fbpx

6 książek dla dzieci, które warto mieć w domu!

by Home on the Hill

6 książek dla dzieci, które warto mieć w domu!książki dla dzieci polecane

Dziś niosę Wam sześć książek dla dzieci, na punkcie których moje maluchy oszalały.  Zdecydowanie wszystkie są godne polecenia i warto, aby znalazły się w dziecięcej biblioteczce. Są tu pozycje dla maluchów i starszaków, książki, które uczą i bawią. Niektóre z nich są idealne do poczytania na wieczór, inne do zajęć w ciągu dnia, każda zdecydowanie jest nasza ulubiona. Uważam, że warto czytać dzieciom, otwierać przed nimi te wielkie krainy wyobraźni i nie wyobrażam sobie u nas dnia bez książeczek. A jak to wygląda u Was? Jeśli też lubicie czytać to łapcie nasze polecenia!:)

6 książek dla dzieci, które warto mieć w domu!

Naciśnij mnie Hervé Tullet – ta książka towarzyszy nam już dobre kilka lat, to jedna z pierwszych pozycji ze zbioru Mai i nadal nam się nie nudzi. Tu dzieją się prawdziwe czary, a każde znane mi dziecko na punkcie tej pozycji oszalało. To nie jest książka do czytania, to zdecydowanie lektura do zabawy. Tak prosty pomysł, a tyle przy tym radości. Dzieci naciskają kropki, potrząsają książką, klaszczą, niesamowicie oddziałuje na ich wyobraźnię. Zamiast tych wszystkich tabletów, kolejnych bajek na telewizorze, zdecydowanie jest to dużo fajniejsze, aby zająć czas malucha. Sprawdzi się już u takich dwuletnich dzieci, a i starszaki mają z tego masę frajdy.

Naciśnij mnie Hervé Tullet


Nowe przygody Bolka i Lolka opracowanie zbiorowe – Czy jest ktoś na sali, kto nie pamięta wieczorynek z tymi urwisami?;) Kiedy przyszła do nas ta książka całą rodziną oszaleliśmy na jej punkcie. Ten cały klimat, obrazki, opowieści przy których płacze się ze śmiechu. Zresztą Maja zabiera tę książkę czasem do przedszkola i podobno jej Panie uwielbiają ją im czytać;) Książka jest genialna, można czytać na dobranoc, w ciągu dnia i na gorszy humor. Ogromnie polecam!

Nowe przygody Bolka i Lolka


Pucio mówi pierwsze słowa Marta Galewska-Kustra – To książka idealna dla mniejszych dzieci, które uczą się mówić lub mają problemy ze składaniem zdań. U nas mimo, że Antek ma prawie trzy lata, ta książka nadal się świetnie u niego sprawdza. Zresztą ona działa jak jakieś czary! Ta pozycja jest stworzona przez logopedę i naprawdę w pewien sposób „odblokowała” Antosia, to właśnie przy tej książce zaczął coraz więcej powtarzać. Poleciła mi tę książkę Przyjaciołka, a także kilka Czytelniczek i wiem, że u wszystkich efekt był podobny.  Jest genialny zasób słów, cudowne obrazki, dzieci ją kochają:)

Pucio mówi pierwsze słowa Marta Galewska-Kustra


Z muchą na luzie ćwiczymy buzię Marta Galewska-Kustra – To dla trochę starszych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, książka stworzona przez tę samą Autorkę. To pozycja dla dzieci, które mają problemy z poprawną mową, znajdziemy tu masę fantastycznych ćwiczeń logopedycznych super opisanych, z dokładnymi wskazówkami dla rodziców, jak je z dziećmi wykonywać. Książka jest kolorowa, zabawna, Maja uwielbia tą niepoprawną Muszkę i chętnie z nią ćwiczy. Efekty też są ogromnie pozytywne, więc polecam!

Z muchą na luzie ćwiczymy buzię Marta Galewska-Kustra Z muchą na luzie ćwiczymy buzię recenzja


Mysi domek. Sam i Julia Karina Schaapman – Już kiedyś pokazywałam Wam tę pozycję i nadal nie schodzi z naszych osobistych „topów”;) To po prostu małe dzieło sztuki, tę książkę można odkrywać godzinami! Ilustracje to tak naprawdę fotografie przedstawiający tytułowy domek i przygody bohaterów. Jest tyle detali, szczegółów i proste, zabawne opowieści. Majka przegląda sobie tę książkę, a później odgrywa w zabawie przeczytane historyjki. Naprawdę książka jest cudowna, zachwyci każde dziecko.

Mysi domek. Sam i Julia Karina Schaapman


Paddigton Bond Michael – Znacie tego uroczego misia, który zamieszkał u nowej rodziny i wiecznie pakuje się w jakieś tarapaty?:) To książka idealna dla starszych dzieci, jest z nią masę śmiechu. Maja najpierw obejrzała film, zakochała się w Paddigtonie, a następnie w prezencie dostała tę książkę i od tej pory to jej ulubiona pozycja. Książka jest napisana łatwo i przyjemnie, czyta się ją świetnie, taka idealna pozycja na dobranoc.

Paddigton Bond Michael

Znacie którąś z wyżej opisanych książek? Czy również je polubiliście? Polecam Wam bardzo każdą z nich, naprawdę od wszelkich książeczek jesteśmy wręcz uzależnieni, a te to nasze kolejne perełki. A co Wy obecnie czytacie dzieciom, co moglibyście polecić? Dajcie znać, uściski wielkie!

 

Zajrzyj również tutaj:
W kolorowym pokoju – 10 naszych ulubionych książek dla dzieci!

Zobacz również

11 komentarzy

Simon 54 20 września, 2017 - 12:59 pm

Bardzo ciekawe propozycje, z pewnością warto je miec na półce.

Odpowiedz
Home on the Hill 22 września, 2017 - 10:38 am

Ciesze się, pozdrawiam ciepło:)

Odpowiedz
Sowa 20 września, 2017 - 4:27 pm

Super, niektórych nie znamy i nadrobimy ☺️

Odpowiedz
Home on the Hill 22 września, 2017 - 10:39 am

Nadróbcie koniecznie, wszystkie bardzo polecam 🙂

Odpowiedz
Sylwia 21 września, 2017 - 11:23 am

„Naciśnij mnie” polecała nawet moja prowadząca na studiach. Dla mnie to świetny przykład książki, która wykracza poza swoją standardową rolę. Angażuje czytelnika w sposób dosłowny 😉

Odpowiedz
Home on the Hill 22 września, 2017 - 10:39 am

O widzisz, ja też uważam, że książka jest naprawdę genialna, fajnie angażuje dziecko, pokazuje, że „czytanie” książek to świetna frajda:)

Odpowiedz
Sylwia 22 września, 2017 - 3:52 pm

Z tego typu lektur polecam jeszcze „Turlututu. A kuku to ja”. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz
Yellow 21 września, 2017 - 2:16 pm

Przygody dwóch urwisów Bolka i Lolka towarzyszą mi do dziś, co więcej mój mały Mateusz też polubił, czytam z nim jeszcze książkę „Kicia i Nunuś” i tak samo jak przygody Bolka i Lolka mały jest zachwycony ! 🙂 Super wpis, może dorzucę jeszcze kilka pozycji z niego do naszej małej biblioteczki, DZIĘKUJĘ ! 🙂

Odpowiedz
Home on the Hill 22 września, 2017 - 10:40 am

Bolek i Lolek to u nas jeden z nieschodzących numerów jeden, no boska jest ta książka!:)

Odpowiedz
Magda 24 września, 2017 - 7:09 pm

Fajny przegląd, na pewno skorzystam 🙂 Pozdrwiam

Odpowiedz
Ritmo 25 września, 2017 - 1:09 pm

Jest tu kilka fajnych pozycji tylko ciekawe czy mojemu dziecku przypadną one do gustu, zacznę od Bolka i Lolka 😀

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej