest przygotowany otwór pomiędzy uszami zająca).

Wycięty szablon należy dokładnie wyszlifować przy pomocy papieru ściernego zwłaszcza na rogach. W tym celu używamy najpierw grubszego (80,100) a następnie wykańczamy delikatniejszym (200, 240)

Z pozostałej sklejki wycinamy bieguny. Warto odrysować okrąg od jakiegoś wzoru. My użyliśmy np. dużej metalowej tacy.

Po środku należy naciąć rowki do mocowania zająca o grubości sklejki (6,5 mm)

Zająca malujemy farbą białą, po wyschnięciu dwóch-trzech warstw malujemy uszy na brudny róż. Bieguny malujemy również na różowo.
Zająca przymocowujemy na klej i drobne wkręty mocowane od spodu biegunów. Koniecznie pamiętajmy o nawierceniu otworów pod wkręty wiertłem tej samej grubości co wkręt lub trochę mniejszym.

Na koniec ozdabiamy zająca pomponem (można zamocować na klej na gorąco lub drobny wkręt), wstążką lub innymi dekoracjami wg. uznania.

I gotowe!:)

I jak Wam się podoba nasz zając, co sądzicie?:) Jeśli również zdecydujecie się takiego wykonać, to koniecznie się pochwalcie efektami. Cudownego tygodnia dla Was Kochani, a już za kilka dni obiecuję, że pokażę Wam jeszcze więcej wielkanocnych inspiracji!

Zobacz również

6 komentarzy

Biała Sowa 12 marca, 2018 - 11:54 am

Świetny 🙂
Ogonek jest uroczy.
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz
Beatrice 12 marca, 2018 - 5:36 pm

Zając na biegunach, no na to bym nie wpadła. Uroczy jest 🙂

Odpowiedz
Ewelina 22 marca, 2020 - 7:45 pm

Witam, czy moge gdzies pobrac szablon?

Odpowiedz
Home on the Hill 23 marca, 2020 - 5:50 pm

Niestety już go nie mamy:/

Odpowiedz
blondi2088 30 marca, 2020 - 10:25 am

Jak odbić zająca na sklejce

Odpowiedz
Home on the Hill 30 marca, 2020 - 10:52 am

Wycięliśmy szablon i odrysowaliśmy.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej