fbpx

Centrum Solidarności.

by Home on the Hill

Lubię ten nasz Gdańsk. Te wszystkie teatry, muzea, morze na wyciągniecie ręki i stare kamienice. Jeśli planujecie przyjazd do Trójmiasta to bardzo polecam Wam odwiedzenie Europejskiego Centrum Solidarności. To miejsce również idealnie nadaje się na zwiedzanie z dziećmi. Myślę, że warto w ten sposób uczyć je historii, pokazywać pewne przeżycia, emocje, obrazować im wspomnienia, o których niejednokrotnie słyszeli od nas, czy też swoich dziadków. Maja jest na etapie, kiedy chłonie wszystko jak gąbka, ale nawet Antoś, który pewnie niewiele zrozumiał z tej wycieczki, był mocno tym wszystkim zaintrygowany i zainteresowany. Zima to idealny czas na zwiedzanie wszystkich muzeów, wystaw, na pokazywaniu dzieciom szerszej perspektywy… Czasami ciężko jest mi wszystko im wytłumaczyć, sprawić, aby zrozumieli tak niepojęte dla nich zdarzenia, ale wizyta w takich miejscach zdecydowanie wiele ułatwia. Bardzo spodobało mi się, kiedy Maja stwierdziła, że doskonale rozumie czym jest solidarność, ponieważ Jej Nauczyciel od karate, często powtarza, że jeden za wszystkich i wszyscy za jednego, i że każdy powinien brać odpowiedzialność za drugą osobę, że to jest najważniejsze – aby być razem i razem dążyć do celów. Mądra ta moja Dziewczynka i mądrzy jej Nauczyciele, którzy tak pięknie uczą i tłumaczą dzieciom świat.

Zobacz również

1 komentarz

Marta Kurzawa 19 lutego, 2018 - 8:12 pm

Jako Gdańszczanka i lokalna patriotka cieszę się z postów takich jak ten. Byliście w Muzeum II Wojny Światowej? Jest specjalna część dla dzieciaków.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej