fbpx

Dom w świątecznej odsłonie i kilka ważnych słów.

by Home on the Hill
świąteczne inspiracje

święta styl skandynawski
wnętrze w stylu skandynawskim biały kredens


stoik boże narodzenie


home on the hill

Mam w głowie listę rzeczy do zrobienia; dokupić brakujące prezenty, umyć okna, wysprzątać w szafach, znaleźć przepis na jakieś świąteczne ciasto. Powtarzam sobie te sprawunki po cichu, wciąż coś do nich dokładam. Ale na tej mojej liście jeden punkt jest najważniejszy, taki na pierwszym miejscu – czas. Czas dla bliskich, czas na radość, na kontemplowanie chwil. Na świąteczną karuzelę i wyjście do kina z mężem, na dekorowanie pierniczków z Mają i zrobienie z nią papierowego łańcucha na choinkę. Czas na wypicie wspólnej kawy o poranku i spotkanie z przyjaciółmi jeszcze koniecznie przed świętami. I  mogę zrezygnować z tego porządku w szafach czy kolejnego ciasta, ale z tego czasu dla bliskich nigdy w życiu.

Dla mnie grudzień to taki miesiąc zatrzymania, totalnej radości. Oczywiście, że powinno być tak przez cały rok. Przecież każdego dnia spędzam tyle chwil z dziećmi, mężem, dbam o domową atmosferę. Ale wiadomo jak to jest, ciągle tyle spraw na głowie, człowiek nerwowy chodzi, przejmuje się bzdurami, tyle razy zapominam się, choć nie wiem jak mocno bym się w głowie nie upominała. A w grudniu jakoś mi tak łatwiej. Może przez tą całą atmosferę, przez te wszystkie detale, co to mi przypominają, że teraz jest czas wyjątkowy. Może przez to, że mam męża w domu, bo kolejny rok z rzędu wziął urlop właśnie na grudzień. Przez to odliczanie dni, które codziennie obietnicą się jawią. W grudniu jakoś mi tak łatwiej na spokojniej, nie muszą sobie co pięć minut przypominać co jest najważniejsze, nie muszę walczyć ze swoim wybuchowym charakterem, denerwować się nie potrzebnymi rzeczami, ten świąteczny klimat jakoś tak wszystko łagodzi we mnie, dodaje energii, sprawia, ze chce mi się bardziej być lepszą dla nich i dla siebie samej.

Pamiętam jak przed świętami w dzieciństwie chodziłam z Tatą po zakupy. Lataliśmy a to na targ rybny, a to na rynek, okrążaliśmy całe Trójmiasto. I w każdym miejscu gdzie spotkaliśmy kogoś, kto prosił o pieniądze, czy to jakiś bezdomny, czy starsza osoba, czy cygan, to Tata wyciągał z kieszeni monety i je tej osobie wręczał. Choć wcale na co dzień nie miał takiego zwyczaju, bo wiadomo, że to różnie bywa, że niektórzy z tych osób to zwykli naciągacze itd… Ale mój Tata mówił, że na święta trzeba patrzeć na innych ciepłej, że chociaż ten raz w roku można zapomnieć o wszelkich uprzedzeniach i postarać się być dobrym człowiekiem. Nie kłócić się z innymi, tych co proszą o pomoc nie analizować czy się należy, tylko ją po prostu dać, być radosnym. Być najlepszą wersją siebie, jaka jest możliwa, a być może uda nam się już na zawsze takim pozostać. I że ten świąteczny czas jest idealny do przypomnienia sobie co jest najważniejsze, do nowego początku, a zarazem zakończenia roku w najlepszy z możliwych sposobów. I to nie chodzi o to, że mamy być dobrzy tylko na święta, pomagać tylko wtedy, kiedy wokół magiczna atmosfera itd. Nie, to chodzi o to, żeby po prostu w tym czasie skupić się na tym, co dobre i zatrzymać to w sobie na jak najdłużej, Postarać się bardziej, mocniej, w tych dniach wyczekiwania oprócz umycia okien, postarać się też nauczyć być jak najlepszym człowiekiem. A przecież, co do tego każda okazja jest dobra.

W naszym domu radosna, rodzinna atmosfera. Myślę o myciu okien, wyciągam świąteczne dekoracje, ale najbardziej skupiam się na tym by być z siebie zadowoloną, by stać się najlepszą wersją samej siebie. Skupiam się na rodzinie i wspólnym czasie.. Wokół już tak świątecznie i pięknie. Lubię tak, oj lubię bardzo….inspiracje na świętablog lifestylowy
inspiracje do domu na święta
poczęstunek na święta
aranżacje świąteczne
papier do pakowania prezentów


lifestylowy blog

blog styl skandynawski
świąteczna herbata
aranżacja świąteczna kominkaportal kominkowy

świąteczny lampionyKoniecznie zajrzyjcie również do naszych poprzednich świątecznych postów:)

Zobacz również

34 komentarze

So Very Me and Home 14 grudnia, 2015 - 7:03 pm

Tutaj jak zawsze jest czym oko nacieszyć.

Odpowiedz
lavinka 14 grudnia, 2015 - 7:08 pm

Nic nie muszę robić w domu, wystarczy że wejdę na Twój blog i od razu czuję magię prawdziwych świąt, choć nie jestem katoliczką i obchodzę je bardziej po słowiańsku, ale w sumie to żadna różnica, hihi. Staram się nie dać się wariactwu pod tytułem "latamy z szaleństwem w oczach i kupujemy prezenty dla rodziny". Spróbuję zrobić chemiczne pierniczki i odgruzować mieszkanie ze zbędnych sprzętót, to jedyny priorytet. I jeśli uda się zrobić miejsce, wstawić malutką sztuczną choinkę (żywe drzewka wolę w lesie, niż usychające w doniczce).

Odpowiedz
Home on the Hill 16 grudnia, 2015 - 9:26 am

Bo najważniejsze to wszystko na spokojnie, bez przymusu, bez szaleństwa w oczach, tylko z radością:) Dziękuje Ci pięknie za przemiły komentarz i pozdrawiam świątecznie:)

Odpowiedz
Przemek 14 grudnia, 2015 - 7:21 pm

świetny sposób na świąteczny wystrój 🙂

Odpowiedz
Natalia K 14 grudnia, 2015 - 7:25 pm

Słowem – BAJKA u was. Przecudowne dekoracje, klimat i magia. Życzę Ci, abyś zrealizowała wszystkie swoje plany, a przede wszystkim życzę jak najwięcej czasu dla bliskich… Ściskam juz prawie świątecznie

Odpowiedz
Aga M. 14 grudnia, 2015 - 7:48 pm

Cudownie… Nasyciłam się przepięknymi zdjęciami, na kilka dni mi starczy… Do kolejnego wpisu. Już nie mogę się doczekać:)

Odpowiedz
Home on the Hill 16 grudnia, 2015 - 9:27 am

Kolejny wpis już dzisiaj;) Dziękuję Aga i przesyłam uściski:)

Odpowiedz
Monika Wyderka-Chodak 14 grudnia, 2015 - 8:16 pm

Zainspirowałaś mnie. Kilka pomysłów muszę koniecznie wykorzystać u siebie. Dzięki serdeczne.

Odpowiedz
Baba Ma Dom 14 grudnia, 2015 - 8:22 pm

Olu pięknie jak zwykle u Was – dla ciała i dla duszy! 🙂
Mamy komu pokazać ciepło świąt, magię dobroci i nauczyć te nasze dzieci co jest najważniejsze. Rok w rok powtarzane, przyniosą efekty w przyszłości. Nasze dzieci też kiedyś wręczą monetę potrzebującym…
:-*

Zdjęcia przemianę przeszły… zdradź proszę, jeśli to nie tajemnica, skąd takie piękne grafiki macie?

Odpowiedz
Home on the Hill 16 grudnia, 2015 - 9:27 am

Dorotko to są różne czcionki darmowe i tam są takie symbole:)

Odpowiedz
Ali 14 grudnia, 2015 - 9:52 pm

Oj cudnie tam u Was, już klimacik jest świąteczny, ja jutro jeszcze poszaleję.
I to chyba tak jest, że jesteśmy trochę lepsi, milsi w ten przedświąteczny czas. Zawsze uwielbiałam oglądać Opowieść wigilijną ona zawsze skłaniała mnie do przemyśleń, ściskam i podziwiam zdjęcia !

Odpowiedz
Marilyn M 14 grudnia, 2015 - 9:54 pm

Jak cudownie u Ciebie, bosko!Te dekoracje są takie subtelne, wprost idealne, tak pięknie wszystko przystrojone…Mmm…Jestem ciekawa jak będzie wyglądała choinka.Ja mam w planach jeszcze zrobić porządek w szafach i upichcić jakieś ciasto, chyba piernik, poza tym cieszę się świątecznym klimatem i tego życzę Twojemu domowi i domownikom 🙂 Ściskam serdecznie 🙂

Odpowiedz
Home on the Hill 16 grudnia, 2015 - 9:29 am

Na pewno pochwalimy się choinką:) Tylko u nas jest zwyczaj, że ubieramy ja prawie na sam koniec, dzień dwa przed wigilią. Uściski wielkie:)

Odpowiedz
Piafka 14 grudnia, 2015 - 9:58 pm

U Ciebie zawsze jest tak subtelnie i delikatnie, a Twój styl rozpoznaje się na kilometr. Uwielbiam to tutaj 🙂

Odpowiedz
Home on the Hill 16 grudnia, 2015 - 9:30 am

Miło mi bardzo!:) Uściski dla Ciebie:)

Odpowiedz
mako 14 grudnia, 2015 - 10:15 pm

Cudnie u Was :). Piękny wpis, piękne dekoracje i zdjęcia. Uwielbiam odwiedzać Twojego bloga

Odpowiedz
Agata 14 grudnia, 2015 - 10:25 pm

Cudne zdjecia 🙂 Wprost magicznie tu u Ciebie 🙂

Pozdrawiam cieplo 🙂

Odpowiedz
Pozytywny Design 14 grudnia, 2015 - 10:35 pm

Mądrze Twój tata prawi 🙂 Odrzućmy wszystkie uprzedzenia i podejrzenia, patrzmy z uśmiechem na świat i starajmy sie pomóc innym jak potrafimy.
Piękna świąteczna atmosfera u Ciebie 🙂

Odpowiedz
Dorota na przedmieściach 15 grudnia, 2015 - 7:04 am

Czas dla bliskich najważniejszy 🙂
Jak zawsze przepięknie u Was
Pozdrawiam gorąco

Odpowiedz
Julia Orzech 15 grudnia, 2015 - 7:42 am

Czas-zdecydowanie najważniejsza rzecz podczas świąt. Po to one są, żeby się zatrzymać, otworzyć oczy, pomyśleć, porozmawiać z bliskimi, poprzytulać się, nie mówić dziecku "teraz nie mam czasu", "później". No i zjeść można te wszystkie pyszności, które nigdy nie smakują tak dobrze jak w święta 😉

Odpowiedz
Julia Orzech 15 grudnia, 2015 - 7:42 am

Czas-zdecydowanie najważniejsza rzecz podczas świąt. Po to one są, żeby się zatrzymać, otworzyć oczy, pomyśleć, porozmawiać z bliskimi, poprzytulać się, nie mówić dziecku "teraz nie mam czasu", "później". No i zjeść można te wszystkie pyszności, które nigdy nie smakują tak dobrze jak w święta 😉

Odpowiedz
Anka Skakanka 15 grudnia, 2015 - 8:30 am

pięknie! śliczne zdjęcia, piękne wnętrze, ah 🙂

Odpowiedz
Ola Lewczuk 15 grudnia, 2015 - 8:32 am

Wzruszyłam się… :*

Odpowiedz
The Natural Minimalism 15 grudnia, 2015 - 8:43 am

Piękne zdjęcia, magia świąt już zawitała do waszego domu 🙂 Genialny papier pakowy w choinki, nie widziałam nigdzie takiego.

Odpowiedz
Sabina Kobus-Śmietanka 15 grudnia, 2015 - 9:17 am

Wpraszam się na Święta:)

Odpowiedz
Home on the Hill 16 grudnia, 2015 - 9:30 am

A wpadaj:D

Odpowiedz
Kasia 15 grudnia, 2015 - 11:32 am

Wspaniały, bajeczny klimat 🙂 Pięknie!

Odpowiedz
Anonimowy 15 grudnia, 2015 - 2:17 pm

Ciezko utrzymac ten dywanik w czystosci moje dzieciaczki juz na drugi dzien oblaly mi go sokoem z jagod;-) piekne masz mieszkanko … Kobieta z gustem:-) gratuluje kochana zycze Wam Wesolych Swiat 🙂

Odpowiedz
Home on the Hill 16 grudnia, 2015 - 9:31 am

Hahaha to prawda z tym dywanikiem, dlatego na co dzień trzymam go w sypialni, bo tam nasze dzieciaki najrzadziej przebywają;)

Odpowiedz
aldia arcadia 15 grudnia, 2015 - 7:53 pm

Przepięknie :)) Wprosiłabym się do Ciebie na herbatkę 🙂

Odpowiedz
Home on the Hill 16 grudnia, 2015 - 9:31 am

Zapraszam serdecznie;)

Odpowiedz
Happy Place 15 grudnia, 2015 - 8:43 pm

Olu, jak zwykle mądre i ważne słowa. Właściwie ciężko tu cokolwiek dodać 🙂 Powiem tylko tyle, że u mnie również na pierwszym miejscu jest zwolnienie tempa, czas dla bliskich, czas dla siebie. Nie jest to łatwe, bo wiadomo, mnóstwo spraw do ogarnięcia, i tych codziennych, i tych specjalnych grudniowych. Ale warto postarać się o tę odrobinę uważności i bardziej świadomie celebrować każdą chwilę. Twoje migawki jak zwykle piękne, ultra klimatyczne, świąteczne. Cieszą oko 🙂 Uściski!

Odpowiedz
Asia 24 sierpnia, 2016 - 11:47 pm

Gdzie kupie taki piekny regał?

Odpowiedz
agata 20 października, 2016 - 9:40 pm

wow ale piekne wnetrze z cudnym klimatem

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Drogi Czytelniku, Chcielibyśmy poinformować, iż zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności. W tym dokumencie dowiesz się jakie dane osobowe mogą być przetwarzane oraz w jakim celu to robimy. Znajdziesz również informację jakie prawa przysługują Tobie w związku z przetwarzaniem danych. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony, prosimy Ciebie o akceptację naszej Polityki Prywatności. Akceptuję Czytaj więcej