fbpx

10 moich ulubionych filmów z 2016, które koniecznie musisz zobaczyć!

by Home on the Hill

10 najlepszych filmów z 2016 roku

Ubiegły rok obfitował w naprawdę wielką ilość świetnych produkcji. Kocham kino i tak jak praktycznie w ogóle nie oglądam telewizji, tak od dobrych filmów jestem wręcz uzależniona. Moje dzisiejsze zestawienie to najróżniejsze typy filmów, niosących ze sobą odmienne emocje, ale to co na pewno je łączy to to, że wszystkie są niezwykle wciągające, zapadające w pamięć i dające dużo do myślenia. Jesteście ciekawi jakie jest moje top 10 z 2016 roku? Zapraszam na post!

10 moich ulubionych filmów z 2016r, które koniecznie musisz zobaczyć!

Lion. Droga do domu

Niezwykły obraz. Opowiada o małym chłopcu, który podczas wyprawy ze starszym bratem gubi się, zasypia w nieznanym pociągu i oddala się od domu o tysiące kilometrów. Jego matce nie udaje się go odnaleźć i trafia do adopcji… Nie chcę Wam więcej zdradzać, ale film jest genialny, ogromnie emocjonalny. No ryczałam na nim jak bóbr. Najważniejsze jest zaś to, że choć wydaje się to nieprawdopodobne, to powstał na faktach. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Koniecznie musicie go obejrzeć!


Ukryte działania

Uwielbiam filmy o silnych kobietach, które zmieniały bieg historii. Trzy przyjaciółki, Afroamerykanki pracują dla NASA, trwa wyścig o to komu uda się wysłać po raz pierwszy człowieka w kosmos. Ale tak naprawdę nie to jest najważniejsze. Film pokazuje walkę z rasową dyskryminacją, niesprawiedliwość i wielką siłę, determinację tytułowych bohaterek. Od tej pozycji nie da się po prostu odciągnąć. To ciepła i pozytywna historia, godna polecenia.


Boska Florence

Zdecydowanie jestem wielką fanką Meryl Streep, jest fantastyczna w każdym kolejnym kinowym wcieleniu. To Aktorka, który potrafi zagrać wszystko i choćby ze względu na Nią warto ten film obejrzeć. Jest zabawny, a zarazem zaskakujący. Starsza, bardzo wpływowa Pani marzy o tym, aby zostać śpiewaczką operową. Niestety nie może poszczycić się zbyt wielkim talentem, ale nikt nie ma serca i odwagi, aby Jej to uświadomić. Cudowna scenografia, świetne wielowymiarowe postacie, genialny klimat. Musicie to zobaczyć!


Mężczyzna imieniem Ove

Ta na pozór zwyczajna historia zrobiła na mnie ogromne wrażenie. To taki film, który na pewno już ze mną zawsze będzie, który jeszcze niejednokrotnie obejrzę. Tak naprawdę ciężko jest go opisać, tak aby zabrzmiało to interesująco, ale uwierzcie mi na słowo, to obraz genialny. Ove jest starszym mężczyzną, któremu jakiś czas temu zmarła żona. Bardzo przykłada uwagę do porządku otoczenia, pilnuje wszelkich zasad, upomina wszystkich wokół. Jest gburliwy, na pozór niezbyt przyjazny i otwarty.  Ale to tak naprawdę bardzo powierzchowny opis Jego osoby. Ten film potrafi w piękny sposób pokazać jacy wszyscy jesteśmy wielowymiarowi, jak dużo kryje się w nas sprzeczności, jak bardzo pozory potrafią mylić. To bardzo ciepła opowieść o przyjaźni, o relacjach międzyludzkich, starości. Bardzo polecam!


Żywioł. Deepwater Horizon.

Od zawsze lubiłam oglądać filmy katastroficzne, a ten jest naprawdę dobry. To prawdziwa historia opowiadająca o tragedii jaka wydarzyła się na morskiej platformie wiertniczej, która spowodowała olbrzymi wyciek ropy do morza. Film trzyma w napięciu, wywołuje masę emocji, wczuwamy się w sytuacje bohaterów. To straszne, że do takich katastrof najczęściej dochodzi przez pośpiech, oszczędności, że nagle ludzkie życie, bezpieczeństwo jest mniej ważne niż pieniądze… Obejrzyjcie!


Przełęcz ocalałych.

No to już w ogóle jest genialne kino!! Pół nocy przez ten film spać nie mogłam, co zamykałam oczy to widziałam te wszystkie przerażające obrazy. Jest naprawdę mocny, ale opowiada niezwykłą historię, pokazuje bohaterstwo, odwagę, empatię, jednym słowem dobrego człowieka. Desmond Doss jest wojskowym sanitariuszem, bierze udział w bitwie, chce pomagać, ale po swojemu. Odmawia zabijania ludzi i noszenia broni. Ostatecznie to właśnie On ratuje swoich współtowarzyszy i ryzykując życie, pokazując całkowite nieustraszenie, wyciąga z ognia walki siedemdziesiąt osób! Warto ten film zobaczyć…


Sully

Tom Hanks to również jeden z moich ulubionych aktorów, chyba jeszcze nigdy nie widziałam żadnego słabego filmu z Jego udziałem. To kolejna historia na faktach, opowiada o niezwykłym pilocie, który podczas awarii samolotu, aby uratować ludzi, postanawia wylądować na rzece Hudson. Ale czy na pewno była to dobra decyzja? Wielu ludzi ma co do tego wątpliwości… Niezwykła historia, duża doza emocji, idealny film na zbliżający się weekend:)


Mr. Church

Świetnie zbudowany dramat, historia opowiada o pewnym kucharzu, który podejmuje pracę dla kobiety chorej na raka. Gotuje w dzień w dzień dla niej i jej córki. Ale to relacja dużo głębsza, to historia wielowymiarowa. Film bawi, wzrusza, wywołuje cały kalejdoskop emocji. Tu nic nie jest proste i przewidywalne. Obraz niezwykle poruszający. Warto obejrzeć!


Bridget Jones 3

Czy jest ktoś kto nie kocha Bridge Jones?:) Ja zdecydowanie należę do Jej fanów! Najnowsza część jest świetna, nie pamiętam już, kiedy ostatnio tak się naśmiałam na jakiejkolwiek komedii. To idealny poprawiacz humoru, to pewniak na gorszy dzień. Tym razem Bridget nie walczy już z nadwagą, a nawet z wszelkimi uzależnieniami, teraz jest Ona w ciąży:)) Jednak to nadal ta sama, kilka lat starsza i dojrzalsza Bridget jaką wszyscy znamy i kochamy. Tysiące zabawnych i absurdalnych sytuacji, masa dystansu, wpadek, wybuchy niekontrolowanego śmiechu przy tym filmie gwarantowane!


Światło między oceanami

Myślę, że kiedy jest się matką, to oglądając ten film przeżywa się go podwójnie. Tyle myśli, wątpliwości, emocji. To niezwykła historia, przepiękna oprawa, cudowne widoki i wielka tragedia. Ten film to duże moralne dylematy, nie wiadomo właściwie co myśleć, rozumie się każdą z pokazanych tam stron. Pewien latarnik wraz ze swoją żoną starają się o dziecko. Niestety kobieta kilkakrotnie roni, rodzi przedwcześnie martwe dzieci. Pewnego dnia znajdują w dryfującej łódce dziecko, jego Ojciec nie żyje, musiało dojść do jakiejś tragedii na morzu. Para postanawia maleństwo przygarnąć i wychować. Nie robią tego jednakże oficjalną drogą, nie pytają nikogo o pozwolenie na adopcję, po prostu zatrzymują to dziecko i otoczeniu przedstawiają jako swoje własne… Bardzo płakałam na tym filmie, wywołuje ogrom uczuć, emocji. Niezwykle zapada w pamięć. Obejrzyjcie!

Mam nadzieję, że moje dzisiejsze propozycje przypadną Wam do gustu. Wszystkie te filmy ogromnie polecam, każdy z nich wywołał u mnie masę emocji i często także wzruszeń. A co Wy ostatnio dobrego oglądaliście, co moglibyście mi polecić? I jaki jest Wasz ulubiony film z ubiegłego roku? Dajcie znać koniecznie!

 

Zobacz również

7 komentarzy

3kropka... 10 marca, 2017 - 9:47 am

,,Ostatnia Rodzina” i ,,Sztuka kochania” oczywiście

Odpowiedz
Home on the Hill 10 marca, 2017 - 9:50 am

O sztuce kochania już ostatnio pisałam, więc nie chciałam się powtarzać, ale zdecydowanie genialna, ogromnie mi się podobała! A ostatniej rodziny niestety jeszcze nie widziałam, muszę nadrobić.

Odpowiedz
Ania z Osobiedlamnie 10 marca, 2017 - 1:39 pm

„Sully” skradł moje serce – tzn. Tom Hanks:)
„Światło…” właśnie czytam, film z pewnością obejrzę zaraz po:)
Oj, cała lista cudowna, szkoda, że weekend taki krótki:)
Pozdrowienia:)

Odpowiedz
Paulina J. Rutkowska • Karmins 10 marca, 2017 - 5:25 pm

„Lion. Droga do domu” zdecydowanie mój ulubiony z tej listy!:)

Odpowiedz
Agnieszka F. 10 marca, 2017 - 7:07 pm

Z Twoich obejrzałam tylko Sully. Ale chętnie zobaczyłabym ten skandynawski 🙂 Polecam Ci „Stulatka, ktory wyskoczył przez okno i zniknął”, film i książke! 🙂

Odpowiedz
MAZGOO 11 marca, 2017 - 2:15 pm

Sully to pozycja której nie miałam oakzji obejrzeć , co mogę polecić ? Ostatnią rodzinę, Manchester no i La la Land ze wzgledu na ruch kamery i oprawę muzyczną 😛

Odpowiedz
Latte House 11 marca, 2017 - 9:41 pm

Świetna lista, kilka filmów muszę nadrobić!
Pozdrawiam ciepło

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej